V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dnes Bobři odehráli velmi důležitý zápas na domácím ledě. Do něho vstoupili výborně a vedli 2:0. Druhou třetinu ale zápas vůbec nezvládli a také díky třem zásadním chybám v obraně prohrávají dnešní zápas těsně 3:4. Více se dočtete v reportáži.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 34. kolo, sobota 18.1.2014
3:4
(2:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Kundera (Martiník, M. Varga), 15. D. Varga (Hartmann, R. Škutchan), 40. Kubáč (D. Varga, R. Škutchan) – 29. Gebauer (Macháček), 35. Fojtík (Hanák), 52. Lehečka (Vašut, Hanák), 56. Gebauer (Macháček). Rozhodčí: Šutara – Gangel, Vengřín. Vyloučení: 3:5 . Průběh utkání: 2:0,1:2,3:1,3:4.
Valašské Meziříčí: Slovák(Sekula) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Řezáč, Matušenko – Kubáč, Martiník, Kundera, Škutchan Roman, Varga David, Varga Martin, Varga Miroslav, Škutchan Adam, Slovák Jiří, Pavlas, Randýsek
Nový Jičín: Šrámek(Kozák) – Fišera, Cabák, Vašut, Horák, Prokop, Vnenk – Gebauer, Kacíř, Ohera, Lehečka, Sprušil, Putniorz, Macháček, Fojtík, Hanák, Zedník, Heža

Lepší vstup do utkání měli hostující hokejisté, kteří hned v úvodu několikrát prověřili brankáře Slováka. Jejich úvodní snažení bylo podpořeno přesilovou hrou. V té si několikrát vytvořili velmi slibné šance, brankář Slovák však ve všech případech pozorný. V desáté minutě to byl opět domácí brankář, který opět nedovolil Jičínu vstřelit branku. Poté si vzali slovo domácí, kteří během minuty vstřelili dvě branky. Nejprve to byl Kundera, který se po přihrávce Martiníka z mezikruží nemýlil, v čase 13:45 tedy 1:0. Přesně za minutu do bylo už o dvě branky. Byl to David Varga, který se ocitl sám před hostujícím brankářem a už pro něj nebyl problém poslat puk až za jeho záda. Poměrně velká rána pro hosty, kteří měli v úvodních minutách navrch, více už nám ale první třetina nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá třetina začala podobně, jako ta první. Byl to Nový Jičín, který měl navrch. V deváté minutě druhé třetiny už ale Slovák kapituloval. Robin Gebauer byl důrazný před domácí brankou a zasunul puk až za domácího brankáře, v čase 28:52 hosté snižují na rozdíl jedné branky. Ve třinácté minutě druhé periody mohl Kubáč zvýšit náskok opět na dvě branky, jeho pokus o blafák mu ale nevyšel. A za malou chvíli bylo srovnáno. Josef Fojtík využil nepřesností v defenzívě Bobrů a v čase 34:45 srovnává na 2:2. Závěr třetiny však patřil domácím. Ondřej Kubáč se konečně dočkal, branku ještě museli prokonzultovat rozhodčí s brankovým rozhodčím, ten potvrdil, že se jednalo o gól a Bobři šli třiatřicet vteřin před koncem druhé třetiny do vedení 3:2. Stejný výsledek svítil na ukazateli skóre i po druhé části.

Do třetí části vstoupili domácí hodně opatrně a bylo znát, že mají zatím mírně navrch. Když už se hosté dostali do vážnější šance, v brance domácích byl Slovák, který si s pokusy hostů poradil. Ve dvanácté minutě byl vyloučen Martin Varga a hostům stačilo pouhých šest vteřin, než početní výhodu dokázali zužitkovat. Přesnou střelou od modré čáry se vyznamenal Jakub Lehečka, který v čase 51:53 srovnal na 3:3. Bohužel pro domácí ale to nejhorší teprve přišlo, v čase 55:02 šli hosté do vedení. Další nepřesnosti v rozehrávce, kterých využil Robin Gebauer, 3:4. Ještě v závěru zápasu hráli Bobři v šesti proti čtyřem, branku jsme už neviděli, což znamená, že Bobři dobře rozehraný zápas nakonec nedotáhli k zisku ani jednoho bodu.

Jan Vavrečka(HC Bobři Valašské Meziříčí): Výborný vstup do zápasu, i když výborný. Nový Jičín měl v první třetině taky tři velké šance, ale Jirka Slovák nás podržel. Druhou třetinu nejspíše kluci podcenili, mysleli, že to půjde samo. Tato třetina nakonec rozhodla. Chtěli jsme hrát složitý hokej. Nový Jičín ukázal jednoduchý a účinný hokej. Také hrálo velkou roli zbytečné vylučování v útočné třetině. Hlavně Martin Varga by se měl nad sebou zamyslet, není to poprvé. Každopádně to byl těžký zápas po psychické stránce. Když to vše zhodnotím - tři chyby obrany dnes rozhodly.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Samozřejmě, že mám z dnešního zápasu velkou radost. Na druhou stranu mě to velmi mrzí kvůli Honzovi Vavrečkovi, protože je to můj velký kamarád. Bohužel to je sport. Myslím si, že jsme měli po celý mírnou převahu a odvážíme si tedy velmi důležité tři body.