Drama, drama, drama. Neuvěřitelný boj o druhou pozici před play-off pozná vítěze až v posledním kole. Valaši přidali devátou výhru v řadě i proti Orlové a v posledním zápase základní části budou ve středu v Opavě bojovat o lepší výchozí pozici před play-off na dálku s Hodonínem. Ten se doma poměří s prvním Šumperkem.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 41., sobota 23.2.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Orlová
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Ostrčil (Martiník, Andris), 34. Dvořák (Dalajka, Kamas), 41. Dalajka (Rudl, Brunec), 49. Fojtík (Martiník, Weintritt) – 4. Achmeťjanov (Šmíd), 51. Šmíd (Amirov, Svoboda). Rozhodčí: Škrobák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:8, navíc Hořanský (VAL) 5+OK (vražení na hrazení) a Seidler (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Kamas, Jenáček, Rudl, Holiš, Váňa – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Daněk (A), Dalajka – Hořanský, Weintritt, Pořický – Andris, Martiník (A), Fojtík.
Orlová: Svoboda (Křehlík) – Janiczek, Tomis (C), Szturc, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Šmíd (A), Kovařík, Potočný, Klíma, Cihlář, Macuh, Dang, Achmeťjanov (A), Hovsepjan, Kysučan.

Vstup do první periody předpověděl její průběh po celých dvacet minut. Diváci přítomní na Bobří hrázi příliš hokejové krásy během první periody neviděli, a navíc museli smutnit díky jediné brance za zády Slováka. Arslan Achmeťjanov se totiž nečekaně uvolnil za brankou a dokázal pohotově zasunout kotouč za Slováka kolem jeho levé tyče už ve čtvrté minutě utkání. Další průběh první části utkání nabídl několik vyloučení zejména na straně Orlové, Bobři však ani jedno z nich nedokázali potrestat, a tak do šaten po první siréně odcházeli s jednobrankovou ztrátou na slezského soupeře.

Do prostřední části utkání vstoupili Valaši jako vyměnění. Zejména zlepšený pohyb okamžitě udělal rozdíl v jejich a soupeřově hře, a i ten se stal klíčem k vyrovnávací brance. Radim Ostrčil dostal přihrávku na modrou v ten nejvhodnější možný okamžik a po chvilce mazlení se kotoučem na holi jej poslal nekompromisně do šibenice Svobody klece. Valaši zůstávali nadále o poznání aktivnějším mužstvem, na definitivní otočku ve skóre si ale museli počkat hned deset minut. Po jejich uplynutí si našel puk před brankou Petr Dvořák a i se štěstím jej dostal mezi betony Svobody podruhé v zápase a dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení. To Valachům vydrželo až do konce druhé třetiny a nezměnila na tom nic ani bitka v Seidlera se Štěpánkem v jejím závěru.

I začátek poslední periody byl pro Valašské Meziříčí nadmíru vydařený. Neuplynula ani minuta a třetí branku Bobrů přidal díky skvělému výběru místa Patrik Dalajka. I ve třetí třetině začal být zápas mnohem více o bojovnosti a diváci ve Valašském Meziříčí čekali na další gól sedm minut. Ten přišel po fázovém tlaku Bobrů v útočném pásmu, který zužitkoval svou premiérovou trefou po návratu na Valašsko Josef Fojtík a dodal tak potřebný klid na hokejky svého týmu. Orlovským se ještě ve vlastním oslabení podařilo snížit zásluhou Jana Šmída, který proměnil samostatný únik, ale ani jeho branka už nic nezměnila na dalším tříbodovém zisku domácích.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): V první polovině utkání jsme měli vlažný pohyb a vázla nám rozehrávka, nebylo to z naší strany optimální. V druhé půlce jsme se dostali do tempa a hned nám začala naskakovat více souhra, což se odrazilo taky na stavu duelu. Poslední utkání nás teď čeká v Opavě a už to všechno směřujeme k sobotě, kdy nám začíná play-off.

Darek Stránský (HC Orlová): Samozřejmě jsme věděli, že dnes hrajeme proti výbornému soupeři, který má formu. Jeli jsme tady s pokorou a chutí překvapit, urvat nějaký ten bod. První třetina byla výsledkově dobrá, dostali jsme se do vedení, které jsme až do šatny udrželi. Druhá třetina byla taková rozkouskována, my v ní nevyužili pětiminutovou přesilovku a soupeř dvakrát udeřil. V té třetí už jsme to chtěli minimálně dotáhnout, bohužel jsme ale dostali čtvrtou branku a bylo po zápase. Neodehráli jsme ale vůbec špatnou partii jako v minulých utkáních.