Přestřelka na jihu Čech body nepřinesla
sobota 6.10.2018 | Daniel Gargulák |

Hodně divoké utkání mají za sebou svěřenci trenéra Weintritta. V Českých Budějovicích se jim nevyvedl vstup do první periody, po které prohrávali 5:2, v dalším průběhu zápasu ale dokázali vyrovnat stav duelu. Ani to ale nakonec nestačilo, když jihočeši rozhodli o zisku tří bodů pro svůj tým dvěma přesnými zásahy dvě minuty před koncem. Valaši tak z premiérového měření sil se skupinou Jih odešli poraženi.

8., sobota 6.10.2018
David Servis České Budějovice8:6(5:2, 0:2, 3:2)HC Bobři Valašské Meziříčí
Branky a nahrávky: 1. Hřebejk (Šulčík, Vak), 6. Jiří Bárta (Ferebauer, J. Kříž), 10. Šulčík (Hřebejk, Škopek), 19. Škopek (Šulčík), 20. Schmidmayer (Kubeš, Michal), 53. Rolínek (Šulčík, Vak), 58. Jan Bárta (Jiří Bárta), 58. Šulčík (Hřebejk, Vak) – 2. Daněk (Seidler, Weintritt), 5. Daněk, 36. Seidler (Ostrčil), 40. Weintritt (Ostrčil, Seidler), 44. Ostrčil (Kývala), 54. Martiník (Weintritt, Vaněk). Rozhodčí: Horáček - Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:5, 6:5, 6:6, 8:6.
David Servis České Budějovice: Jágr (Marek) – Michal, Kubeš, Macháček, Kříž, Radoš, Škopek, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Schmidmayer, Rolínek, Jan Bárta, Šulčík (C), Hřebejk, Ferebauer (A), Kronus, Vak, Jiří Bárta, Sumerauer.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Netolička) – Ostrčil, Mikel, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák - Paťava, Brunec (C), Koňařík, Vaněk, Pořický, Seidler, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A), Kuchařík.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): Bohužel jsme se po dlouhé cestě nedokázali připravit na první třetinu tak, abychom byli domácím konkurenceschopní, a první třetina rozhodla o osudu utkání. Pochvalu zaslouží naši fanoušci, kteří přijeli přes celou republiku, za což jim patří velký dík.