Divočina v Kopřivnici. Bobři uválčili tři body

Po skvělé první i druhé třetině nakonec velký strach o výsledek. Družina trenéra Plška si šla na ledě Tatrovky dlouho za tříbodovým ziskem, druhý tým tabulky ale dokázal náskok Valachů téměř smazat a z utkání nakonec odešel poražen o jediný gól. Valašské Meziříčí nicméně zapisuje veledůležité tři body v prvním ze tří venkovních zápasů za sebou.
2. liga - Východní konference 2022/23, 38. kolo, středa 15.2.2023, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
5:6
(0:4, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Suchý (Velecký, J. Mach), 26. Sluštík (Indrst), 53. Pargáč (Hlaváč, Sluštík), 56. Pargáč (M. Mach, Kelnar), 59. Bartošák (Pargáč) – 8. Finsterle (Ďurkáč, Sviták), 13. Ďurkáč (Finsterle), 14. Fencl (Andris), 19. Vavřík (Bachánek, Ďurkáč), 38. Vávra (Finsterle), 43. Kuchařík (Ďurkáč, Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha - Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 782. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6, 5:6.
Kopřivnice: Kubáň (14. Baldik) — Petrek, Hlaváč, Bartošák, Ficek, Marek, Kelnar — Velecký, Fojtík, M. Mach, J. Mach, Pargáč, Urban, Indrst, Suchý, Sluštík, Barčák, Kleniar.
Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss - Kozubík, Vávra (A), Finsterle - Fencl, Křivohlávek (C), Andris - Vavřík, Martiník, Kuchařík - Stodůlka.

Prvních pět minut patřilo domácím, Tatrovka si našla několik skulinek v obraně Valmezu, brankář Ševců jim ale první branku zápasu nedovolil. Byli to Bobři, kterým se podařilo v 8. minutě otevřít skóre zápasu. Lukáš Finsterle dostal nahrávku od Jakuba Ďurkáče přes půlku kluziště, přejel před Kubáněm a bekhendem zakončil nad jeho levý beton.

V čase 11:20 byl za vysokou hůl vyloučen domácí Dominik Suchý a to byla další šance pro Bobry. V početní výhodě si zapsal gól Jakub Ďurkáč, který před brankářem posunul puk mezi jeho betony až za brankovou čáru. Neuběhla ani minuta a Valaši slavili další branku. Jan Fencl po nahrávce Andrise ujel kopřivnické obraně a přesnou střelou nad beton zvýšil na 3:0. Na domácí straně poté došlo ke střídání brankářů, Kubáňovo místo zaujal Jan Baldik.

Běžela 18. minuta, Tatra se dostala do rychlého protiútoku, při kterém mezi kruhy fauloval jednoho z hráčů domácích valašskomeziříčský bek Tomáš Holiš. Sudí přerušil hru píšťalkou, hráči domácích přesto pokračovali ve hře a jednomu z nich se podařilo dostat puk nahozením přes ležícího brankáře až do sítě. Jelikož gól už nepadl ve hře, nemohl být tak uznán, za faul ale bylo nařízeno trestné střílení, které si ale Ševců pohlídal.

Nervozita na hráčích Tatrovky byla znát, ke klidu jim moc nepomohla ani čtvrtá branka hostů, kterou dorážkou zařídil po nahození Bachánka Michael Vavřík.

Druhá perioda patřila naopak Kopřivnici. Ta během prvních pěti minut nepustila soupeře k puku a dokázala tak snížit na 2:4. Napřed Dominik Suchý překonal Ševců při zmatku v brankovišti, v čase 25:29 zase využila pochybení obrany Valmezu dvojice Sluštík - Indrst, která se dostala do přečíslení a zasloužila se tak na druhém gólu domácích.

Další možnost skórovat měli kopřivničtí v hned po sobě jdoucích přesilovkách. Ty ale Bobři zvládli na výbornou, do dvou samostatných úniků se v nich dostal útočník Bobrů Jan Fencl, Valaši byli ve vlastím uslabení hodně na puku.

Valmezu se povedlo poskočil na 5:2 díky gólu Tomáše Vávry. Ten využil odraženého puku od betonu Baldika a bekhendem zakončil nad jeho beton.

Do posledního dějství se tak svěřenci kouče Plška vstupovali s tříbrankovým vedením. Na rozdíl čtyř se jim podařilo posunout po gólu Šimona Kuchaříka. Odchovanec valašskomeziříčského hokeje dostal od Daniela Stodůlky pas z mezikruží a střelou z první rozvlnil síť za Baldikem už pošesté.

Tatrovka ale nic nevzdávala, i když ji na chvíli přibrzdila hra v oslabení. V 53. minutě se za domácí prosadil Pargáč, který překonal brankáře střelou z první, za necelé tři minuty slavil podruhé, když střelou z mezikruží snižoval na 4:6. V tu dobu už hrála Tatrovka v šesti, Baldik zanechal branku prázdnou.

Hlasatel už ohlásil posední dvě minuty třetiny, Tatra hrála znovu s šesti hráči a podařilo se ji snížit na rozdíl jediného gólu! René Bartošák zastihl nahrávku před bránu a doklepl puk mezi betony a pravou tyčí zařízení. Poslední vteřiny tak byly velice napjaté, Valaši ale urputně bránili a další gól už do své sítě nedovolili.