V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí ani napotřetí nedokázali získat bod proti svému soupeři a prohráli v prvním derby letošní sezony s nedalekým Novým Jičínem rozdílem tří branek. O vítězství domácích rozhodla především první třetina, která Bobrům tradičně vůbec nevychází a kterou novojičínští hráči vyhráli 3:0. Bobři ve druhé třetině přidali na obrátkách,začali více bruslit a jejich hra se o poznání zlepšila. Zásluhou Ondřeje Martiníka, který vstítil dvě branky snížili Bobři na jednogólový rozdíl. To ovšem nevydrželo dlouho. Domácí hokejisté v přesilových hrách odskočili na rozdíl až čtyř branek a o vítězi již bylo prakticky rozhodnuto. Ještě v samém závěru zkorigoval stav utkání hostující útočník Lukáš Bokroš, který tak upravil na konečných 6:3. Bobři tak prohráli již třetí utkání za sebou a mají v následujících zápasech co napravovat.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 3. kolo, středa 15.9.2010
6:3
(3:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2.Pavlačka (Gebauer),3.Vrdlovec (Pavlačka), 7.Hruška, 33.Macháček (Skaloš, Hruška) 33.Gebauer (Pavlačka, Vrdlovec), 49.Pavlačka (Gebauer, Vrdlovec) - 22.Martiník (Balga), 24.Martiník (Blažek, Bacul), 58.Bokroš (Matějný) Rozhodčí: Jeřábek Průběh utkání: 3:0,3:2, 6:2, 6:3
Nový Jičín: Kozák(Šrámek) - Andrýsek, Horák, Hruška Pa., Pelikán, Koloničný, Gulda, Pelikán, Chvostek - Skaloš, Macháček, Kabeláč - Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec - Zedník P., Toman M., Uhlár - Křesťan, Toman R.
Valašské Meziříčí:  Vlachýnský (Mocek) - Blažek, Bokroš, Kostelňák, Dvořák, Palík, Fojtík J. Fojtík T., Varga D. Varga M., Varga Mir., Musil, Bacul, Balga, Mikel, Martiník, Matějný, Matuštík

Úvod zápasu si určité hostující hráči z Valašského Meziříčí představovali jinak. Po dvou zápasech, ve kterých svěřenci trenéra Sedláka nezískali ani bod, chtěli meziříčští hráči na svého soupeře vlétnout a pohlídat si hlavně úvod zápasu, který nám v letošní sezoně prozatím vůbec nevychází. Ovšem začátek byl opravdu velice nepovedený. Již ve druhé minutě utkání šli domácí hráči do vedení zásluhou zkušeného Marka Pavlačky, kterého nepokryli hostující obránci na modré čáře a samostatný únik skončil brankou v síti Václava Vlachýnského. Sotva hostující trenér důrazně vytkl chybu svému mančaftu, už se skóre měnilo opět. A to zásluhou mladého talentovaného hráče Daniela Vrdlovce, na jehož střelu nezareagoval hostující gólman a domácí rázem vedli ve třetí minutě utkání rozdílem dvou branek. Aby toho nebylo málo z děsivé první třetiny, v 7. minutě vstřelil třetí branku domácích obránce Hruška a novojičínských byl opravdu najednou plný led. Vyhrávali osobní souboje, dokázali si dobře nahrát a hlavně, čehož si musel všimnout snad každý návštěvník tohoto zápasu, vyhrávali velice důležité buly, které je základem k založení útočné akce. Bobři mnohokrát v první třetině nedokázali ohrozit domácího Kozáka v bráně, tudíž první třetina dopadla jednoznačným výsledkem 3:0 pro domácí.

Do druhé třetině vstoupil o poznání lépe i hosté, kteří svou aktivní hrou dokázali se soupeřem vyrovnat hru. Ve 22. minutě se dostal k puku u modré čáry Róbert Balga, který nahodil puk směrem na Kozáka. V tu chvíli se však před bránou objevil i hostující útočník Ondřej Martiník, který svou tečí překonal domácí brankáře a vstřelil první branku hostujících Bobrů. Neuběhly ani dvě minuty a hosté se opět mohli radovat. Obránce Jakub Blažek přihrával před bránu znovu agilnímu útočníkovi Ondřeji Martiníkovi a ten svou střelu usměrnil mezi tři tyče. Vstřelený gól dodal na hokejky meziříčských hráčů novou vlnu šancí, ovšem domácí Kozák v bráně svými zásahy neumožnil vyrovnání. A tak muselo udeřit na druhé straně. Bobři během chvíle hráli dvojnásobné oslabení. V rozmezí jedné minuty se v přesilovce trefil domácí kapitán Macháček a poté i Gebauer. Hosty tyto dvě branky opět poslaly do kolen a hra byla velmi podobná té, v první třetině. Domácí šli tedy do šaten za stavu 5:2 ze svého pohledu.

Třetí třetina se již prakticky dohrávala. I přes možnost přesilovky pěti proti třem si Bobři neodkázali pořádně přihrát, a co chybělo nejvíce, byla samozřejmě střelba. Naopak domácí přidali ve 49. minutě zásluhou Marka Pavlačky šestý gól a o osudu utkání bylo rozhodnuto. V 58. minutě utkání ještě zkorigoval stav Lukáš Bokroš, který prostřelil domácí Kozáka a upravil tak na konečných 6:3. Bobři tak stále čekají na své první vítězství v soutěži.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Hráli jsme celkem 10 minut, což je málo na 2. ligu. Hráči nehrají, to co by měli, musíme to přebudovat. A hlavně to už zabrzdit! 23 gólů za 3 zápasy je trošku moc. Projevilo se to, že máme hodně nezkušený tým, jak začneme prohrávat, tak hrajeme chaoticky, začneme zmatkovat. Prostě nehrajeme jednoduše. Na to, že nám to všechno nejde, se nám to tím, že nehrajeme jednoduchý hokej, komplikuje. Těžko se prosazujeme individuálně v útočném pásmu. Tam nás přehrávali chytrostí, vůlí a hlavně snahou. To nám chybělo v tom zápase, kromě těch 10ti minut, ve kterých jsme to začali zvracet. Ale 2 fauly a problém! A taky naše katastrofální buly, to je od přípravy po celou sezónu tragédie. Od toho se to odvíjí, stále musíme honit puk, stojí nás to hodně sil. Je to zklamání zatím, maximálně se fanouškům můžeme omluvit, že předvádíme to co předvádíme. Hlavně nesmíme věšet hlavy, protože sezóna teprve začala.