Valašské Meziříčí po urputné bitvě zapisuje druhý bod v sérii s Kopřivnicí! Bobři během utkání prohrávali už 1:3, do konce základní části ale dokázali vyrovnat a v téměř dvacetiminutovém prodloužení rozhodl o druhém bodu do série pro Valachy Stanislav Báchor. Valaši tak vyrazí ve středu do Kopřivnice s šancí celou sérii ukončit a postoupit do čtvrtfinále.
2. liga - Východní konference 2022/23, OF2, pondělí 13.3.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
4:3p
(2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Andris (Martiník), 20. Andris (Křivohlávek, Ďurkáč), 44. Finsterle (Kozubík, Vávra), 78. Báchor (Křivohlávek, Martiník) – 10. Sluštík (Suchý, Velecký), 11. Pargáč (Ficek, Gola), 17. Velecký (Suchý, Sluštík). Rozhodčí: Held, Grygera – Bartek, Bubela. Vyloučení: 3:6, navíc Bachánek (VAL) 5+OK (faul loktem). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 528. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Ševců) – Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas, Báchor (A), Sviták, Holiš – Finsterle, Vávra (A), Kozubík – Andris, Křivohlávek (C), Martiník – Bachánek, Vavřík, Pokorný – Kuchařík, Martinec.
Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Petrek, Marek, Bartošák, Dluhoš, Hlaváč, Ficek – Velecký, Sluštík (C), Suchý – F. Fojtík, Pindel, Indrst – Pargač, M. Mach, Gola – Urban, J. Mach, Kleniar.

Úvod utkání jako hrom. Valaši na Kopřivnici vlétli a hned po minutě hry jeli do přečíslení dva jednoho, které po přihrávce Martiník zužitkoval Tomáš Andris. První gól Valachů ale jakoby paradoxně nastartoval Kopřivnici a hosté měli najednou více ze hry, což vyvrcholilo srovnávací brankou Ondřeje Sluštíka, který pohotovou dorážkou dostal kotouč do Sachrovy branky.

O minutu později bylo znovu zle. Jiří Pargáč stál na konci rychlého kontru, kdy využil přesného pasu Ficka a zasunul puk za bezmocně se přesouvajícího se Sachra podruhé v zápase. Kopřivničtí navíc přidali další gól zásluhou svého lídra Michala Veleckého, na něj ale dokázal reagovat ještě do konce periody v přesilovce Tomáš Vávra.

Prostřední část základní hrací doby pokračovala bojovně na obou stranách, ovšem ke změně skóre nedošlo i přes dobré šance na obou stranách, do šaten se tak opět odcházelo za vedení Kopřivnice. Valaši však v průběhu periody přišli o Adama Bachánek, který byl vyloučen do konce utkání za úder loktem, Valaši navíc museli bránit pětiminutové oslabení.

Bobři dobře vstoupili do třetí třetiny a byli za to odměněni vyrovnávací trefou. Lukáš Finsterle stál na konci skvělé kombinace své útočné formace, které zakončil skvělým zakončením do teploměru Kubáně.

I přes několik slibných šancí na obou stranách, kdy zvonily i tyčky na Bobří hrázi, se ale již ve třetí třetině nerozhodlo a následovat muselo dvacetiminutové prodloužení.

V něm hru nervů zvládli lépe Valaši, dvě a půl minuty před koncem nastaveného času vystřelil Bobrům bonusový druhý bod Stanislav Báchor nenápadným nahozením, které Valašskému Meziříčí zajistilo druhý bod do série s Kopřivnicí.