V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí potvrdili vzrůstající formu po vítězném valašském derby a připisují si do druholigové tabulky další důležité tři body. Tentokrát svěřenci trenéra Jaroslava Stuchlíka zajížděli na Slovácko na led Uherského Hradiště, které hostující Valaši vyhráli po výtečném výkonu všech formací 5:1. Za hosty se v zápase trefil dvakrát obránce Milan Ovšák a po jedné trefě přidali útočníci Roman Rác, Martin Ambruz a Marek Knebl. V bráně hostů se tentokrát představil Václav Vlachynský, který několikrát vychytal domácí útočníky a přispěl tak významnou měrou k zisku cenných bodů.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 38. kolo, středa 25.1.2012
Uherské Hradiště
1:5
(0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. Sakrajda (Hrabec) - 4. Rác (Haas, Vlachynský), 8. Ovšák (Černý, Martiník), 29. Ovšák (Balga), 51. Ambruz (Varga), 53. Knebl (Vašut, Varga) Rozhodčí: Vyloučení: 8:8 Využití:0:1 V oslabení: 0:1 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5
Uherské Hradiště: Kůdela (Heneš) - Šťastný, Jedlička, Sladký, Matula, Lažek - Rozhon, Sakrajda, Horehleď, Kříž, Hrabec, Sekerka, Matějka, Červenka, Křemeček, Ondra, M. Rapant.
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmannn, Haas, Knebl, Martiník, Musil, Novosad, Ovšák, Rác, Růčka, Varga, Vašut.

Šťastný a spol. začali jakoby se zataženou ruční brzdou a zákonitě pykali. Už ve čtvrté minutě obránci zaspali na červené čáře, kde zůstal zapomenutý Rác, který své sólo zakončil učebnicovým blafákem. Gól domácí ještě více rozhodil, nebyli schopni přesně kombinovat a na začátku osmé minutě lovil gólman Hynek Kůdela puk ze sítě podruhé. A dokonce při vlastním oslabení, když jej z bezprostřední blízkosti překonal Ovšák. Rychlé dva góly udaly scénář první dvacetiminutovky, kterou ovládli Valaši. Z plejády dalších šancí už však nic nevytěžili, Vargovi zabránila ve skórování levá tyčka. Domácí brankáře Vlachynského de facto neohrozili, za zmínku stojí jen nepříjemná rána Křemečka těsně nad ledem. Lapačka valašskomeziříčského muže v masce však vystřelila včas.

Do prostřední části vlétli domácí aktivněji a po přečíslení tři na dva měl dobrou příležitost Hrabec, kterého vybídl ke skórování Horehleď, ale Vlachynský jeho ránu uklidil do rohu kluziště. A pak už se hrálo podle not první třetiny. Valaši přikládali pod kotel a v polovině zápasu udeřili potřetí, když se Ovšák prodral až do blízkosti Kůdely a zápěstím poslal puk nad jeho lapačku. Jenže pak se chopili iniciativy domácí, jako první zahrozil dvakrát Matějka a kormidlem zápasu pak zcela otočila série oslabení Valachů. I když jen po herní stránce. Ani z jednoho mráčku před Vlachynského klecí totiž nezapršelo.

Jak druhá třetina skončila, tak třetí začala. Náporem Uherského Hradiště, které se ve 44. minutě dočkalo zasloužené odměny. Po dalším ze závarů se puk zatoulal k Sakrajdovi, který jej zametl do poloprázdné klece! Druhý gól měl na hokejce Červenka, ale Vlachynský mu radost překazil. Domácí zjevně vsadili všechno na jednu kartu a zapomínali na zadní vrátka, čehož Valaši mistrovsky využili a dvěma góly během dvou minut odmítli dramatickou zápletku. Závěr už se tak dohrával pouze z povinnosti. A více než šancí přinesl vyloučených.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnešní zápas jsme zaslouženě vyhráli. Sice jsme někdy kombinovali až moc, ale i tak jsme rádi za 3 body. Myslím si ale, že kdyby vstřelil první branku soupeř, zápas by vypadal uplně jinak.