Sympatický výkon předvedli hráči Valašského Meziříčí na půdě doposud neporaženého Znojma. Svěřenci trenéra Plška vzdorovali velkému favoritovi druhé ligy do poslední minuty, z jižní Moravy ale nakonec odjíždějí poraženi jednobrankovým rozdílem. Foto: znoj-tyden.cz
2. liga - Východní konference 2022/23, 13. kolo, sobota 5.11.2022, Nevoga aréna, Znojmo
Znojmo
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. T. Svoboda (Hruška, Adámek), 37. Nižnikov (Havlát, Köver), 55. Stránský (T. Svoboda) – 29. Ďurkáč (Gréč, Vavřík), 50. Bachánek (Gréč). Rozhodčí: Grygera - Jurčík, Viskot. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 528. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Znojmo: Žajdlík (Groh) – Kloz, Tejnor (A), Stránský, Zukal, J. Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Špaček, Köver, Havlát, T. Svoboda (C), Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Slovák) - Gréč, Báchor (A), Mošnička, Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Liss - Kozubík, Vávra (A), Pokorný - Finsterle, Křivohlávek (C), Andris - Stodůlka, Vavřík, Kuchařík - Pětník, Bachánek, Martinec.

Bobři se v utkání jali první útočné šance, ke gólovému závěru ale nevedla. Znojemští následně přebrali otěže úvodu duelu a krátce před koncem čtvrté minuty zápasu přetavili svou šanci v první branku duelu. Tomáš Svoboda byl na konci akce Orlů, kterou domácí potrestali zmatky v obraně svěřenců Plška.

Znojmo i po vedoucí brance diktovalo tempo utkání, do konce druhé části ale nedokázalo svůj tlak využít k dalšímu gólovému zásahu.

Valaši vstoupili do druhé části zápasu o poznání lépe. Začali brankáři Orlů dělat více starostí a o tu největší v podobě obdržené branky se ve 29. minutě utkání postaral nejproduktivnější bek Valašského Meziříčí Jakub Ďurkáč. Zásah Ďurkáče byl pikantnější také v tom, že se o něj postaral spolu s dalším obráncem Gréčem, který se vracel z trestné lavice, v samostatném úniku.

Znojmo ovšem zvládlo znovu ještě do konce třetiny převzít vedení na svou stranu díky přesné ráně z první Kirilla Nižnikova.

Divoký průběh pokračoval také ve třetí třetině utkání. Bobři nejprve odolali několika velkým šancím soupeře, aby následně sami krátce před polovinou zápasu udeřili podruhé v utkání. Tomáš Martinec využil nedorozumění v obraně soupeře a rozradostnil svým gólem všechny valašskomeziříčské fanoušky.

Znojmo ale o svém triumfu přece jenom rozhodlo ještě ve poslední periodě díky Davidu Stránskému, který využil nabídnout přesilovou hru po přesné přihrávce od kapitána Svobody.

Tomáš Jakeš (Orli Znojmo): Asi si nikdo nepředstavoval, že se zápas bude dnes takto vyvíjet. Bylo to hlavně o tom, co máme v hlavě. Viděli jsme, že nám soupeř dokáže vzdorovat, neproměňovali jsme šance a byli jsme z toho asi nervózní. Aspoň se nám ukázalo, že se musí hrát celých 60 minut. Takových zápasů bude určitě ještě hodně. Pro diváky by bylo určitě ideální, kdyby ten zápas skončil vysokým výsledkem, ale nás takové zápasy jako dnešní posouvají mnohem dál. Čekají nás 3 domácí zápasy ob den, ale kluci jsou profesionálové a není se na co šetřit, prostě máme zápas a dáme do toho maximum. Přišlo hodně diváku a kluci se jim chtěli odvděčit, i když to nebylo úplně ideální. Je to náš hrad a body tady určitě nebudeme dávat jen tak. Když nad námi bude chtít někdo vyhrát, bude muset podat super výkon.