Třetí venkovní utkání za sebou končí pro Valašské Meziříčí bez bodů. Bobři v Havířově nestačili na místní Azet a bez jediné vstřelené branky nemohli pomýšlet na bodový zisk. Přesto venkovní série nekončí špatně, Valaši v ní získali šest bodů z devíti možných. Foto: Ondřej Špiřík
2. liga - Východní konference 2022/23, 18. kolo, středa 23.11.2022, Gascontrol Aréna, Havířov
Havířov
5:0
(1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Haas (Mrowiec, Zdeněk), 24. Haas (Kolarz, Apolenář), 34. Apolenář (Kratochvíl, Havlík), 35. Spratek (Kratochvíl, Pawliczek), 57. Kratochvíl (Spratek, Pawliczek). Rozhodčí: Škach - Bartek, Klimek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 5:0.
Havířov: Šindelka (Štipčák) – Dudáš (A), Havlík, Kunc, Kuboš, Ščurek, Mrowiec, Kolarz (C) – Mrva (A), Spratek, Kratochvíl – Apolenář, Zdeněk, Haas – Tvrdý, Pawliczek, Antoníček – Middleton, Kofroň, Kovalski.
Valašské Meziříčí: Slovák (Vašica) - Holiš, Riedl, Liss, Ďurkáč, Sviták, Gabrhelík - Křivohlávek (C), Vávra (A), Kozubík - Bachánek, Tarnoczy, Andris - Pětník, Vavřík, Martinec.

Valaši neměli špatný vstup do utkání a během prvních deseti minut zasypali brankáře několika pokusy, výjimal se zejména ten od Gabrhelíka, který tvrdou ranou trefil tyč domácí svatyně.

První gólový zářež si ale vzali na svědomí hráči Havířova z hole zkušeného Marka Haase v patnácté minutě duelu.

AZ navíc navázal na gólové otevření zápasu na začátku druhé periody a byl u toho znovu Marek Haas. Ten skvěle tečoval nahození od modré a nechal Slováka bez šance zasáhnout.

Po rozkouskované části hry doplněné několika vyloučeními do bobří klece pálili hráči, kteří v minulosti oblékali dres Valašského Meziříčí. Nejprve se trefil lídr Havířova Jakub Apolenář, na kterého za ani ne o půl minuty později navázal Daniel Spratek.

Havířovští už si tříbodové vítězství ve třetí třetině zkušeně hlídali a tečku mu udal tři minuty před koncem posledním gólem Šimon Kratochvíl.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Tři body proti Valašskému Meziříčí, které je náš soused v tabulce, jsou výborné. Chci vyzdvihnout poctivou práci, utkání bylo takticky zvládnuté. Po důrazném forčekingu jsme získávali spoustu kotoučů, vypracovávali jsme si šance, ze kterých nám tam napadaly góly, za což jsem hrozně rád, protože ta koncovka v minulých zápasech nebyla ideální. Chtěl bych také vyzdvihnout zodpovědný výkon dozadu, kdy kluci dobře bránili. Rozebírali si hráče, jsem rád, že tady ta fáze hry se zlepšuje.