Hokejisty Valašského Meziříčí čekal další náročný zápas s prvním Novým Jičínem. Již v prvních dvou minutách dali domácí najevo, že výhru nedarují jen tak, když se dostali do dvou brankového vedení, ke kterému přidali ještě 3 další branky. Přesto Bobři nakonec jejich náskok dohnali, a díky vítěznému gólu Lukáše Finsterleho poráží novojičínský tým i počtvrté v sezóně.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 23. kolo, středa 15.12.2021, Zimní stadion Nový Jičín
5:7
(3:2, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Lehečka (Maliník), 2. Konečný (Kožený), 8. Foltýn (Franěk), 26. Lehečka (Franěk, Maliník), 32. Flok (Kořének, Váňa) - 8. Goiš (Vávra, Apolenář), 11. Čmiel (Blaško), 22. Kozubík (Vavřík, D. Stodůlka), 35. Křivohlávek (Andris, Pořický) 38. Andris (Báchor, Finsterle), 51. Finsterle (Gabrhelík), 59. Apolenář (Vávra, Goiš). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 10:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 258. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:7.
Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Váňa, Hruška, Kuboš ml., Adámek, Foltýn, Kožený, Holáň – Káňa, Konečný, Maliník, Kafka, Gebauer, Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Lehečka (C), Kořenek
Valašské Meziříčí: Sachr (Tkadlec) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Kamas, Holiš, Pořický (C) - Goiš, Vávra (A), Apolenář - Andris, Křivohlávek, Finsterle - Kozubík, Vavřík, Stodůlka - Urbanec, Čmiel, Blaško.

Úvod utkání Bobrům nevyšel zrovna podle představ, již z první akce po úvodním buly inkasovali z hole Jakuba Lehečky, o minutu později dorážel do odkryté brány Viktor Konečný. A aby toho nebylo dost, v čase 07:07 již svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:0.

Na tříbrankové manko ale svěřenci kouče Plška vzápětí zareagovali a díky gólu Jiřího Goiše stáhli na rozdíl dvou branek. Do konce třetiny se prosadil ještě Matouš Čmiel a na začátku druhé periody nakonec po zásluze Davida Kozubíka Bobři dorovnali. Mladý útočník využil pochybení jednoho z obránců Ďáblů a následným protiútokem rozvlnil síť za brankářem Galuškou. Za svůj výkon vyl poté v kabině oceněn nejlepším hráčem klání a přebral tak od spoluhráče z lajny Michaela Vavříka pivní štafetu.

Novojičínští na sobě nenechali dlouho znát zaskočení a v 25. minutě se opět díky Jakubu Lehečkovi navyšovali, o 6 minut později zase skóroval Adam Flok. Na straně domácích bylo během utkání rozdáno celkem 5 trestů, ani jedné početní výhody ale Bobři nedokázali využít, až 8 sekund po naskočení Jakuba Adámka na led skóroval Jan Křivohlávek, za chvíli po něm dorovnal stav utkání odchovanec Tomáš Andris.

Blížila se poslední desetiminutovka a skóre bylo stále nerozhodné, ovšem poté převzal střelecké otěže navrátilec do sestavy Lukáš Finsterle a dostal svůj tým do vedení. To dostalo Ďábly do nejistoty, dvě minuty před koncem odvolali Galušku na střídačku a postavili se proti svému soupeři v šesti. Prázdné brány ale nakonec navýšil Jakub Apolenář a zpečetil tak nakonec již 4. letošní výhru nad Novým Jičínem.