V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali na svém ledě tým z Prostějova, jehož kádr je složen z hráčů od "Aše po Košice", s jediným cílem- postup do první ligy. Bobři, ikdyž mohutně podporováni místními fanoušky však svému soupeři podlehli "nejen" díky kvalitě supeře a jeho hráčů. I přes prohru však domácí hráči zanechali velmi bojovný a sympatický dojem do dalších zápasů. Za domácí se trefili Daniel Matušenko a Miroslav Varga.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 5. kolo, sobota 28.9.2013
Prostějov
2:8
(0:2, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 38. Matušenko (Vaněk, Slovák), 52. Varga Mir. (Varga D., Varga Mar.) – 7. Stejskal (Venkrbec, Duba), 20. Kořínek (Šebek, Černý), 33. Coufal (Belay, Antončík), 36. Kryl (Šebek, Kořínek), 38. Kučera (Luňák, Jurík), 39. Duba (Venkrbec), 12. Duba (Coufal), 59. Belay (Stejskal) Rozhodčí: Vaněk Vyloučení: 10:11 Průběh utkání:0:4, 1:7, 2:7, 2:8
Valašské Meziříčí:  Slovák (20. Smolka)– Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Nundera, Kvapil, Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Zábojník
Prostějov: Kocián – Vydržel, Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal

Pro oba týmy byl nástup do utkání ztížen tím, že se začalo o více než hodinu později, jelikož ve částí Valašského Meziříčí došlo k dlouhodobému výpadku elektrické energie a místní stadion se ocitl ve tmě.

O něco lépe se s touto nepříjemností vyrovnali logicky domácí hráči, kteří zápas začali několika výpady před Kociánovu branku, Jestřábi se po několika minutách však rozkoukali a začali tvořit hru, jejich tlak vyústil v pohlednou branku Vladimíra Stejskala, který osamocen na hraně levého kruhu prostřelil překvapeného Slováka v brance Bobrů.

Relativně rychle vstřelená branka hostů však nebyla v té době ještě nijak zásadním momentem, domácí borci se s ním dokázali vyrovnat a jali se na zteč Kociánovy branky. Vyrovnat se ovšem nepodařilo Miroslavu Vargovi ani Hartmannovi.

Šance měli ale i prostějovští hráči, jejich snaha však až do 20. minuty končila na skvělém Slovákovi. Těsně před koncem první části hry se Jestřábům podařilo využít přesilovku, když se Kořínek nikterak nerozpakoval a po nabití od Šebka se trefil přímo na komoru.

Do druhé části vstoupili domácí se změnou brankáře, zraněného Slováka vystřídal Smolka ( Jestřábi po tomto a předchozím utkání začínají být pro gólmany jejich soupeřů postrachem). A náhradní muž s maskou musel chvíli po svém nástupu sledovat melu, která se strhla před jeho brankovištěm. Šťouchanda pak předznamenala celý další vývoj utkání, kdy docházelo k častým vylučováním nejen za fauly ale i za hrubost.

Ze třetí branky se pak radovali Hanáci ve 33. minutě v tomto zápase velmi ojedinělé situaci - hře 5na5. Viktor Coufal se spoluhráči Belayem a Antončíkem předvedli pohlednou akci na jeden dotek a udělali ze Smolky pouhého komparzistu.

Před koncem druhé třetiny se ukazatel skóre pěkně zapotil, kdy musel během pěti minut čtyřikrát změnit stav. Nejprve Jestřábi díky Krylovu doťuknutí osamoceného puku z brankoviště za čáru zvýšil na 0:4, aby se pak o malý moment později mohli domácí diváci radovat z prvního úspěchu jejich miláčků. Hrdinou, který pokazil Kociánovi čisté konto se stal Daniel Matušenko.

Další dvě branky ještě do konce druhé dvacetiminutovky však přidali hosté v podobě úspěšných střel Kučery a Duby. Do třetí třetiny domácí tak vstupovali s vědomím, že dnes už asi žádné body nezískají a průběžný výsledek 6:1 zavání ostudným debaklem.

Možná i proto, aby se vyhnuli posměchu, Bobři neustále kousali a byli Prostějovu houževnatým soupeřem, kvalita byla však jednoznačně na straně Jestřábů. Komplikací pro ně nebylo ani vyloučení Jedličky do konce utkání. Naopak i ve vlastním oslabení si připsali díky Lukáši Dubovi už sedmý gól. Osm minut před koncem se nakonec přece jen Miroslav Varga trefil a využil alespoň jednu z přemnoha přesilových her a upravil skóre kosmeticky na 2:7. Poslední slovo pak měli kdo jiný než Jestřábi, Martin Belay v hektickém závěru vymetl Smolkovu šibenici a dal výsledku konečnou podobu na 2:8.

Josef Málek (trenér Prostějova):
Utkání bylo specifické tím, že jsme sem přijeli a byl tu problém s elektřinou, museli jsme tedy na začátek dlouho čekat, to nepřidá žádnému mančaftu. Dokázali jsme se ale správně zkoncentrovat a dokázali jsme hlavně v první třetině dostat Valmez pod tlak, ve druhé části už to tak dobré nebylo, protože tam byly zbytečné fauly, které jsou důsledkem toho, že ten tým je mladý a nedokáže si to pohlídat. Když se podíváte, kdo je vylučovaný, tak jsou to hloupé fauly těch mladších hráčů. Jsem rád, že se nám podařilo dát góly i ve čtyřech hráčích. Jsem ale hodně nespokojený s tím přístupem k utkání a nedisciplinovaností, protože mančaft, který vede 7:2, tak by to měl dohrát utkání v úplně jiné pohodě.