Valašské Meziříčí zajíždělo do dalekého Žďáru nad Sázavou s dosti osekanou sestavou, přesto mělo utkání na Bouchalkách po většinu duelu pod kontrolou. Plameny ze Žďáru nad Sázavou byly velmi těžkým soupeřem, Bobři ale pokračovali ve skvělé produktivitě a díky šesti přesným zásahům vítězí za tři body.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 12. kolo, sobota 30.10.2021, Zimní stadion Bouchalky, Ždár nad Sázavou
Žďár nad Sázavou
2:6
(0:1, 2:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Zukal (Gregar, Jícha), 23. Bureš (Wasserbauer) - 13. Vávra (Goiš, Báchor), 24. Křivohlávek (Andris, Vosátko), 27. Apolenář (Ďurkáč), 28. Pořický (Křivohlávek, Andris), 35. Apolenář (Vávra, Ďurkáč), 55. Křivohlávek. Rozhodčí: Čuňočka - Čelechovský, Bezděk. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 527. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6.
Žďár nad Sázavou: Sláma (28. Čáp) – Pleva (C), Lojek, Váňa, Pražák, Zukal, Macek, Půža – Wasserbauer, Jícha, Štěpánek, Bureš (A), Štola, Čermák, Adam, Prokš (A), Gregar.
Valašské Meziříčí: Slovák (Majer) – Ďurkáč, Báchor (A), Vosátko, J. Jenáček, Holiš, Kamas, Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Pořický (C), Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Weintritt, Urbanec – Kozubík.

Autor: Jan Kozák

První třetina začala velkým tlakem ze strany Žďáru, avšak vzápětí se Bobři hrou vyrovnali a hrálo se střídavě na obou stranách kluziště. K první velké šanci zápasu ze strany Valachů se dostal kapitán Jakub Pořický, který se sám zjevil u nikým nechráněného brankoviště, napoprvé na něj ale brankář Sláma ještě stačil. Plameny začaly ještě více přidávat do tempa a s velkou vervou se přesouvaly do útočného pásma, k vyloženým šancím se ale nedostávaly, i když svého soupeře tvrdě tlačily v jejich polovině hřiště. Bobři ale zdařile využívali chyb a hru rychle obraceli.

Skóre otevřel z přesilové hry Tomáš Vávra, kterému nahrával od prostoru před brankou na levou stranu Jiří Goiš. Nikým nehlídaný meziříčský forvard už jen rychle zavěsil do rohu branky žďárského gólmana. V závěru Plameny opět přidaly na síle, ale brankář Slovák jim opět ukázal své kvality a pokusy zdařile vyrážel do bezpečí.

Druhé dějství začalo lépe pro domácí, kterým se z protiútoku podařilo zásluhou Lukáše Zukala začátku vyrovnat. Neuběhla ani minuta hry a pro Bobry přišel velký šok v podobě další inkasované branky, tentokrát z hole Lukáše Bureše. Ten nepohlídán ve středním pásmu ujel valašské obraně a již s klidem zasunul puk pod Slovákovy betony. Ačkoli se to nemohlo zprvu zdát, zbytek periody již patřil Bobrům, kterým se díky gólu Jana Křivohlávka po minutě podařilo vyrovnat. Ten v pádu před Slámou ještě stihl posunout puk pod jeho betony a vrátil tak Valachy opět do hry.

Blížila se polovina střetnutí a hosté mohli opět slavit. Mladý Jakub Apolenář bekhendem zasunul puk za levý beton gólmana Plamenů a zvýšil tak na 3:2. To bylo pro svěřence trenéra Plška málo. Kapitán Pořický vyslal svou tvrdou střelu z mezikruží a navýšil již na rozdíl dvou branek. To znamenalo také konečnou pro žďárského brankáře Slámu, jehož místo nahradil Jan Čáp. To hokejistům Žďáru opět přidalo na sebevědomí a pokoušeli se o snížení, ovšem obrana Bobrů pevně držela a svého soupeře blíže ke svým třem tyčím nedostala. Jasně o tom mohou vypovídat také pouhé čtyři zákroky, které si v druhé periodě brankář Slovák připsal.

Poslední část začali lépe domácí. Ti během několika málo minut napřímo ohrozili Slováku svatyni svými rychlými protiútoky, ten jim dal však jasně najevo, že dnes za svá záda už žádný kotouč nepustí. Poslední tečku ve vítězném klání Bobrů udělal dnes dvoubrankový Jan Křivohlávek, který rychle ujel Plamenům ve středu hřiště a sám zasunul puk mezi Čápovy betony, puk poté už poté pomalu doklouzal za brankovou čáru. Zbytek zápasu už byl převážně v režii Valachů, kteří i sedmé střetnutí v řadě dokázali dovést do vítězného konce.

Svůj den měl jednoznačně útočník Jakub Apolenář, který z přesilovky střelou z pravého kruhu opět navýšil a připsal si tak již šestou branku v letošní sezóně. Pozadu nezůstal ani ve skvělé střelecké formě hrající Jan Křivohlávek, který ke dvěma gólům přidal i asistenci.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, Valašské Meziříčí bylo šest zápasů bez porážky a dnes svou roli potvrdilo. My se chystali na to, že pokud chceme uspět, tak nesmíme ztrácet kotouče ve středním pásmu, ale to se nám nakonec stalo osudným. Během chvilky jsme utkání otočili na 2:1, vůbec jsme si toho nevážili. Měli jsme několik osudných ztrát puku ve středu hřiště, soupeř nám ujel, během pár minut nám dal tři góly a tím pádem už zápas rozhodl. Potom už si vedení uhlídal, i když jsme tam pár šancí ještě měli ale Valaši dnes potvrdili svou kvalitu a vyhráli zaslouženě.