Dramatické utkání od začátku do samotného konce musely rozsoudit v Opavě až samostatné nájezdy. V nich se nakonec našel jediný úspěšný exekutor v podobě Jiřího Šindeláře, který přisoudil bonusový bod na stranu Slezanu.
2. liga - Východní konference 2022/23, 4. kolo, středa 5.10.2022, Zimní stadion města Opavy
Opava
3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Beránek (Zelenka), 26. Rousek (Wolf, Štěpánek), rozh. náj. Šindelář – 15. Křivohlávek (Andris), 32. Vávra (Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Tvrdý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 257. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Opava: Piták (Sotlar) – Thiel, Věntus, Zelenka, Pachula, Štěpánek, Tomsa, Fědor, Šindelář (C) – Římský, Kadula, Wolf (A), Beránek, Buršík, Rousek, Káňa, Vojkůvka, Štindl, Vojtovič.
Valašské Meziříčí: Slovák (Pavlíček) - Liss, Báchor (A), Mošnička, Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík - Martinec, Vávra (A), Kozubík - Finsterle, Křivohlávek (C), Andris - Stodůlka, Vavřík, Kuchařík.

Valašské Meziříčí vstoupilo do zápasu aktivně a vytvořilo si na začátku utkání dobré šance, první gólový zásah ale ve třetí minutě zapsali Opavští. Adam Beránek zkušeně poslal kotouč v protiútoku do protipohybu Slováka a nedal mu tak šanci zasáhnout.

Hra se přelévala z jedná strany na druhou a své šance spálili Rousek nebo Kuchařík, srovnání stavu ale přišlo z hole Jana Křivohlávka v patnácté minutě duelu. Kapitán Bobrů těžil z výborné práce Andrise, který mu nachytal gólovou situaci na zlatém podnose a Valaši se tak mohli poprvé v zápase radovat.

I v prostřední periodě udeřili nejprve domácí. Tomáš Rousek si našel nejvhodnější prostor na přihrávku zkušeného Wolfa a ranou pod víko opět nedal Slovákovi jakkoliv zpacifikovat puk mířící za jeho záda. Valaši ale kontrovali o šest minut později díky centrovi první formace Tomáši Vávrovi, který z mezikruží propálil brankáře Pitáka.

Třetí perioda byla také plná šancí na obou stranách, na té hostující se častokrát zaskvěl zejména brankář Slovák. Valašské Meziříčí mělo také nespočet šancí, ani jeden z týmů ale nedokázal převrátit zápas na svou stranu a muselo se tak do prodloužení.

Ani pětiminutový úsek však vítěze neurčil, došlo tak až na samostatné nájezdy. V nich trochu kuriózně nebyl proměněn žádný z prvních deseti nájezdů, až v šesté sérii byl na straně Opavy úspěšný kapitán Šindelář, díky kterému si tak Slezan připsal bonusový druhý bod.

Vladimír Holík (asistent trenéra HC Slezan Opava): Těžké utkání. Po dvou zápasech venku jsme potřebovali bodovat, věděli jsme, že Valmez má velkou kvalitu především v první lajně, výborně jim funguje hlavně přesilovka. Šli jsme dvakrát do vedení, soupeř dvakrát srovnal, třetí třetina už byla taková vylej - nalej. Ale odehráli jsme ji relativně dobře, kluci bojovali. Musím však říct, že se lehce trápíme, nedáváme šance. Jsme nicméně rádi, že máme dva body, Pity výborně zachytal v nájezdech. V některých pasážích byl Valmez lepší, živější, napadali ve třech a byli takoví drzí. My jsme byli trošku unavení, máme nějaké zraněné, takže nás soupeř přebruslil.