Valaši mají poprvé v ročníku doma důvod k radosti. Dva góly zaznamenal proti svému bývalému týmu útočník Dominik Pokorný, další body si do statistik připsali také Tomáš Vávra a David Kozubík. Velkou oporou týmu byl poté brankář Jiří Slovák, který zneškodnil hned několik nebezpečných situací ze strany hostující Tatrovky.
2. liga - Východní konference 2022/23, 6. kolo, středa 12.10.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
4:2
(1:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Pokorný (Bachánek, Ďurkáč), 21. Vávra (Hanák), 26. Kozubík (Liss, Tarnoczy), 30. Pokorný (Martiník) – 25. Gola (Hlaváč), 29. Kleinar (M. Mach, Peterek). Rozhodčí: Čech - Bartek, Veselý Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 226. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:2.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Báchor (A), Liss, Ďurkáč, Hanák, Gabrhelík, Holiš, Sviták – Kozubík, Vávra (A), Tarnoczy – Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Kuchařík, Vavřík, Stodůlka – Pokorný, Martiník, Bachánek.
Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Bail, Bartošák, Ficek, Peterek, Marek, Hlaváč, Hrůzek – Fojtík, Gola, M. Mach, Pargač, Kleinar, Velecký, Sluštík (C), Haring, Indrst, Brodek, Pindel (A), Urban, Pavlík.

Domácí dostal už ve 4. minutě do vedení Dominik Pokorný, který doklepával nahozený puk před brankou. To domácí hodně nabudilo a za dalším gólem se hnali jako hladoví. Kopřivnici na dlouhé intervaly nepustili k puku, skóre se ale do zaznění sirény nezměnilo.

Hned začátkem druhé periody ale měli Valaši důvod k radosti podruhé. Tomáš Hanák totiž kousek od modré vystřelil na hostujícího brankáře Kubáně, puk objel brankovou konstrukci a vypadl u brankoviště, odkud ho už s poklidem poslal do branky Tomáš Vávra.

Tatrovka o sobě dala vědět záhy, neboť i po druhé inkasované brance nehodila flintu do žita. Hrálo se na obou stranách, diváci byli svědky rychlého hokeje a také jednoho rychlého protiútoku ze strany hostí. Filip Hlaváč zavezl puk ze středního pásma až za branku, odtamtud nahrál k brankovišti na čekajícího Golu a ten už jen doklepl puk za Slováka.

Valaši ale neubrali, v 26. minutě, jen necelé dvě minuty hry po snížení vypálil kotouč k brankovišti Richard Liss, pro útočníka Davida Kozubíka už potom nebyl žádný problém poslal puk dál za brankovou čáru.

Běžela 29. minuta a Bobrům se u hostující branky nevydařila akce, která zaváněla gólem. Kopřivnickým se vzápětí podařilo ukořistit kotouč a vydali se proti oběma obráncům Bobrů v zádech s útočníky na domácí branku. Matěji Machovi se podařilo přehodit puk před dojíždějícího Tomáše Hanáka, nahrál tak Petru Kleinarovi a ten znovu snížil.

Druhá třetina ale patřila domácím, v 30. minutě dostal z poza branky puk Dominik Pokorný, doklepl ho za Kubáňova záda a podruhé v utkání se prosadil do sítě svého bývalého týmu.

Ve třetí třetině se už skóre nezměnilo, blíže vstřelení branky měla ale hostující Kopřivnice, která celých 20 minut hry na domácí tlačila a dlouho je nepouštěla z obranného pásma. V brance tak zářil hlavně brankář Jiří Slovák, který svůj tým v mnoha okamžicích podržel a nedovolil tak Tatrovce alespoň snížit. A to ani ve chvíli, kdy to hosté zkoušeli v poslední minutě v šesti hráčích v poli.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

Ladislav Majkus (HC ISMM Kopřivnice): Utkání mělo vysoké tempo. Dvě třetiny jsme se trápili naši vlastní nedisciplinovaností a soupeř se dostal do vedení, které už si nenechal vzít i přes náš zlepšený výkon ve třetí třetině. Děkuji fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.