V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí prohráli své první letošní valašské derby, když neudrželi slibné vedení dvou branek, které dokázali v prostřední části hry vstřelit během 8 vteřin zásluhou Luďka Růčky a Miroslava Vargy. Poté ovšem přišel stejný scénař, který fanoušci Bobrů mohli vidět i v předchozím zápase s Opavou. Hosté stihli do konce druhé třetiny vyrovnat a velice dobře rozehrané utkání se tak opět proměnilo ve velký boj o každý puk. Ve třetí třetině však nechali domácí hráči několikrát dorážet osamocené vsetínské útočníky před brankovištěm Vlachýnského, kteří toho dokonale využili a vstřelili dva góly, které rozhodly zápas. Bobři již dokázali pouze v přesilovce korigovat na jednobrankový rozdíl zásluhou Robina Bacula. Power play domácích však vytoužené vyrovnání nepřineslo, a tak Bobři poprvé během svých druholigových sezón ve vzájemném měření sil odchází z mistrovského zápasu poraženi.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 3. kolo, sobota 17.9.2011
Vsetín
3:4
(0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Růčka (Ambruz, Ovšák), 28. Varga Mir. (Varga Mar.), 59. Bacul (Kopecký, Ovšák) - 32. Vaněk (Korčák, Tesařík), 37. Spitzer (Hruška O.), 55. Kubo (Jánský, Mečiar), 57. Tesařík (Vaněk, Hruška P.) Rozhodčí:Jeřábek,- Vengřín, Závyský. Vyloučení:4:8 Průběh utkání:2:0, 2:4, 3:4
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga Dav., Varga Mir., Varga Mar, Vašut.
Vsetín: Plšek (Hromada) - Hrčka, Spitzer, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Zúbek, Hruška O., Hruška, P., Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Jánský, Kajaba, Dědek, Holík.

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně a na hokejkách byla znát nervozita. Celá první třetina se odehrála prakticky bez větších šancí a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili daleko aktivněji vsetínští a po jednom se svých výletů do pásma Bobrů zachránilo Vlachýnského břevno, v další z velkých šancí přestřelil ve stoprocentní šanci bránu Zúbek. V polovině zápasu přišel pro hosty šok. Farda hrál bez přilby a domácí Bobři nejenže využili přesilovku, když Ambruzovu střelu doklepl do prázdné brány Luděk Růčka, ale o pouhých osm vteřin po buly překvapil vsetínskou obranu i brankáře Plška Miroslav Varga a Bobři tak bleskově vedli o dvě branky. Jenomže vsetínští se vůbec nesložili, ba naopak o dvě minuty později z dorážky snížil Daniel Vaněk a ještě do přestávky přesnou střelou přes beka vyrovnal Zbyněk Spitzer, a tak se opět šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Začátek třetí třetiny vyšel o něco lépe Bobrům, kteří několikrát zle zatopili před bránou Plška, ale kýžené branky se jim dosáhnout nepodařilo. S přibývajícím časem však získávali převahu hráči z Lapače a pět minut před koncem šokoval domácí fanoušky po skrumáži před Vlachýnským Martin Kubo, který tak poslal hosty do vedení. Aby toho nebylo málo, o dvě minuty později už hosté vedli o dvě branky. Daniel Tesařík měl snadnou práci, když před ním byla pouze prázdná brána. V samém závěru zápasu se ještě vyskytla šance pro domácí Bobry, když dostali výhodu přesilové hry pěti proti třem. Tu se jim podařilo z padesáti procent využít. Jiskřičku naděje pro Bobry vykřesal Robin Bacul. To ale bylo od domácích vše a nepomohla jim ani závěrečná powerplay a Vsetín tak poprvé v zápase druhé ligy dokázal porazit Valašské Meziříčí.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Vsetín dle mě vyhrál zaslouženě, protože hrál v útočném pásmu jednodušeji, vše směřoval do branky, my jsme se pokoušeli o zbytečné kombinace, ztráceli jsme puky ve středním pásmu a za stavu 2:0, kdy jsme se zvedli a dalo by se říct, že deset minut jsme byli lepší, tak po hrubých chybách jsme nechali skóre srovnat a považuji vítězství Vsetína za zasloužené.

Viktor Hlobil (Vsetína): Začátek byl z naší strany takový opatrný, i když jsme soupeře přehrávali, šance jsme neproměnili. Domácí také měli šance v první třetině, ale nebylo toho tolik. Ve druhé dvacetiminutovce začal Valmez lépe bruslit a zatlačil nás. Musím říct, že i za pomoci rozhodčích. To, co tady dnes předvedl sudí Jeřábek, je přímo do nebe volající. Jsem rád, že za stavu 2:2 jsme se nevzdali a dokázali to otočit na 4:2. Dnes obrovská, výborná morálka mužstva. Musím pochválit všechny hráče a také fantastické diváky.