Valaši vezou z Vyškova výhru v prodloužení. Rozhodl Finsterle

Po středečním vítězství nad Kopřivnicí na hráče Valašského Meziříčí čekal další venkovní zápas, tentokrát s Vyškovem. První třetina začala lépe pro Valachy gólem Tomáše Vávry, ale Vyškovští dokázali rychle srovnat a udělat si lehký náskok. Ve druhé periodě se neprosadil ani jeden z týmů, ale ve třetí části chytily oba týmy nový dech. Bobři stihli zápas srovnat a v prodloužení rozhodl Lukáš Finsterle, čtyřmi body se v utkání blýskl Vávra.
2. liga - Východní konference 2022/23, 39. kolo, sobota 18.2.2023, Zimní stadion Vyškov
Vyškov
3:4p
(2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Lekeš (Janeček, Tomajko), 16. Studený (Čuřík), 42. Vašíček (Holemý, Vosátko) - 2. Vávra (Andris, Křivohlávek), 51. Báchor (Vávra, Finsterle), 52. Finsterle (Vávra, Báchor), 64. Finsterle (Vávra). Rozhodčí: Maťašovský - Bubela, Čelechovský. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 41:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
Vyškov: Synek (Šarman) – Žižka (C), Hefka, Vosátko, Mikulík, Studený, Holemý – Čuřík (A), Popelka, Štefka, Komínek (A), Sebera, Lekeš, Tomajko, Janeček, Vašíček, Snášel, Kořenek, Dobiáš, Weintritt.
Valašské Meziříčí: Sachr (Ševců) – Sviták, Báchor (A), Holiš, Martiník, Gabrhelík, Liss – Kozubík, Vávra (A), Finsterle - Fencl, Křivohlávek (C), Andris - Bachánek, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka.

Naproti vsetínskému brankáři Davidu Sachrovi se v brance Vyškova postavil zlínský junior oblečen do výstroje po Kašíkovi Tobiáš Synek. Jednalo se o jeho první zápas mezi muži a hned od začátku mohl přítomným divákům předvést své umění.

Po faulech Hefky v 38. vteřině a Weintritta v 48. vteřině se totiž Valmezu nabídla přesilová hra 5 na 3, která se mu v čase 01:50 také povedla využít. Jan Křivohlávek nahrál po modré na Tomáše Vávru, ten měl před sebou volnou cestu až k brankáři, a propálil tak puk za jeho záda.

Blížila se devátá minuta a i domácí se zapsali do statistik. Za Vyškov se prosadil David Lekeš, který dostal od Janečka nahrávku z poza branky před brankoviště a střelou v pokleku dorovnal.

Všem přítomným zatrnulo, když se za stavu 1:1 dostal do samostatného úniku vyškovský útočník Tomáš Komínek. Jeho střelu si ale brankář Sachr pohlídal. Na střelu Adama Studeného ale už nestačil. Ten dostal v čase 15:40 nahrávku vzduchem od Čuříka a propálil volné místo mezi tyčí a levou rukou gólmana Valachů.

V druhé periodě branky nepadly. Vyškov měl sice více ze hry, prosadit se ale nedokázal. Své zásluhy na tom měl znovu Sachr, který obstál i proti dalšímu nájezdu Komínka. Bobři byli blízko k vyrovnání ve 13. minutě, kdy se vytvořila nepřehledná situace před Synkem. Ten v jednu chvíli ležel nehybně v brankovišti, puk mířený Bachánkem na bránu byl ale na poslední chvíli vyražen jedním z vyškovských hráčů ven.

Do poslední části nevstoupili hosté dobře. Z úvodu Vyškov zvýšil na 3:1 zásluhou Dominicka Vašíčka, který tečoval nahozený puk mezi kruhy až za Sachra.

V posledních deseti minutách ale Bobři znovu zabrali, na 3:2 snižoval střelou do odkryté brány obránce Stanislav Báchor, za necelé dvě minuty dorovnal střelou přes ležícího Synka po pasu Vávry Lukáš Finsterle.

Do konce základní hrací dobry už branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. Vyškovští zvolili možná trochu neobvyklou herní situaci. Když dostali puk na své hokejky, z brány odvolali svého gólmana a šli do čtyřech. Během toho tvrdě napadali, usídlili se před svatyní Bobrů a během pár chvil na ní vyslali pět střel. Na všechny ale David Sachr stačil a držel svůj tým v naději.

Po necelých čtyřech minutách sevření se nakonec povedlo Tomáši Vávrovi vypíchnout puk na u modré čekajícího Lukáše Finsterleho, který ujel vyškovské obraně a do prázdné zakončil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený HC Bobři Valašské Meziříčí (@hcbobri)

Michal Konečný (Hokej Vyškov): Promrhali jsme dva body, Valmez nás ničím nepřekvapil a vytěžil z minima maximum. Asi poprvé v sezoně se nám stalo, že jsme to v závěru takhle nedotáhli, bohužel. Kdybychom jednu z šancí ve třetí třetině proměnili, dovolím si tvrdit, že bylo hotovo. Jenže na kdyby se nehraje, uklidnili jsme se až moc a dostali dva slepené góly po takových hloupějších chybách. V prodloužení jsme měli tlak, odehráli jsem ho skoro celé v soupeřově třetině, jenže chybělo pořádné zakončení. Zkusili jsme to znovu bez brankáře a tentokrát to bohužel nevyšlo. Škoda, měli jsme mít víc než bod.