Bobři ani tentokrát nestačili na Šumperk a s lídrem tabulky podlehli v dramatickém utkání plného nasazení 3:5. Už od začátku museli Valaši dotahovat dvougólové manko, což se jim nejprve povedlo, ale následně hosté opět o dva góly odskočili. Za stavu 3:4 v power-play rozhodl ve prospěch draků Daniel Vachutka.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, 24. kolo, sobota 7.12.2019, Valašské Meziříčí
Šumperk
3:5
(1:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky:12. Pořízek (Andris), 28. Vaněk (Weintritt, Dvořák), 57. Weintritt (Dvořák, Vávra) – 8. Spratek (Kofroň), 9. Müller (Horký), 46. Vachutka, 52. Gewiese (Kofroň, Spratek), 60. Vachutka. Rozhodčí: Škach – Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Wentritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Hryciow – Dvořák (C), Daněk (A), Slovák, Seidler, Vaněk, Andris, Vávra, Kuchařík, Pořízek, Klímek, Martiník (A), Romančík, Paťava
Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Gewiese (C) – Urban, Jaroš, Krejčiřík, Milfait (A), Horký, Vachutka, Haluza, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň

Od prvních vteřin bylo zřejmé, že se jedná o zápas dvou týmů oplývající hokejovou kvalitou a nedají si navzájem nic zadarmo. Během pěti minut si připsaly obě mužstva obrovské gólové příležitosti. Nejprve trefil v odkryté bráně stojícího hráče Radek Pořízek a následně se musel blýsknout gólman Slovák rychlým přesunem. .

Šumperk byl opticky lepším mužstvem a také zaznamenal více střeleckých pokusů. Po zásluze se tak radovali z první branky, kterou vstřelil Daniel Spratek. Po minutě hry šli do hosté do dvoubrankového vedení, o které se zasloužil Jakub Müller.

Domácí ale nebyli zaskočeni a stále kontrovali soupeře tvrdým hokejem a nebezpečnými průniky před gólmana Peksu, který ale dlouhou dobu zářil. Tedy až do doby, než se napřáhl Radek Pařízek a pukem mezi betony snížil ve 12. minutě na 1:2. To samé skóre svítilo na tabuli po prvních dvaceti minutách.

Druhá třetina se nesla ve znamení dvouminutových trestů, kterých bylo na obou stranách mnoho. Jen výjimečně byl stav na ledě srovnaný. Produktivita v početních výhodách ale vázla. Mlčení prolomil skvělým bekhendovým nadhozením do víka Peksovy brány Rostislav Vaněk.

Do poslední části základní hrací doby šly oba týmy za nerozhodného stavu 2:2.

Ve 45. minutě sebral Daniel Vachutka v útočné třetině puk, a přes stíhajícího obránce zamířil nad levý beton Slováka, přes který proletěl kotouč až za brankovou čáru.

Přes velké množství přesilových her dokázali Draci využít až tu osmou. Křižnou přihrávku padnoucí na čepel hokejky zužitkoval Petr Gewiese a gólman Slovák neměl šanci.

Bobrům se povedlo zdramatizovat zápas, když v brankovišti dorazil odražený kotouč za Peksu Jiří Weintritt. Souboj tak nadále pokračoval a ještě zdaleka nebylo rozhodnuto.

Bobři se rozhodli za stavu 3:4 jít do power-play. Michalu Hryciowovi se ale nepovedlo zachytit kotouč a Daniel Vachutka upravil na konečných 3:5 ve prospěch Šumperku, který ze zápasu vzešel jako vítěz a upevnil si svojí první pozici v tabulce skupiny Východ.