Na tento zápas budou chtít Valaši nejspíš hodně rychle zapomenout. V druhé periodě inkasovali dvě slepené branky, následovaly další. V poslední části novojičínští na plynu trochu ubrali, Bobři ale dokázali skórovat příliš pozdě. Až v poslední minutě se za brankáře Šimonů prosadil Tomáš Martinec. Valašské Meziříčí má tak za sebou první venkovní zápas, ze kterého si neodnáší jediný bod.
2. liga - Východní konference 2022/23, 10. kolo, středa 26.10.2022, Zimní stadion Nový Jičín
4:1
(0:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Holáň (Sluštík), 24. Franek (Sluštík, Gebauer), 29. Gebauer (Franek, Lehečka), 33. Franek (Gebauer, Lehečka) – 60. Martinec (Bachánek, Liss). Rozhodčí: Šutara – Peluha, Voznička. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 425. Průběh utkání: 4:0. 4:1.
Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa, Hruška, Foltýn, Tomeček, Adámek, Kožený, Holáň – Handl, Konečný, Juříček, Gebauer, Lehečka (C), Pecha, Hilšer, Sluštík, Flok, D. Štefka, Franek, Květoň, Maliník.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Mošnička, Ďurkáč, Gabrhelík, Sviták, Báchor (A), Liss, Holiš – Vavřík, Vávra (A), Kozubík, D. Stodůlka, Křivohlávek (C), Martinec, Kuchařík, Finsterle, J. Štefka, Bachánek, Andris, Hořanský.

V první periodě si oba celky dokázaly vytvořit několik šancí, ze strany Valachů to ale nebylo úplně ono. Druhá část se Bobrům vůbec nepovedla, šance výrazně ubyly a navíc poprvé inkasovali, když se za Slovákova záda v 23. minutě prosadil Jan Holáň, druhé prudké schlazení zažili hráči Valmezu hned o minutu později, když prostřelil puk prostorem mezi lapačkou a tyčí Tomáš Franek.

Slepené dva góly svěřence kouče Plška znervoznily, do konce periody navíc ještě dvakrát inkasovali. Novojičínské fanoušky v 29. minutě rozveselil Robin Gebauer, který protlačil v chumlu před bobří brankou puk za brankářova záda, podruhé v utkání se zase prosadil Franek.

Nový Jičín vstoupil do poslední části s vědomím, že už utkání neztratí, na síle tak trochu ubralo, přesto dokázalo napadání a zlepšenou hru Bobrů ubránit. Teprve necelou minutu od zaznění poslední sirény se Valaši dokázali prosadit, když brankáře Šimonů z bezprostřední blízkosti prostřelil Tomáš Martinec. Ten už však pouze snížil na konečných 1:4.

Kamil Gebauer (HK Ďáblové Nový Jičín): „Myslím, že jsme dneska od začátku zápasu byli lepším týmem. Po posledním utkání jsme si sedli, něco jsme si vyříkali a trochu jsme změnili styl hry. Dnes klobouk dolů před klukama. To vítězství bylo zasloužené. Děkuji klukům, protože dnes to byl od všech parádní výkon. Pořád je to o proměňování šancí. V první třetině jsme měli spoustu střel, ale nedali jsme branku. Jsem rád, že to kluky nezlomilo a ve druhé třetině jsme od toho hokeje neupustili. Ve druhé části už branky začaly padat, což je super. Musíme se soustředit na náš hokej. Některé zápasy jsme ztratili úplně zbytečně. Nedávali jsme góly, ale věřím, že se to dneska zlomilo. Všechno jsme zjednodušili a vyslali jsme na bránu spoustu střel. Těší mě výkon v útoku i v obraně. Dnes jsme zlepšili obranu a určitě musím pochválit Daniela Šimonů v brance. Hlavně ve třetí třetině nás podržel. Mrzí mě ten obdržený gól minutu před koncem, ale dneska to byl parádní výkon.“