Konec sezóny. Valaši padli v Opavě v prodloužení

Valašské Meziříčí nedokázalo v Opavě odvrátit mečbol soupeře a po vyrovnaném utkání mu Slezan gólem v prodloužení ukončil sezónu a postoupil do finále východní skupiny. Svěřenci trenéra Plška nepochybně pomýšleli na delší sezónu, i takový dokáže ale být hokej. Děkujeme všem fanouškům za podporu v uplynulé sezóně, vrátíme se silnější.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, SF6, pátek 11.3.2022, Zimní stadion města Opavy
Opava
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Malina (Wolf, Rousek), 62. Zapletal (Krupa) - 8. Apolenář (Vavřík). Rozhodčí: Šutara, Rapák - Bezděk, Veselý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 304. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Opava: Piták (Baldik) - Vojtovič, Zelenka, Zapletal, Thiel, Římský, Peterka, Kocián, Zouhar - Kadula, Malina (A), Rousek (A), Wolf (C), Damašek, Buršík, Vašenka, Beránek, Urban, Krupa, Horný, Hendrych.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) - Báchor (A), Vosátko, Holiš, Ďurkáč, Gabrhelík, J. Jenáček, Kamas - Kozubík, Vávra (A), Pořický (C) - Andris, Křivohlávek, D. Stodůlka - Dobša, Vavřík, Apolenář - Kuchařík, Weintritt.

Bobři začali utkání zostra, hned po úvodním buly se přesunuli dopředu, David Kozubík objel branku soupeře a zkusil nahozeným pukem k tyči překvapit gólmana Pitáka, ten byl ale neomylný. Na utkání bylo jasně znát, že oba týmy hrají o hodně, Valaši ale tlačili s větší vervou, během úvodních dvou minut vyslali na branku soupeře hned pět ostrých pokusů, za to domácí nepouštěli blíže jak ke své modré lajně.

Uběhla sedmá minuta a svěřenci kouče Plška se mohli radovat. Šimon Kuchařík získal kotouč ve středním pásmu a poslal dopředu Jakuba Apolenáře. Mladý střelec prokličkoval mezi obranou soupeře a z bezprostřední blízkosti před brankářem zakončil.

Valaškomeziříčští Slezanu nějaké větší útoky nedovolili, až po více jak dvanácti minutách se před jejich obranu dostali Vojtovič s Rouskem, který se pokoušel doklepávat za Slováka. Zkušený brankář ale svůj tým velice podržel, důležitým dílkem byl nejen při akcích Opavy, která se později dokázala probrat a valašskou branku atakovat několika pokusy.

Hosté pokračovali v aktivním napadání, po jednom z útoků dopředu byl sražen k zemi jeden z hráčů Bobrů, rozhodčí překřížil ruce a bylo jasné, že se pojede trestné střílení. Na něj poslal trenér Plšek Tomáše Andrise. Útočník si najel až těsně před gólmana a zkusil vystřelit, jeho pokus ale zastavila nastavená lapačka Pitáka.

Valaši odjížděli do Slezska bez Jiřího Goiše, na poslední dva zápasy navíc vlivem zranění vypadl i Lukáš Finsterle, závěrem periody přišli i o další oporu. Jan Křivohlávek si ze souboje u branky odnesl nepříjemné zranění po kterém bylo jasné, že do utkání již nenaskočí.

Do druhé části vletěly oba týmy jako vítr, vyznamenali se znovu oba dva brankáři. V čase 28:20 to ale byli opavští, kdo se radoval z další vstřelené branky. Vlastimil Malina získal kotouč v mezikruží a bez váhání propálil kotouč těsně k tyči.

Dorovnávací branka Slezan hodně povzbudila. Jeho velký tlak ale hostující obrana ustála, až na dvě delší doby v útočném pásmu se hráči Opavy blíže brankovišti nedostali.

Třetí třetina byla z obou stran velice přesná, hra se přenášela z jedné strany na druhou a všichni přítomní si čím dál tím více uvědomovali, že jeden vstřelený gól už může být rozhodující. Obě obrany nedovolily soupeři bližší ataky k vlastní svatyni, i když Bobři byli zase znovu více u kotouče.

Po šedesáti minutách nebylo o vítězi rozhodnuto a následovalo tak desetiminutové prodloužení 4 na 4. V něm si sice dokázali Valaši vytvořit několik šancí, Jakub Apolenář dostal puk v samostatném úniku až těsně před gólmana, byla to ale nakonec Opava, kdo v utkání slavil. Bobrům ukončil sezónu svou ranou z prostoru před brankovištěm Filip Zapletal a poslal tak svůj tým do finále skupiny Východ, kde již na slezské čeká Nový Jičín.

Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu v sezóně 2021/2022.

Srdcem pro Valmez.

Aleš Tomášek (HC Slezan Opava): Před sérií bychom snad vůbec nedoufali, že postoupíme dál, protože jsme moc dobře věděli, jak dopadla základní část, Valmez byl o dost lepší. Ale my se teď více stmelili, udělali jsme partu a takovým kolektivním výkonem si myslím, že jsme zaslouženě v semifinále zvítězili. I když ty zápasy lehké nebyly, žádné play-off není lehké, ale když to takhle shrnu, tak za mě zasloužené postupujeme dál.