Valaši vstoupili do zápasu dobře úvodní třetinu vyhráli 2:0. Velkou produktivitu dnes zaznamenal Michael Vavřík, i přesto Velké Meziříčí dvakrát dorovnalo. Vítězství v prodloužení nakonec týmu z Vysočiny vystřelil Tomáš Střecha.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 31. kolo, sobota 15.1.2022, Zimní stadion Velké Meziříčí
Velké Meziříčí
5:4p
(0:2, 3:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Doležal (F. Střecha, Strnad), 31. M. Juda (Křenek, Ambrož), 32. Malec (M. Vlašín, Paták), 53. Malec (Paták, Juráň), 62. T. Střecha - 5. Vavřík (L. Stodůka, D. Stodůlka), 9. Kamas (Vavřík, Holiš), 42. Vávra (Vávřík, Kozubík), 48. Gabrhelík (Kozubík, Vávra). Rozhodčí: Mejzlík - Keprlík, Roupec. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 5:4.
Velké Meziříčí: Juda (Šťourač) - P. Vlašín (A), M. Vlašín, V. Burian, Kochánek, Báňa, Ambrož (C), Maštera – Malec, Juráň, Paták – Křenek (A), M. Juda, T. Střecha - Strnad, F. Střecha, Doležal - Barák, Rozmarín.
Valašské Meziříčí: Slovák (34. Tkadlec) - Báchor (C), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Holiš, Kamas - Goiš, Vávra (A), Kozubík - Dobša, Andris, Finslerle - L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka.

Do utkání vstoupili Bobři dobře, již se svého druhého střídání se prosadila třetí formace. Lukáš Stodůlka vystřelil na bránu, o dorážku se nejprve pokoušel jeho bratr Dan, úspěšnější byl nakonec na druhý pokus Michel Vavřík.

Velké Meziříčí se prezentovalo velice agresivní a tvrdou hrou. Poměr hitů byl za úvodní část 15:5 pro tým z Vysočiny. Bobři přesto nezaostávali a značnou fyzickou převahu soupeře dorovnávali svými kombinacemi a hlavně střelami, na které jasně po první třetině vyhráli 21:7.

Netrvalo dlouho a Valaši se mohli radovat podruhé. Od levého kruhu se povedenou střelou do vikýře prosadil Libor Kamas. Na druhé straně tým hodně podržel brankář Jiří Slovák, který nastoupil do utkání po delší absenci a i přesto navázal na svou skvělou formu z předešlých klání. Zkušený gólman ustál nejen samostatný únik ale také několik ostrých střel soupeře.

Michael Vavřík zaznamenal v utkání jednu branku a dvě asistence.

Druhou periodu silně ovlivnila oslabení Valašského Meziříčí. Ve 24. minutě šel na trestnou lavici Libor Kamas. Hru ve čtyřech Bobři sice zvládli, ovšem si při únavě z dlouhého času stráveného na ledě nepohlídali Jiřího Doležala, který snížil na rozdíl jediné branky.

Uběhlo pár minut a na valašské straně se opět vylučovalo, ke vší smůle si po chvíli 30. minutě šel k Jakubu Ďurkáčovi sednou ještě Jiří Goiš, což dostalo domácí do dvojnásobné přesilovky. V ní se po kombinaci okamžitě prosadil Miroslav Juda, zanedlouho při počtu 5 na 4 skóroval v čase 31:02 Ondřej Malec, a dokonal tak obrat svého týmu.

Jiří Slovák si do druhé části odnesl menší zranění a to ho nakonec v 34. minutě nakonec dostalo ze hry, mezi třemi tyčemi jej nahradil David Tkadlec.

Bobři se po delší době dostali opět do tempa a vzali zápas na svou stranu. Velkou šanci zaznamenal střelou z mezikruží Tomáš Andris, ten ale trefil pouze horní tyč. Ta byla na velkomeziříčském stadionu slyšet opravdu mockrát, když předtím dvakrát rozzvonil konstrukci Lukáš Finsterle, jednou také David Kozubík.

Na začátku třetí periody svěřenci kouče Plška znovu přidali a díky brance Tomáše Vávry dorovnali. Zanedlouho stáhli klání opět na svou stranu, na 4:3 navyšoval Ondřej Gabrhelík. To už ale bylo ze strany Valmezu vše. Na tabuli svítil čas 52:55 a na Tkadlece vyslal nechytatelnou střelu Ondřej Malec a dostal tak nakonec utkání do prodloužení.

V něm byli nakonec po gólu Tomáše Střechy úspěšní domácí a vzali si tak druhý bod do tabulky pro sebe.