Dlouhá série výher Valašského Meziříčí končí. Nad síly Valachů byl B-tým Komety Brno, který uhájil domácí led a ukončil valašskou fazónu. Svěřenci trenéra Plška dotahovali již od první třetiny náskok Komety, na brankáře Slavíčka ale našli recept pouze jednou z hole Jiřího Goiše a jediný zásah dnes na body oproti třem brankám Brna stačit nemohl.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 14. kolo, sobota 6.11.2021, Winning Group Arena, Brno
Kometa B
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Brabenec (Havlát, Kováčik), 16. Krejčiřík, 60. Havlát (Krejčiřík) - 50. Goiš (Finsterle, Apolenář). Rozhodčí: Kohoutek – Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 298. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Kometa B: Slavíček (Šembera) - Trnka, Kališ, Malec (A), Studený, Kučera, Kováčik (A), Švejda - Škvrně, Brabenec (C), Havlát - Krejčiřík, Kadlic, Gajarský - Popelka, Krejčík, Vašíček - Mokrohajský, Pigl, Halász.
Valašské Meziříčí: Slovák (Majer) - Ďurkáč, Báchor (A), Vosátko, J. Jenáček, Holiš, Mošnička, Kamas - Goiš, Apolenář, Finsterle - Andris, Křivohlávek, Pořický (C) - Kuchařík (A), Weintritt, Urbanec - Stodůlka, Kozubík.

Autor: Jan Kozák

Do utkání vstoupily oba týmy vyrovnaně, ovšem po pár chvílích se hra přesunula hlavně na hokejky Komety. Bobři se na druhé straně špatně dostávali do útočného pásma, ve všem je navíc přibrzdila přesilovka, která se Brnu po třech minutách hry naskytla. Ta dala brněnským také první větší možnost k ohrožení Slovákovy svatyně, když se jeden hráč z útočných řad Komety dostal do bezprostřední blízkosti brankoviště a gólmana Valmezu překvapil nahozením puku nad levý beton, ovšem puk přepadl a nakonec klouzal jen vedle tyče. Po necelých deseti minutách hry se už však svěřenci Jana Konečného radovat mohli, když z pravé strany nahrával před Slovákovu svatyni Robert Havlát. Tam již čekal nikým nehlídán Kamil Brabenec a ten pohotově zakončil. To hráče z jihu Moravy dostalo více do tempa, formace vedená bývalým extraligovým střelcem předváděla před domácím publikem jednu šanci za druhou, gólman Bobrů měl chvílemi opravdu co dělat, aby zabránil dalšímu navýšení. Zanedlouho ani on na útok Brna nestačil. Před Slovákem se po obratu hry rychle objevil Vojtěch Krejčiřík, a ten po své kličce přidal druhou branku do sítě Valachů.

Začátkem druhé periody Bobři na tempu hry přidali, dokázali se na delší dobu usídlit v obranné třetině domácích a rozpohybovat tak gólmana Slavíčka. Ten předváděl pohotové bloky střel a nedal Bobrům moc šancí dvoubrankové manko dohnat. Zanedlouho ale brněnští opět zabrali a svého soupeře zaskočili. Byla odehrána polovina střetnutí a Jiří Slovák mohl opět předvádět své umění. Dva útočníci Komety překvapili obranu hostí a vydali se přímo k němu, pohotový brankář ale útok zdařile odrazil a stále tak držel svůj tým ve hře.

Do posledního dějství se Valaši opět vrhnuli jako střely, po dvou minutách navíc dostali příležitost hry 5 na 3 a na delší dobu se usadili poblíž Slavíčkovy branky. Ta se ocitla v jednu dobu zcela odkrytá a Bobři se také svými hokejkami snažili puk za brankovou čáru dostat, ovšem na poslední chvíli gólman Brna při zákroku ramenem vysadil bránu a hra se tak musela přerušit. To hosty nikterak nerozhodilo a dále pokračovali v rychlém napadání, na změnu skóre to však žádný vliv nemělo. Až po deseti minutách třetí periody se valašskomeziříčští konečně dočkali gólu, když zmatku u svatyně Komety využil Jiří Goiš, ovšem to bylo ze strany hostů vše. Bobři se ještě dvě minuty od konce pokoušeli o hru v šesti, čehož využil brněnský Robert Havlát a zasunutím puku do prázdné brány udělal poslední tečku v sobotním klání.

Jan Konečný (HC Kometa Brno B): Dnes to byl od nás výborný, kolektivní výkon. Plnili jsme věci, které jsme si řekli. Byla tam bojovnost, obětavost, padali jsme do střel. Skvěle jsme ubránili oslabení v závěru, za mě tak patří mým klukům velké poděkování.