V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři vstoupili do nového roku dvoubodovým ziskem a vítězstvím nad silným celkem z Prostějova. Body se však nerodily vůbec lehce. Již po několika vteřinách se hosté radovali z vedení. Bobři rychle vyrovnali, aby poté přidali do konce první dvacetiminutovky další branku. Ve druhé periodě se prosadili pouze hosté. Třetí třetina, stejně jako ta první, patřila ze začátku hostům, kteří opětovně dokázali využít zaváhání domácí obrany. Bobři však nesložili zbraně a dokázali zápas vyrovnat. Prodloužení vítěze nenašlo, proto musely přijít na řadu samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze domácí borci zásluhou Lukáše Bokroše a Patrika Dostála. V normální hrací době přidali domácí branky Miroslav Varga, Marek Knebl a Martin Varga. Nesmíme však zapomenout na perfektní výkon brankáře Jiřího Slováka, který svými zákroky výraznou měrou pomohl domácímu týmu ke konečnému vítězství. Tento výborný zápas je tak nejlepší pozvánkou na sobotní domácí utkání s týmem AZ Havířov!
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 32. kolo, středa 4.1.2012
Valašské Meziříčí
Prostějov
4:3sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Varga Mir. (Bokroš), 16. Knebl (Varga Mar.), 48. Varga Mar. (Růčka), 65. Bokroš - 2. Ševčík (Stráněl), 32. Duba (Kolibár), 41. Šebek (Stejskal) Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec Vyloučení: 7:9 Střely na branku: 45:28 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachynský) -Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník
Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Tomiga, Stejskal, Duba, Zachar, Ševčík, Černý, Stráněl, Čuřík, Šebek

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

První zápas v roce 2012 nezačal pro domácí Valašské Meziříčí moc dobře, jelikož za necelé dvě minuty po vhození úvodního buly inkasovali gól. Chybu v domácí obraně totiž bez problémů využil Robin Ševčík. Vedení však hostům moc dlouho nevydrželo, ve čtvrté minutě se totiž Miroslav Varga prosmýkl před hostujícím Sedlářem a nádhernou stahovačkou vyrovnal stav utkání. Bobři mohli jít dokonce malý okamžik na to do vedení, šanci Vodného však hostující brankář bez problémů vychytal. I tak se však domácí dostali do vedení, sic téměř na konci první třetiny, ale přeci. Kdy si s hostující obranou a také brankářem Daliborem Sedlářem pohrál Marek Knebl. Hosté dostali poté šanci na vyrovnání. Když bylo po faulu na hostujícího hráče nařízeno trestné střílení, s tím si však Jiří Slovák bez problémů poradil, stejně tak jako s nebezpečnou Dubovou střelou těsně před koncem první části hry.
Poté začala část hry, která by se dala nazvat Jiří Slovák. Který svými neskutečnými zákroky vychytával všechny střelce Jestřábů. Až do chvíle, kdy byl vyloučen Martin Varga, celé dvě minuty se domácí bránili a nedovolili puku, aby přešel domácí brankovou čáru. Avšak sporadicky na vteřinu přesně, po vypršení trestu Vargy se to Prostějovu povedlo. Lukáš Duba tvrdou střelou poslal utkání opět do vyrovnaného stavu. To nakoplo domácí Bobry, kteří se snažili dostat opět do vedení. To jim ovšem Dalibor Sedlář nedovolil. A když už né Sedlář, tak byla proti tyč, kterou nastřelil Martin Ambruz při samostatném úniku ve vlastním oslabení. Do šaten se tak šlo za nerozhodného výsledku 2:2.
Začátek poslední části hry si však domácí nedají za rámeček určitě. Pouhých třináct vteřin stačilo hostujícímu Davidu Šebkovi, aby otočil stav utkání a poslal tak hosty do vedení! A hosté tlačili dál, pouze díky výbornému Slovákovi se zastavil ukazatel skóre hostujícího týmu na čísle tři. Na ukazateli gólů domácího týmu došlo však ve třetí třetině ještě k jedné změně. V přesilové hře domácích, bylo signalizováno vyloučení dalšího hostujícího hráče. A domácí tak v početní výhodě dokázali zásluhou Martina Vargy vyrovnat skóre. Domácí po tomto střeleckém úspěchu měli ještě celou přesilovou hru pět na čtyři (ruší se aktivní trest a v platnost jde trest signalizovaný – pozn.red.), kterou však nevyužili a tak po základní hrací době ukazovala časomíra stav 3:3.
V prodloužení gól nepadl, i když necelé dvě minuty před jeho koncem byl vyloučen hostující Šebek za podražení, tak hosté nepřipustili domácí hokejisty k žádné vážnější šanci, na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. K prvnímu nájezdu se postavil Lukáš Bokroš, který forhendovou kličkou přechytračil Sedláře. Poté se proti Slovákovi postavil Michal Černý, který svůj nájezd neproměnil, stejně tak jako chvíli na to domácí Radim Haas a po něm i hostující David Zachara. Jako poslední se k nájezdu postavil domácí Patrik Dostál, který svůj nájezd proměnil, a tak se Jestřábi už nedostali ke svému třetímu pokusu. Valašské Meziříčí tedy zásluhou Lukáše Bokroše vydolovalo bod navíc.

OHLASY TRENÉRŮ

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Tak s dvěma body jsme spokojeni. Prostějovské mužstvo má hlavně v útoku velkou kvalitu, šikovné útočníky, výborné bruslaře. Převýšili nás hlavně v tom, že dokázali lépe sehrát přesilovky, které jsme jim darovali. Ve druhé třetině, celé prostějovská převaha byla z naší hlouposti, chodili jsme na trestnou lavici za naprosto zbytečné fauly, které nic neřešily, nešlo o fauly, kde bychom mohli zabránit nějakému gólu. Ale s výhrou na nájezdy spokojenost.

FOTOGALERIE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Jan Kramář | 3. 1. 2012

Bobři odehraji první zápas roku 2012, hostí Prostějov

ODEHRANÝ ZÁPAS

44. kolo | so 9.3.2024

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka