Celkem třináct gólů padlo ve středečním utkání mezi Valašským Meziříčí a Novým Jičínem. Vítězným týmem byli i ve druhém vzájemném střetnutí v sezóně hostující Bobři, kteří do sousedního města přijížděli s početnou marodkou u hned několika opor. I přes to však dokázali ve střetnutí s Ďábly urvat všechny tři body.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 9. kolo, středa 20.10.2021, Zimní stadion Nový Jičín
Nový Jičín
Valašské Meziříčí
4:7
(1:3, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 18. Zdeněk (Lehečka, Kuboš), 21. Váňa (Maliník), 30. Gebauer (Hladiš, Kořenek), 53. Káňa (Lehečka, Flok) - 3. Finsterle (Andris), 5. Goiš, 20. Báchor (Ďurkáč, Goiš), 37. Křivohlávek (Vosátko), 51. Finsterle (Křivohlávek, Andris), 53. Apolenář (Finsterle), 59. Urbanec (TS). Rozhodčí: Šutara - Kořistka, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 582. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:7.
Nový Jičín: Galuška (Švancara) - Hladiš, Kuboš, Kleiner, Tomeček, Váňa, Kožený, Hruška (A) - Flok, Poruba, Maliník, Lehečka (C), Zdeněk, Kafka, Sluštík, Gebauer, Štefka, Káňa, Pecha, Kořenek.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ďurkáč, Báchor (C), Jenáček, Vosátko, Kamas, Weintritt, Mošnička - Podešva, Apolenář, Goiš - Finsterle, Křivohlávek (A), Andris - Kuchařík (A), Vavřík, Urbanec - Stodůlka.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

S celkem sedmi hráči na marodce ve vydali svěřenci Lukáše Plška do nedalekého Nového Jičína. Velkého favorita, který doposud v sezóně prohrál pouze jednou a to právě na začátku sezóny, kdy si z valašského ledu odvezl krutou prohru 9:0. Poté následovala dlouhá vítězná šňůra šesti utkání v řadě, kterou se přijeli pokusit narušit právě Bobři z Valašského Meziříčí.

Ti zahájili začátek zápasu rychlým útokem na kasu domácích. O první velkou šanci se po dvou minutách hry postaral Jiří Goiš, ten nahazoval puk z pravé strany na nikým nehlídané brankoviště Ďáblů, na případnou porážku však jeho spoluhráči dorazili pozdě. Vzápětí se již hrálo na druhé straně kluziště a brankář Slovák měl co dělat, aby odvrátil Sluštíkovo rychlé nahození.

Skóre utkání otevřel po necelých třech minutách hry Lukáš Finsterle. Který dostal z mezikruží rychlou nahrávku od Tomáše Andrise a před vyjíždějícím si Galuškou tvrdě namířil za jeho záda. Netrvalo dlouho a Valaši se zásluhou Jiřího Goiše dostali do pohodlnějšího dvoubrankového vedení. Zkušený forward z brankářovy levé strany nahodil kotouč nad jeho beton, který již bez zábran zapadl za brankovou čáru.

Inkasované branky Nový Jičín příliš nezastrašily a velmi rychle se snažil napadal blízko brány hostů. Na časomíře se odpočítavala osmá minuta a novojičínský Jiří Zdeněk si po jednom z rychlých obratů hry najel z levé strany na gólmana Slováka, proti kterému stál v okamžiku tváří v tvář a tvrdě vystřelil na jeho pravý roh branky. Brankář měl se střelou co dělat, hrozbu však odvrátil vyražením do ochranné sítě.

Ďáblové nemohli být s úvodem utkání příliš spokojeni, vše však nakonec aspoň trochu napravil již zmíněný Zdeněk, na kterého již tentokrát Slovák nestačil. Tento gól Nový Jičín velmi povzbudil a dal se do tvrdého napadání u bobří kasy, které se ale chvíli před zazněním sirén nevyplatilo. Při jednom z protiútoku se dostal u modré k puku Jakub Ďurkáč, nahrál nalevo čekajícímu Stanislavu Báchorovi a ten tvrdě propálil přes postavenou ďábelskou zeď až do sítě.

Druhé dějství započalo v podobném duchu jako to předešlé a již po minutě hry se halou ozývaly další sirény oslavující vstřelenou branku domácích. O tu se tentokrát postaral Vladimír Váňa, když vyslal přesnou střelu z pravého kruhu a gólman Slovák tak neměl moc co dělat. O chvíli později již mohli přihlížející diváci vidět ohrožení brány na druhé straně kluziště. Lukáš Finsterle si šikovně najel nikým nehlídán před brankoviště soupeře, přihrávat se pokusil Tomáš Andris, jeho nahrávka však byla příliš rychlá na to, aby ji jeho spoluhráč zachytil. K větším šancím se postupně dostávaly oba celky, které trestaly hlavně chyby svého soupeře. Po jednou zaváhání valašské obrany se jeden z novojičínských dostal do samostatného úniku, podobnou akci jsme ale vzápětí mohli vidět i na druhé straně v podání Tomáše Urbance, ovšem taktéž neúspěšně.

Blížila se polovina utkání a hostujícím Bobrům bezesporu přejel mráz po zádech, když jednoho pochybení v defenzivě využil Robin Gebauer a svou dorážkou z nahození překonal gólmana hostí. O dvě minuty později však museli domácí do čtyř a valaši tak dostali další příležitost upravit skóre. K největší šanci se dostal až ke konci Jan Křivohlávek, který měl možnost dorazit do volné kasy, Galuška ale na poslední chvíli puk svou hokejkou vyrazil. O chvíli později se však již radovat mohl, když z mezikruží namířil na horní tyč, od té se puk odrazil přesně na čáru a poté za ni pomalu zapadl.

Do poslední třetiny vstupovali Valaši jednobrankovým vedení a již od začátku dávali jasně najevo, že si jej již nenechají jen tak sebrat. Domácího brankáře na začátek velice pozlobila trojice Goiš, Apolenáč, Urbanec. Právě první jmenovaný se dostal k velké šanci svým samostatným únikem a pokusil se před Galuškou o kličku, tu ale na poslední chvíli mladý gólman chytil a udržel tak svůj tým v naději. Zanedlouho se ale hosté mohli v rozmezí tří minut radovat hned dvakrát, do tabulky si tentokrát další gól zapsali Lukáš Finsterle a Jakub Apolenář, který navíc navyšoval ve vlastním oslabení. Z této branky se ale Ďáblové hodně rychle vzpamatovali a ani ne po půl minutě zásluhou Tomáše Káni snižovali. Valaši se však již nedali, poslední gólovou tečku udělal v utkání Tomáš Urbanec, tomu se naskytla možnost samostatného nájezdu, který bez váhání proměnil a zpečetil tak druhou výhru Bobrů v derby 7:4.

Hokejisté Valašského Meziříčí tak mají po skalpu Nového Jičína již čtvrtou výhru v řadě a s patnácti body jim aktuálně patří v tabulce skupiny Východ třetí příčka. O další vítězství se pokusí zabojovat v sobotu, kdy na domácím ledě od 17:00 přivítají horácký hokejový klub z Velkého Meziříčí.

OHLASY TRENÉRŮ

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Daniel Gargulák | 18. 10. 2021

Valaši míří za odvetou do Nového Jičína

ODEHRANÝ ZÁPAS

33. kolo | so 28.1.2023

7:5

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

35. kolo | so 4.2.2023

17:30

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 31 176:53 84
2. KOP Kopřivnice 31 126:116 58
3. HVY Vyškov 32 131:105 56
4. HAV Havířov 32 109:102 50
5. HBR Havlíčkův Brod 31 124:132 46
6. HOM Hodonín 31 90:92 43
7. OPA Opava 31 99:114 43
8. VAL Valašské Meziříčí 30 94:113 43
9. NJI Nový Jičín 31 104:107 41
10. ZNS Žďár nad Sázavou 31 84:155 26
11. VEL Velké Meziříčí 31 73:121 23
Kompletní tabulka
×
Dnes v 17:30 | Muži
Orli Znojmo
HC Bobři Valašské Meziříčí