Rok 2018 je z hlediska soutěžních zápasů u konce. Valaši v tom posledním zdolali soupeře z Českých Budějovic po zodpovědném výkonu 4:1. Utkání doprovodila akce sběru plyšáků pro děti v nemocnicích, kterých na led přistálo neuvěřitelné množství. Touto cestou děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli tak vykouzlit úsměv dětem v předvánočním čase!
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 28., sobota 22.12.2018, Zimní stadion Valašské Meziříčí
DS České Budějovice
4:1
(0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Vaněk (Seidler), 29. Žák (Dvořák, Vaněk), 40. Martiník, 59. Seidler – 27. Jiří Bárta. Rozhodčí: Škach – Novák, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Weintritt, Ostrčil, Báchor, Daněk (A), Holiš, Žák, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Martiník (A), Pořický – Andris, Raška, Dalajka – Kuchařík.
DS České Budějovice: Svoboda (Němec) – J. Kříž, Prospal, Dudáček, Ferebauer (A), Grauer, L. Kříž – Krcho, Rolínek, Jan Bárta, Čížek, Šulčík (C), Vaculík, Tejko, Kronus, Jiří Bárta.

Úvod poslední zápasu letošního roku patřil přesilové hře Českých Budějovic. Jihočeši si v ní dokázali vytvořit zámek v útočném pásmu, branky však docílit nedokázali. I další průběh první části utkání znamenal velké množství šancí na vsítění první branky. Asi tu největší za domácí spálil Seidler, který udělal vše dokonale až do chvíle, kdy trefoval odkrytou klec soupeře, kterou nakonec minul. Valaši i Jihočeši si do konce první periody zahráli přesilové hry, ani ty však nepomohly k první brance, kterou by diváci na Bobří hrázi mohli spatřit. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Tak jak začala první perioda přesilovkou hostů, začala ta druhá přesilovkou Bobrů. I tak ale zůstala nevyužita a na gól si Valašské Meziříčí muselo počkat do dvacáté sedmé minuty. V té se přesně trefil Rostislav Vaněk po spolupráci se Seidlerem a spustil na Bobří hrázi plyšákovou bouři - 1:0. Jihočeši ani ne o minutu později srovnali. Jiří Bárta si našel puk v mezikruží a nikým nebráněn jej napálil nechytatelně pod lapačku Slováka - 1:1. Valaši si vzali vedení ale velmi rychle zpět. Michal Žák poslal pozemní pumelici na Svobodu od modré a brankář hostí si ji srazil při zákroku do vlastní branky – 2:1. I po zbytek druhé části byli Valaši o poznání aktivnějším mužstvem, třetí branku si ale schovávali až do poslední minuty. V té se ke kotouči dostal v mezikruží Ondřej Martiník a střelou do šibenice nedal Svobodovi šanci zasáhnout - 3:1.

Do závěrečné části nevstoupili svěřenci trenéra Weintritta vůbec dobře. Soupeř z Českých Budějovic byl v prvních minutách jednoznačně aktivnějším celkem a vytvářel si místy velmi dobrý tlak. Valaši vše ustáli a po několika okamžicích si začali kontrolovat závěrečný průběh poslední třetiny. V té to Jihočeši ještě vyzkoušeli v šesti ve hře bez brankáře, čehož využil Petr Seidlera k definitivnímu uzavření gólových účtu trefou do odkryté klece - 4:1.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Poslední zápas roku, ani jeden z týmů už neměl moc sil. Důležité bylo, že jsme zůstali trpěliví. Věděli jsme, že protáčíme čtvrtý útok a v druhé polovině utkání to bude plus pro naše barvy, což se potvrdilo a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.