Vydařené poslední kolo základní části zažili domácí hokejisté Valašské Meziříčí druhou březnovou středu, když po velmi povedené druhé a třetí třetině rozebrali svého soupeře z Havlíčkova Brodu vysoko 9:3. Souběžně hrané utkání mezi Vyškovem a Opavou rozhodlo o tom, že Bobři narazí v osmifinále play-off na Kopřivnici.
2. liga - Východní konference 2022/23, 44. kolo, středa 8.3.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
9:3
(2:2, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 7. Pokorný (Bachánek, Andris), 20. Stodůlka (Gabrhelík, Kamas), 23. Kuchařík (Vavřík, Kamas), 32. Vavřík (Kuchařík, Gabrhelík), 34. Finsterle (Vávra), 47. Bachánek (Andris), 50. Vávra (Finsterle), 55. Vávra (Finsterle, Holiš), 56. Andris (Kamas, Pokorný) – 13. Dušek (Valašek, Vašíček), 14. Petržilka (Vacík, Kopic), 52. Valašek (D. Košťál). Rozhodčí: Kapitanov - Klimek, Hladík. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:3, 9:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Holiš, Báchor (A), Martiník, Ďurkáč, Kamas, Gabrhelík – Finsterle, Vávra (C), Kozubík – Pokorný, Bachánek, Andris – Martinec, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka.
Havlíčkův Brod: Nedvěd (50. Novák) – Eklund, Krejčí, Grauer, Kliment, Benák, Vašíček (A), Čermák – Vacík, Holenda, Dušek – Pártl, Voříšek (A), Petržilka – Kopic, Kuchta (C), D. Košťál – Valašek, J. Košťál.

Okamžiky těsně před začátkem zápasu patřily minutě ticha za zesnulého fanouška přezdívaného Adax, který ještě minulý týden slavil výhru Bobrů v kotli fanoušků, avšak v následujících dnech nečekaně opustil náš svět. Vzpomínkový akt byl doprovázen choreografií fanoušků.

Skóre zápasu otevřel přesnou trefou k levé tyči Dominik Pokorný v sedmé minutě střelou k pravé tyči. O šest minut později ale dokázal srovnat hostující Dominik Dušek, který z úhlu zaskočil brankáře Sachra. Branka hosty nabudila a za pár vteřin se radovali podruhé. Zmatku v obraně využil Jakub Petržilka a dorážkou poslal svůj tým do vedení.

Pak už přišel čas domácích Bobrů. V závěru první třetiny srovnal vývoj klání Daniel Stodůlka, kterému se povedlo položit gólmana a bekhendem zamířil přímo do sítě. Ve druhé třetině navázal na Stodůlkův gól další odchovanec meziříčských Šimon Kuchařík, jenž trefil odkrytou bránu a Bobři šli do vedení 3:2.

Obrana hostí neměla svůj den a v 31. minutě toho využil Michael Vavřík. Za necelou minutu a půl ujel do přečíslení Vávra a naservíroval kotouč Lukáši Finsterlemu, jenž pohotově zavěsil za bezmocného Nedvěda a zvýšil na 5:2. Tímto skórem i skončila druhá třetina utkání.

V závěrečném dějství pokračovali Valaši v gólových hodech. Ve středním pásmu pokryl kotouč Andris a vyslal do jízdy na gólmana Adama Bachánka, který se z mezikruží nemýlil. V 50. minutě vyhnal si počkal u pravé tyče Tomáš Vávra a sedmou brankou svého mužstva vyhnal z brány hostujícího brankáře Nedvěda.

Po změně gólmana se na chvíli nadechli i havlíčkobrodští. Na 7:3 snížil Milan Valášek, jehož nedůsledně nechali před brankovištěm úřadovat obránci domácího mužstva. Během 55. a 56. minuty udeřili ještě dvakrát domácí. Nejprve impozantně prokličkoval mezi hráči Tomáš Vávra a neméně hezky i zakončil a na konečných 9:3 upravil po střele Kamase svoji tečí Tomáš Andris.

Bobři po povedeném zakončení základní části mohou těšit na play off, do kterého se dostávají z konečné 6. příčky a v osmifinále narazí na Kopřivnici.