Valašské Meziříčí uteklo v Havlíčkově Brodu doslova hrobníkovi z lopaty. Vzhledem k ostatním výsledkům totiž hrozilo, že pokud nebude na Kotlině bodovat, padne na poslední místo. V poslední periodě ale Bobři zabrali a z 0:2 otočili na 3:2. O vítěznou trefu se postaral obránce Vojtěch Baroš, který skóroval ve 3. zápase v řadě. Prosadil se také Šimon Kuchařík a Michael Vavřík.
2. liga - Východní konference 2023/24, 16. kolo, sobota 18.11.2023, Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod
Havlíčkův Brod
2:3
(1:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Valášek (Tecl), 24. Kopic (Endál, Tecl) – 45. Kuchařík (Kývala, Holiš), 48. Stodůlka (Melenovský, Stodůlka), 50. Baroš (Andris, Finsterle). Rozhodčí:Čunočka - Kučera, Kubíček . Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 359. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Havlíčkův Brod: Ševců (Slovák) - Kočí, Liss, Kuchařík, Holiš, Sviták, Baroš - Kouzubík, Vávra (A), Andris - Kývala, Romančík, Finsterle (C) - Stodůlka, Vavřík (A), Melenovský.
Valašské Meziříčí:  Č. Novák (45. Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, M. Krejčí, Benák, D. Vacík, Zych, Kutlvašr – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Kuchta (C), Voříšek (A) – Pavelec, Holenda.

Valaši prohrávali na Kotlině už 2:0, skvěle chytající Kryštof Ševců zabránil hned dvěma nařízeným trestním střílení a tým pod velkým nápore soupeře v mnoha případech podržel.

V závěrečné periodě odstartoval obrat Valmezu provizorní obránce Šimon Kuchařík, jenž si po nahrávce od Kývaly najel mezi pravý kruh a modrou čáru a svou střelou propálil domácího brankáře. Ve 48. mintě dorovnal tečí po Stodůlkově střele Michael Vavřík.

Bobři neměli málo, naskytla se jim navíc přesilová hra. Tu skvělou střelou mezi betony proměnil Vojtěch Baroš a stal se tak jedním z hrdinou tohoto zápasu. Dalším byl jednoznačně Ševců, který zabránil hned 33 střelám soupeře.

Na další zápas zajíždí Bobři do Havířova.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Prvních pět minut první třetiny nebylo z naší strany úplně nejlepších, ale potom jsme se rozjeli a šance střídala šanci. Dostali jsme se do vedení 1:0, ale neproměnili jsme asi tři úniky. Ve druhé třetině naše neproměňování šancí pokračovalo. Poté se nám stala nemilá věc, když se Čenda Novák u nevinné střely zranil. Soupeř snížil na 1:2, všechno to na nás spadlo a už se nám nedařilo vůbec nic a soupeř to otočil. Dnes jsme hodně zklamaní, ale rozhodlo to naše neproměňování šancí. Mělo to být po dvou třetinách pět nebo šest nula a ne jen dva nula.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): My jsme takové vítězství potřebovali. Jeli jsme sem s velikým respektem, protože se nám před zápasem rozpadla sestava. Měli jsme pouze pět beků, museli jsme tam dát útočníka. Paradoxně Kuchta zavelel k obratu, protože jeho první střela skončila gólem. Zřejmě v té tobě byl zraněný brankář, jelikož to nebyla nejprudší střela – dali jsme gól. Jak říkám, jeli jsme sem s respektem. Dvě třetiny nás neskutečně držel gólman, který chytil dvě trestná střílení. Byly tam nějaké tyčky, přežili jsme toho spoustu, ale kluci makali a bojovali. Šli tomu naproti, nevzdávali se, když jsme to se štěstím otočili. Na konci zápasu jsme těsné vedení uhájili. Sportovně musím uznat, že nebýt našeho gólmana, tak žádné body nevezeme domů.