Hokejisté Valašského Meziříčí zajížděli na led Nového Jičína, který už pět domácích zápasů v řadě nepoznal chuť porážky. Do brány se dostali brankáři, kteří jsou většinou dvojkami ve svých mužstvech. Za domácí Iliáš, za Valachy Čáp. Nový Jičín potvrdil, že se mu na domácím ledě daří a v devítibrankové přestřelce doslova zneškodnil svého soupeře poměrem 6:3. Po dvou výhrách Bobrů po změně trenéra přichází i druhá prohra, Jičín odskakuje meziříčským hokejistům na čtyři body.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 23. kolo, středa 30.11.2016
6:3
(1:0, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Zbořil (Novotný, Dresler), 22. Ižacký (Zbořil), 26. Hruška (Ižacký, Kratochvíl), 28. Sonnek, 53. Ižacký (Dresler, Kratochvíl), 60. Kratochvíl – 34. Pořický (Podešva, Mir. Varga), 36. Mir. Varga (Žabčík, Podešva), 44. Brunec (Žabčík, Mikel). Rozhodčí: Kašík - Goňa, Bubela. Vyloučení: 6:5, navíc Fojtík (VAL) 5+OK (nesportovní chování). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Střely na branku: 29:36 . Průběh utkání: 4:0, 4:3, 6:3.
Nový Jičín: Iláš (Slovák) - Stránský, Zahradníček, Hruška, Vašut, Zbořil, Dresler, Cabák - Gebauer, Slovák II, Málek, Zdeněk, Chvostek, Ižacký, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Luka, Novotný, Uhlár
Valašské Meziříčí: Čáp (Oczadly) - Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga Mar. - Studený, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva, Kubo

Úvod zápasu přinesl spoustu nepřesností na obou stranách. Do první šance se dostali hosté, ovšem brankář Iláš se štěstím zastavil puk na brankové čáře. Další zajímavý moment na druhé straně, první větší příležitost domácích zastavila tyč hostující brány.

V šestnácté minutě už se Nový Jičín mohl radovat. Střelu Novotného sice Čáp vyrazil, ovšem na dorážku Mikuláše Zbořila už nestačil. První třetina nabídla jedinou branku, domácí šli do kabin s jednogólovým náskokem.

Na vstup do druhé třetiny budou chtít Bobři co nejrychleji zapomenout. Hned po minutě inkasovali podruhé, to když Zbořil přesnou přihrávkou našel Jakuba Ižackého, který poslal puk za bezmocného brankáře hostů. A nebylo to ani zdaleka vše! Bylo odehráno osm minut prostřední periody a Nový Jičín vedl už o čtyři góly! Nejprve se v sedmé minutě prosadil Jakub Hruška, který těžil z kombinace svých spoluhráčů Ižackého a Kratochvíla. O dvě minuty později Čáp inkasoval počtvrté. Jan Sonnek se dostal do samostatného úniku, doslova si pohrál s hostujícím brankáře a navýšil skóre na 4:0!

Bobři se ke slovu dostali až ve čtrnácté minutě druhé části. Puk putoval po trase Miroslav Varga, Jan Podešva a Jakub Pořický. Poslední jmenovaný se ocitl tváří v tvář Ilášovi, který byl bez šance a poprvé v tomto zápase inkasoval!

Neuběhly ani tři minuty a Iliáš překonán i podruhé. Hokejisté Valašského Meziříčí dostali výhodu přesilové hry, ve které vznikla nepřehledná situace před brankou hostí, Iliáš si několikrát poradil, ovšem s poslední dorážkou Miroslava Vargy už nemohl nic udělat, 4:2!

Ve čtvrté minutě třetí třetiny bylo zaděláno na drama! Bobři znovu využili přesilovou hru a snižili na rozdíl jedné branky. Konkrétně to byl Tomáš Brunec, jehož střelu do horní poloviny brány zastavila až síť. V jedenácté minutě se za bránou střetli Pořický s Iliášem. Hlavní sudí celou situaci vyřešil tak, že udělil hostujícímu hráči dvě minuty za napadení. Nový Jičín byl v přesilovce také úspěšný, Jakub Ižacký si našel dobrou střeleckou pozici a poté jeho pokus skončil přesně v růžku meziříčské brány, 5:3!

Zhruba minutu a půl před koncem zápasu si Bobři vzali čas na poradu a zkusili to v šesti. Tento pokus jim ale nevyšel, v poslední minutě se prosadil Šimon Kratochvíl, pro kterého nebylo problémem poslat puk do prázdné brány.