V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté HC Bobři Valašské Meziříčí ve svém prvním utkání na ledě soupeře nedokázali dlouhou dobu vstřelit branku za záda domácího brankáře Tihláře, což se ke konci utkání projevilo jako klíčové. Během první a druhé třetiny se útočníci domácích prosadili celkem třikrát, naproti tomu hostující Bobři se vůbec nemohli prosadit. Do třetí třetiny tak šli Bobři s tříbrankovou ztrátou. Přesto svěřenci trenéra Stuchlíka dokázali v poslední desetiminutovce zabrat a zásluhou Ondřeje Martiníka a Milana Kopeckého stáhnout stav utkání na rozdíl jediné branky. V power play však rozhodlo finální vhazování, ve kterém uspěli sice hosté, nicméně střela obránce Bobrů nebyla důrazná. Puk se dostal přerovskému obránci a ten přes celé kluziště rozhodl o tříbodovém vítězství domácích Zubrů. Valašské Meziříčí tak stále čeká na tříbodový zisk ze svých mistrovských utkání, které je vzhledem k pohledu na tabulku již velice žádané.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 4. kolo, středa 21.9.2011
Přerov
Valašské Meziříčí
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Menšík (Ditrich, Brančík), 16. Kočara (Goiš), 27. Hanák, 59. Sedlák - 52. Martiník (Bacul, Vašut), 57. Kopecký (Mir. Varga) Rozhodčí:Škrobák - Hanzlík, Štěpán Vyloučení:5:7 Průběh utkání:3:0, 3:2,4:2
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Menšík, Brančík, Ditrich - Černý, Vaněk, Kocan
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Zábojník, Musil, Ovšák, Ručka, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Vašut

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Do utkání proti Bobrům vstoupil přerovský Zubr s větší aktivitou, než v sobotu s Frýdkem-Místkem. Byl to však soupeř, který měl první vážnou šanci. Na konci 5. minuty totiž Pala hodně nepřesně rozehrál a napadající Linduška otestoval Tihláře nepříjemnou střelou. Ta však miříla jen do lapačky a bezbrankové skóre nezměnila. O tři minuty později měl velkou příležitost na druhé straně Ditrich, ale ke střele se nedostal, protože byl tísněn Dvořákem. Hned za malou chvilku ovšem Zubři zaútočili ještě silněji a přerovský stadion se už rozbouřil. Brankáře Vlachynského překonal dorážející Menšík. O rychlou odpověď se v modrobílém dresů Bobrů snažil Bokroš, ale na Tihláře si pohotovou střelou ihned po buly nepřišel. A tak se podstatné věci znovu udály na protější straně bojového pole. V signalizované výhodě Zubři svému soupeři hodně zamotali hlavu a důrazný Kočara přidal druhý gól. Hosté nebyli v posledních vteřinách daleko od snížení, dobrý přehled ukázal zkušený útočník Ambruz, ale Tihlář si prostor u tyčky pokryl.

Druhá třetina začala pěknou spoluprácí Goiše a Faltýnka, druhý jmenovaný ale po hezké teči poslal kotouč jen do Vlachysnkého náruče. Mnohem veselejší už byli domácí příznivci o chvilku později. Našlápnutému Kundrátkovi sice ještě gólman Bobrů šanci překazil, ale krátce na to už na tabuli svítil stav 3:0. K odraženému puku se dostal Hanák a měl snadnou úlohu, protože Vlachynyský po vypíchnutí kotouče nebyl na svém místě. Do prázdné svatyně přerovský forvard nemohl nedat.

V dalším průběhu druhé periody si oba týmy zahrály krátce ve dvojnásobné početní výhodě, ale změna skóre ani v jednom případě nepřišla. Po ostrým tlakem byli zejména Zubři, kteří museli čelit hodně tvrdému sevření a nepříjemné střele Hartmanna. Ve zkoušce pevnosti však obstáli, což diváci ocenili obrovským potleskem.

Do třetí třetiny nastoupil s Valmez s jasným úkolem pokusit se nepřiznivý stav změnit. Dal o sobě rychle vědět díky jedovce Martiníka, který pálil jen o několik centimetrů vedle. Bobři byli i v dalších minutách nebezpeční, ovšem obrana domácích pracovala spolehlivě a pokud už za ni něco prošlo, dokázal Tihlář vše vyřešit. Ve 48. minutě mohl Přerov definitivně uklidnit Kundrátek, který dostal exkluzivní přihrávku až před branku, mezi Vlachynského betony však mezírku na protlačení černé gumy nenašel.

Přerov nadějnou příležitost nedal a tak se i Bobři zapasali do střelecké listiny. Ba co víc, udělali ze zápasu ještě pořádné drama. V 51. minutě Vlček zbytečně fauloval v přesilové hře prostřelil hradbu těl i Tihláře Martiník. Valašské Meziříčí následně přežilo dvě minuty v oslabení a krátce po jeho skončení se k Přerovu ještě více dotáhlo. Po křídle unikl Kopecký a střelou do horního růžku klece vyčistil síťku od pavouků.

Dvě minuty před koncem si povzbuzení Bobři vybrali oddechový čas a pokusili se v šesti vyrovnat, jenže snaha měla jen trvání několika vteřin. Po buly se totiž ke kotouči dostal Sedlák a přes celé kluziště trefil prázdnou branku. Valmezu už se v posledních vteřinách nepovedla ani kosmetická úprava výsledku, na 4:3 mohl snížit dorážející Miroslav Varga, ale brankář Tihlář na brankové čáře betonem zasáhl.

OHLASY TRENÉRŮ

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): V dnešním zápase jsme nebyli v roli favorita, začali jsme zbytečně ustrašeně. Po stažení hry na tři lajny jsme ožili, ale začali jsme hrát agresivní hru s rychlým přístupem pozdě. Trošku povzbudivé je to, že pokud to plníme a hrajeme tak, tak jsme schopni přehrávat i kvalitní soupeře. Dokud se srážíme a krasobruslíme profesorsky, tak hold budeme mít problémy s každým. Takže se musíme k té jednoduché hře, plné osobních soubojů, které bychom měli pokud možno vyhrávat, vrátit. Já jsem optimista, ten závěr nám ukázal, že to jde. Ovšem tak jak jsme si to zpackali při té power-play, tak to bez komentáře, to nebyla ani střela, to bylo pouze dloubnuté do klína, dal jsem tam nejzkušenějšího beka, kterého máme.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Jakub Nikl | 23. 9. 2011

Bobři v dalším kole hostí Frýdek-Místek

Preview k zápasu
Jan Kramář | 20. 9. 2011

Bobři zajíždí k prvnímu venkovnímu zápasu do Přerova

ODEHRANÝ ZÁPAS

44. kolo | so 9.3.2024

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka