I přes absenci některých klíčových hráčů předvedli hokejisté Valašského Meziříčí v Brně sebevědomý výkon a poprvé v sezóně na půdě Komety vítězí. Svěřenci trenéra Plška tak natahují sérii výher na sedm duelů.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 28. kolo, sobota 8.1.2022, Winning Group Arena, Brno
Kometa B
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Báchor (Finsterle, Dobša), 27. Apolenář (Ďurkáč, Hanák), 46. Dobša (Finsterle). Rozhodčí: Rapák - Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Průběh utkání: 0:3.
Kometa B: Slavíček (Šembera) - Kališ (A), Studený, Kučera (A), Zukal, Sedláček, Trnka - Pigl, Škvrně, Havlát, Vašíček, Krejčí, Brabenec (C), Zabloudil, Mokrohajský, Popelka, Krejčiřík.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Kamas, Holiš - Dobša, Apolenář, Finsterle - Andris, Pořický (C), Weintritt - Kozubík, Vavřík, Stodůlka.

Valašské Meziříčí vyráželo do Brna s vědomím, že se jim brněnské kolbiště ještě v letošní sezóně nepodařilo vykrást a také s oslabením zejména v útočných řadách.

Svěřenci trenéra Plška ale i tentokrát od prvních minut na ledě Komety začali předvádět bojovnost, která je zdobí po celou sezónu. Krátce po pěti odehraných minutách se do dobré šance dostal v poslední době ve velmi slušné formě hrající Kozubík, Slavíček ale jeho pokus o vsítění první branky duelu odmítl.

Správný střelecký prach si ale na svou hůl před dnešním zápasem namazal lídr zadních řad Stanislav Báchor, který byl odměněn za dobruslení situace po střele Finsterleho a po vyrážce brněnského brankáře dostal kotouč za jeho záda. Kometa také dokázala během první periody zahrozit, Bobry ale držel jistý Sachr, který se mohl opřít o dobře fungující obranu.

Minimálně začátek druhé periody patřil domácím, byli to ale Valaši, kdo se mohl radovat po sedmi minutách z navýšení skóre. Navrátilec do sestavy Jakub Apolenář předvedl krásnou individuální akci a učebnicovým blafákem překonal Slavíčka podruhé v zápase.

Před sirénou ohlašující konec druhé části měl na holi třetí gól Dobša, v situaci dva na jednoho mu ale nešťastně sjel puk z hole a netrefil prázdnou bránu. Útočník Bobrů ale nemusel smutnit dlouho, David Dobša využil na začátku třetí části přesilovou hru po rychlém úniku a dodal Bobrům do zbytku utkání klid na hokejky s pohodlným vedením v zádech.

Svěřenci trenéra Plška si již následně zkušeně pohlídali zbylou čtvrthodinu hry a po bojovném a vydařeném výkonu si z Brna odvezli všechny tři body, díky čemuž si také upevnili své tabulkové postavení.

Kamil Brabenec (HC Kometa Brno B): Nepřistupujeme k posledním zápasům tak jak bychom měli. Měli jsme znovu lehkovážný začátek, pak inkasujeme a musíme dotahovat. Šance, které si vypracujeme, pak neproměníme, takže se v tom trochu plácáme. Musíme to zlomit tvrdou prací, hrát hned od začátku a ne až za stavu 0:2, což se nám teď stává často.