Valašské Meziříčí pokračuje ve skvělé jízdě, když proti Slezanu zaznamenalo už šesté vítězství v posledních sedmi duelech. Zápas s Opavou rozhodly přesilové hry, kterých Valaši využili rovnou pět a i šestou branku přidali v netradiční herní situaci, při hře Slezanu bez brankáře.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 29., čtvrtek 3.1.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
6:4
(2:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Weintritt, Vaněk), 19. Vaněk (Ostrčil, Seidler), 28. Seidler (Weintritt), 32. Ostrčil (Weintritt, Dvořák), 42. Seidler (Ostrčil, Dvořák), 60. Pořický (Žák) – 13. Hendrych (Krejčí, Spratek), 24. Krejčí (Černý, Herman), 26. Zelenkov, 47. Jánošík (Peterka, Spratek). Rozhodčí: Vaněk – Kučera, Blažek. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Weintritt, Ostrčil, Váňa, Daněk (A), Žák, Holiš, Kamas – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Martiník (A), Pořický – Andris, Peška, Dalajka – Kuchařík, Paťava.
Opava: Wanecki (Daňa) – Zouhar, Krejčí, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych.

Úvod prvního zápasu nového roku začal velmi aktivně na obě strany a od počátku bylo zřejmé, že se dnes diváci ve Valašském Meziříčí dočkají pěkného hokeje. Na začátku čtvrté minuty tyto předpoklady naplnil poprvé v přesilové hře Petr Dvořák, který přesnou ranou k tyči poslal Valachy do vedení - 1:0. Posléze si přesilovou hru zahrál i Slezan, ovšem neúspěšně. Opava i přesto dokázala srovnat stav zápasu v polovině třinácté minuty. Jakub Hendrych si našel puk v brankovišti a bez větších problémů jej zasunul za záda bezmocného Slováka - 1:1. O pár chvil později mohli jít hosté dokonce do vedení, jeden z jejich útočníků však absolutně zazdil možnost poslat kotouč do celé odkryté brány. Naopak to byli Valaši, kterým se před koncem první části nabídla druhá přesilovka, kterou využili. Rostislav Vaněk stál na svém místě a po střele Ostrčila dopravil kotouč i se štěstím za Waneckiho záda - 2:1. Jednobrankový náskok vydržel Bobrům až do konce první periody, a tak mohli odcházet do šaten o něco veselejší než soupeř.

Vstup do druhé periody se podařil mnohem lépe Slezanu, který se v prvních pěti minutách ujal vedení po otočce ve skóre. Nejprve si i jako obránce sjel Petr Krejčí až před Slováka, kde si našel odražený puk a vyrovnal stav zápasu - 2:2. O minutu a půl později jej následoval Gleb Zelenkov po samostatném úniku a přesné střele k tyči - 2:3. Opava začala být zásluhou svého vedení mnohem aktivnějším týmem, Valašskému Meziříčí ale dopřála třetí přesilovou hru, kterou Bobři znovu využili. Petr Seidler si najel s kotoučem na holi do prostoru pro vhazování na pravé straně a přesně umístěnou ranou znovu vyrovnal skóre duelu – 3:3. Krátce po polovině utkání si Slezan znovu zahrával s ohněm a byl dokonce donucem bránit oslabení ve třech proti pěti. Toho dokázal využit Radim Ostrčil, jeho dělovka z téměř totožného místa, odkud skóroval Seidler, poslala Bobry znovu do vedení - 4:3. Jednobrankového vedení vydrželo Valachům i přes řadu vyloučení znovu až do konce třetiny, a tak do té třetí znovu vstupovali jako vedoucí družstvo.

Začátek třetí periody nabídl Valachům možnost dohrávky přesilové hry ze druhé třetiny a Bobři se jí zhostili na výbornou. Petr Seidler vypálil z prostředku útočné třetiny a i přes nepříliš povedený pokus zaplavala jeho rána za brankovou čáru - 5:3. Opava i přes dvoubrankové manko zůstávala velmi aktivní a zasloužila si za to svou čtvrtou branku. Filip Jánošík zakončil kombinaci svého týmu a znovu snížil na rozdíl jediného gólu - 5:4. Hra do konce utkání byla velmi vyrovnaná a i Slezan byl velmi blízko srovnání, desátou branku zápasu ale přidal až Jakub Pořický v poslední minutě do prázdné branky - 6:4.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Na začátku utkání bylo na našem týmu vidět, že jsme čtrnáct dní nehráli. Od půlky zápasu se naše souhra zlepšila a zápas se povedlo dovést do vítězného konce. Zítra máme krátký regenerační trénink a v sobotu odjíždíme k důležitému utkání do Pelhřimova, kde bychom samozřejmě rádi opět bodovali.

Martin Janeček (HC Slezan Opava): Do utkání jsme vstoupili odhodlaně, nicméně neukáznění a v oslabení jsme inkasovali, přičemž ani oslabení jsme nesehráli dobře. Poté jsme strašně moc chtěli, bylo to trošku v křeči. Myslím, že jsme každou třetinu soupeře přestříleli, ale je potřeba dávat branky. Nemyslím si, že to dnes bylo jen gólmanem soupeře, ale my prostě netrefujeme bránu. Tohle musíme zlepšit a pokud tohle zlepšíme, tak věřím, že budeme dál vyhrávat, protože mužstvu, které dnešní zápas odedřelo věřím dál. O play-off, které se nám teď jedním zápasem o píď vzdálilo, se určitě budeme prát dál.