Hrdinou Andris. Bobři vezou z Bouchalek výhru v prodloužení

Valašští ogaři vyrazili poprvé v letošní sezoně na venkovní zápas a to rovnou na Vysočinu do Žďáru nad Sázavou. Plameny se s Bobry rvali o vítězství tak usilovně, až zápas došel do prodloužení. Tam ovšem využil šanci Tomáš Andris a Bobři tak vezou zpět na Valašsko druhé vítězství v letošní sezoně.
2. liga - Východní konference 2023/24, 3. kolo, sobota 30.9.2023, Zimní stadion Bouchalky, Žďár nad Sázavou
Žďár nad Sázavou
2:3p
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Čejka (Wasserbauer, Kadleček), 37. Čejka (Kadleček, Kukla) - 21. Romančík (Kozubík, Andris), 40. Velikovský (Romančík), 61. Andris. Rozhodčí: Maťašovský - Tichý, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) – Kulhánek, Adam, Pleva (C), Kukla, Půža, Ludvík, Grauer – Půhoný (A), Rohlík, Dušek, Čejka, Wasserbauer (A), Kadleček, Chlubna, T. Ludvík, Gregar, Maštera, Jícha.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) - Kočí, Foltýn, Velikovský, Holomek (C), Liss, Sviták, Holiš - Kozubík, Romančík, Andris - Vaňo, Pokorný, Melenovský - Kuchařík, Vavřík (A), Stodůlka - Martinec.

Autor: Jan Kozák

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří dokázali dostat Bobry pod tlak, ke všemu Plamenům pomohly také tři přesilovky, které se jim během periody naskytly. i díky skvěle chytajícímu Adamovi Pavlíčkovi se jim ale nepodařilo skórovat. Do konce třetiny žádná branka nepadla.

Bobři šli do druhé periody s početní výhodou, pár vteřin po prvním buly se podařilo skórovat meziříčskému útočníkovi Michalu Romančíkovi. Ten dostal od Kozubíka zadovku k pravému kruhu, odtud si najel na lepší pozici a propálil gólmana Víta.

I poté měli Bobři velké šance, těsně před maskovaného muže Žďáru se dostala trojice Vaňo - Pokorný - Melenovský, poslední jmenovaný už dorážel nad padajícího Víta, ten ale na poslední chvíli s velkou dávkou štěstí zabránil dalšímu inkasování.

Valaši se dostávali k více šancím, domácí ale v průběhu druhého dějství přitlačili a v 36. minutě se jim zásluhou Jakuba Čejky podařilo srovnat. V čase 37:24 už svítilo na tabuli skóre 2:1, když se Čejka prosadil podruhé střelou kousek od brankoviště.

Poslední třetina začala znovu pro Bobry vesele, 18 sekund po úvodním buly tečoval před Vítem puk mezi betony Jakub Velikovský a srovnal na 2:2. Perioda se celou dobu hrála ve vysokém tempu, bojovalo se na obou stranách kluziště. V závěru Plameny přitlačily a usídlily se před bránou Valmezu. I díky maskovanému muži s betony po vsetínském brankáři Žukovovi Pavlíčkovi se jim úž skórovat nepodařilo.

Zápas šel do prodloužení, vše nakonec rozsekl útočník Bobrů Tomáš Andris, který nevzdal bitvu o puk při zmatku v brankovišti Plamenů a zařídil tak Valmezu druhý bod.

Milan Řehoř (SKLH Žďár nad Sázavou): Myslím si, že jsme dnes zbytečně přišli o dva body. První třetina nebyla z naší strany nic moc, ve druhé třetině jsme se určitě zvedli, otočili jsme skóre a vypadalo to líp. Bohužel ve třetí třetině zase první střídání a inkasujeme gól. Ale dnes jsme měli spoustu šancí, bohužel to se tak někdy stává. Máme na čem pracovat a doufám, že ve středu už to konečně zase zlomíme na naši stranu.