V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí si z ostravské Poruby vezou tři body, když se jim podařilo porazit domácí celek HC RT Torax Poruba 2011 porazit o jedinou branku, a to 3:2 poté, co dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu dvěma brankami ve třetí třetině. Do střelecké listiny se zapsali z valašskomeziříčských hráčů Martin Varga, Lukáš Bokroš a vítěznou trefou Jakub Musil. Na druhé straně se trefil do černého bývalý tahoun právě meziříčského týmu Jan Matějný. Dalším pozitivem utkání je, že Bobři po několika minulých zkratech dokázali zvládnout závěr zápasu.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 7. kolo, sobota 1.10.2011
Poruba
Valašské Meziříčí
2:3
(1:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Galgonek (Kotásek, Piskura), 27. Matějný (Mintěl) - 16. Varga Mar. (Balga, Hartmann), 41. Bokroš (Ambruz), 51. Musil (Varga Mar.). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:6, navíc Vašut (VAM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Poruba: Gleich - Wolf, Piskura, Golab, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Mládenka, Hruzík - Kotásek, Pavlačka, Kalina, Zuber, Matějný, Badžo, Krayzel, Vajda, Galgonek.
Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Kopecký, Linduška, Martiník, Mikel, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Duel Poruby s Valašským Meziříčím začal poněkud opatrně. Zpočátku byla mírně aktivnější Poruba, ale postupně se misky vah převážily na stranu Bobrů. Přesto diváci žádné větší šance na porubském zimáku neviděli. Do vedení šli přece jen hosté. Balga našel u tyče volného Martina Vargu a ten krásnou střelou pod víko překonal Gleicha.

Uběhlo pouhých sedmnáct vteřin a RT TORAX dokázal vyrovnat. Velkou chybu gólmana Slováka, který špatně zvážil své vyjetí z branky, potrestal pohotově Michal Galgonek kličkou a následným trefením se do zcela odkryté klece. Domácí hokejisty branka nabudila. Ve dvojnásobné přesilovce mohl v závěru třetiny strhnout vedení na porubskou stranu Matějný. Stačilo mu pouze přehodit ležícího gólmana, přesto trefil jen nastavenou lapačku.

Valašské Meziříčí vstoupilo do druhé tercie lépe, ze svého tlaku ovšem nedokázalo vytěžit ani žádnou větší šanci. Udeřila tak na druhé straně v přesilové hře Poruba. Mintělovu střelu od modré tečoval těsně před Slovákem Jan Matějný, jenž ještě vloni hájil právě barvy celku z Valašského Meziříčí. Tímto gólem jakoby odstartoval festival velkých šancí.

Velmi blízko k vyrovnání byl Balga, ten měl před sebou zcela volnou horní část branky, nechal však vyniknout Gleichovu lapačku a jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, co dokázal spálit. Na druhé straně napálila domácí hvězda Krayzel pouze břevno Slovákovy svatyně. Gólem neskončila ani situace dva na jednoho, při které Martiník našel nejmladšího ze tří Vargů a ten opět ztroskotal na výborném Gleichovi. V závěru třetiny z mezikruží neuspěl ani agilní Krayzel, a tak jsme již ve druhé periodě další branku neviděli.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky dostali Valaši možnost přesilové hry a tu také dokázali velmi rychle přetavit ve vyrovnávací gól. Ambruzovu střelu od modré Gleich neudržel a Lukáš Bokroš tedy jen klepnul do touše, který se došoural za brankovou čáru. V přesilovce mohl poslat domácí opět do vedení Matějný. Pavlačkovy příhry k tyči před prázdnou branku ovšem trestuhodně využít nedokázal.

A tak se trestalo na druhé straně. Dělovkou od modré se prezentoval Jakub Musil a Gleich byl tentokrát zcela bezmocný. V závěru vrhla Poruba všechny síly do útoku, vzala si oddechový čas, odvolala gólmana, ale ani to všechno k jejímu vytouženému srovnání nevedlo. Ani na šestý pokus se tedy nedočkala vítězství a podlehla opět těsně 2:3. Valašské Meziříčí si naopak připsalo druhé tříbodové vítězství v sezóně a poskočilo na deset bodů.

OHLASY TRENÉRŮ

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Kluci bojovali, dali do toho vše, ale rozhodlo proměňování šancí. Měli jsme řadu příležitostí, několikrát šli kluci sami na branku. Měli jsme proměnit některé šance a utéci soupeři na dva tři góly. Pak jsme inkasovali v oslabení a u třetího gólu měli kluci lehnout do rány.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): Zápas pouze potvrdil, že soutěž bude velice vyrovnaná. Všechna naše utkání jsou velmi těsná, hrajeme často prodloužení, případně o gól vyhrajeme nebo prohrajeme. Jsem rád, že jsme konečně zvládli koncovku, v předchozích zápasech tomu bylo naopak. Poruba byla vyrovnaným soupeřem. Je důležité i pro psychiku hráčů, že jsme to dnes konečně zvládli. Čekají nás nyní zápasy s týmy z horní poloviny tabulky, rádi bychom navázali na zlepšené výkony. V obraně jsme byli možná trošku více disciplinovanější. Nutně však potřebujeme ještě doplnit tým novými hráči, neboť máme úzký kádr, potřebujeme jej rozšířit.

FOTOGALERIE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Jakub Nikl | 30. 9. 2011

Bobři zajíždějí do Poruby

ODEHRANÝ ZÁPAS

44. kolo | so 9.3.2024

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka