Bobři odváží z Hodonína tři body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zvítězili ve šlágru kola dvou zatím neporažených celků nad silným domácím týmem SHK Hodonín v poměru 2:4. Produktivní první třetina zápasu a spolehlivý výkon brankáře Krumpocha rozhodlo o tom, že tři body nakonec putují na Valašsko. V zápase se dvakrát trefil Luděk Lhotský a pojedné trefě přidali Pavel Šebesta a Roman Vaněček.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 3. kolo, sobota 19.9.2009
Hodonín
2:4
(0:3, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Komárek (Kuba), 55. Špok (Pokorný) - 1. Lhotský (Matějný, Dvořák P.), 13. Šebesta (Matějný), 14. Vaněček (Tatarčík), 38. Lhotský (Hruškovský) Rozhodčí: Dědek, Musil - Humpolíček. Vyloučení:3:4 . Diváci:1424 Střely na branku: 28:24, Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
Hodonín:  Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Salajka, Šimeček, Rapant J. - Vaškovič, Peš, Hollý, Vrba, Kuba, Haring, Hrtús, Špok, Šúrek, Korotvička, Hoza, Jurásek
Valašské Meziříčí:  Krumpoch (Popovič) - Dvořák O., Hruškovský, Mikel, Mlynář, Vnenk, Vašut - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Martějný, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Vaněček, Varga M., Varga P.

V tomto utkání měli Bobři raketový start a již svou první šanci proměnili v gól. Ve 32. vteřině se trefil Lhotský. Zaražení domácí se dostali do šance ve druhé minutě, ale Krumpoch se po střele Šúrka vytáhl. V desáté minutě musel Krumpoch vytáhnout jeden ze svých zázračných zákroků v závaru před svou bránou. Po té se domácí dostávali do tlaku, ale gól padl na druhé straně. Po úniku vstřelil krásný gól Pavel Šebesta. Hned v zápjetí dokončil dílo domácí zkázy Vaněček. Do šaten se tak šlo za vysokého vedení Bobrů 3:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Hodonína. Branky se dočkali ve 23. minutě zásluhou Komárka. Po obdrženém gólu byli Bobři v útlumu a domácí se tlačili do nebezpečných zakončení. Mezříčská obrana v čele s výborným Krumpochem ale odolávala. Naopak z rychlého útoku se prosadil Lhotský.

Ve třetí třetině se domácí Drtiči snažili o zkorigování výsledku. Hosté byli neustále pod velkým tlakem. Gól se domácím podařilo vstřelit v 54. minutě. Trefil se Špok. Zápas se dohrával ve vysokém tempu, ale další branka už nepadla. A tak Bobři porazili Hodonín na jeho ledě 4:2.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)

Určitě jsme z vítězství nadšení, trochu jsme měli obavy, neboť Hodonín hrál první zápas doma, navíc před sezonou domácí hodně posílili. Byl to i trochu boj na dálku s Orlovou o první místo. Jsem rád, že jsme hráli aktivně. Předpokládali jsme, že v útoku je Hodonín velmi silný, vzadu měli trochu okýnka. Byli jsme produktivní v první třetině, což rozhodlo. Dnes jsme ale všichni bojovali ,hráli jsme jako mančaft, odmakali jsme to a doufám, že to tak bude pokračovat i dále.