Po dvou odehraných utkáních začínáme od začátku. Dlouho velmi vyrovnané utkání v Opavě rozhodli nejzkušenější z řad Opavy během dvou minut ve třetí třetině a jejich zásluhou srovnat náš soupeř stav série. Třetí duel se odehraje v sobotu znovu na domácím ledě.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, SF2, čtvrtek 3.3.2022, Zimní stadion města Opavy
Opava
Valašské Meziříčí
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Kadula (Krupa), 53. Wolf (Rousek), 56. Malina (Vašenka, Wolf) - 34. Kuchařík (Kozubík, Báchor). Rozhodčí: Škach - Bezděk, Veselý. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 797. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Opava: Piták (Baldik) - Thiel, Šindelář (C), Věntus, Zapletal, Zelenka, Kocián, Zouhar - Krupa, Beránek, Horný, Kadula, Wolf (A), Peterka, Vašenka, Vojtovič, Rousek, Malina (A), Hotěk, Buršík.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas - Goiš, Vávra (A), Pořický (C) - Andris, Křivohlávek, Finsterle - Dobša, Vavřík, Apolenář - Kuchařík, Weintritt, Kozubík.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Zápas začal z obou stran poněkud vlažněji, oba soupeři v úterý poznali svou tvář pro play-off, lépe tak tušili, co od sebe očekávat.

Slezan postupem času přidával víc a víc. K velké šanci se před Sachrem dostal opavský Rousek, rychle mohl zakončovat bekhendem z pravé strany, mladý brankář ale svůj tým hodně podržel. Slezané uměli Valachy přitlačit v obranném pásmu, překvapili je také několika šancemi z bezprostřední blízkosti, ale k dobrému zakončení jim štěstí zpočátku nepřálo. I Bobři měli své světlé stránky, dokázali rychle otočit hru a svižně se vydat dopředu, ale Piták střely zdařile odrážel do sítě za brankou.

Druhá část nezačala pro hosty příliš dobře, již necelé dvě minuty po buly inkasovali. Před valašskou bránou se rozmístila skupinka hráčů, v menším zmatku nakonec poslal kotouč do sítě Michal Hotěk. Zanedlouho mohl navýšit po samostatném úniku Petr Wolf, ale jeho bekhendový pokus Sachr s klidem zneškodnil.

Opava po navýšení zamkla střední pásmo, soupeři se těžko dostávali blíže k její svatyni, až nahození dopředu dostalo valašskomeziříčské hráče k lepším šancím. V čase 33:13 se nakonec podařilo Bobrům stav dorovnat. Gólman nastřelený kotouč na pravý beton vyrazil, poté si jej ale už nepohlídal. Šimon Kuchařík rychle zasáhl hokejkou a poslal puk za brankovou čáru. To Valachy nabudilo a přidali, ale do konce periody už skóre nezměnili.

Třetí třetina začala velice akčně, přítomní diváci byli svědky rychlého hokeje z obou stran. Také na druhý únik Petra Wolfa maskovaný muž Bobrů stačil, zanedlouho ale bohužel hosté znovu inkasovali. Valašskomeziříčšká obrana nešťastně ztratila puk ve středním pásmu, úplně osamocení se tak dostali dopředu Tomáš Rousek s Wolfem, který nakonec také navyšoval střelou k pravé tyči.

Netrvalo dlouho a domácí se znovu radovali, i tentokrát po nečekaném omylu u středu. Slezané ujeli obraně soupeře, Vlastimil Malina se odhodlal ke střele. Ta byla zasazena přesně mezi betony a zdálo se, že je u gólmana v bezpečí. Puk ale nešťastně vypadl za záda brankáře a pomalu doklouzal za čáru.

Valmez se v závěru ještě snažil vývoj nějak zdramatizovat, v poslední minutě byl navíc vyloučen jeden z opavských hráčů a hosté to tak zkusili v šesti proti čtyřem. Ale, ani v početní výhodě nedokázali svěřenci kouče Plška alespoň snížit a z ledu Opavy si tak odváží prohru 3:1.

Stav série je tak srovnaný 1:1 na zápasy, třetí utkání je naplánováno na sobotu 5.3. od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

OHLASY TRENÉRŮ

Ohlasy trenérů poskytneme až jako shrnutí celé série po konci semifinále.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Daniel Gargulák | 2. 3. 2022

2. zápas SF play-off: Bobři pojedou do Opavy potvrdit domácí výhru

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 30.9.2023

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 4.10.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 3 24:7 9
2. NJI Nový Jičín 3 14:5 6
3. HVY Vyškov 3 16:12 6
4. HOM Hodonín 3 8:6 6
5. OPA Opava 3 8:9 6
6. VAL Valašské Meziříčí 3 10:10 5
7. ZNS Žďár nad Sázavou 3 10:12 4
8. HBR Havlíčkův Brod 3 7:7 3
9. TEC Technika 2 7:15 3
10. KOP Kopřivnice 3 12:15 2
11. VEL Velké Meziříčí 2 5:12 1
12. SUM Šumperk 3 10:21 0
Kompletní tabulka