Bobři vstoupili do zápasu dobře, po první třetině navíc drželi náskok jednoho gólu. Soupeř z Velkého Meziříčí ovšem dokázal během druhé třetiny dorovnat a udělat si slušný náskok. Bobři ale nezaháleli a v čele s první formací, ve které se dnes blýskl hattrickem Lukáš Finsterle, porazili Velmez o dvě branky a domů tak vezou zasloužené tři body.
2. liga - Východní konference 2022/23, 29. kolo, sobota 14.1.2023, Zimní stadion Velké Meziříčí
Velké Meziříčí
4:6
(0:1, 4:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 25. Juráň (Křenek), 29. Trnka (Křenek), 30. Vedral (Doležal, Burian), 38. T. Střecha (Juráň, Slabý) - 8. Sviták (Stodůlka, Vavřík), 38. Finsterle (Andris), 44. Finsterle (Pokorný), 49. Andris (Finsterle, Pokorný), 57. Martinec (Pětník, Kozubík), 59. Finsterle (Ďurkáč, Andris). Rozhodčí: Held – Čelechovský, Smetková. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 34:37. Diváci: 273. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:6.
Velké Meziříčí: Slavíček (Juda) – Buchal, Ambrož (C), Trnka, Hort, L. Střecha, Vlašín (A), Slabý – Vedral, Juráň, Kuba, Švejda, Báňa, Broža, Doležal, T. Střecha, Maštera, Burian, Křenek (A), F. Střecha.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Sviták, Ďurkáč (A), Holiš, Báchor (C), Kamas, Gabrhelík, Liss - Andris, Pokorný, Finsterle - Martinec, Pětník, Kozubík - Stodůlka, Vavřík, Kuchařík.

Utkání začalo z obou stran velice rychlým hokejem, první přesilovou hru měli k dispozici domácí, ta se jim ale vůbec nevyvedla. Za to na druhé straně se při početní výhodě slavilo. V čase 6:32 byl vyloučen velkomeziříčský Dominik Vlašín za hákování, propustku z trestné lavice mu zařídil o minutu později Matěj Sviták, který před Slavíčkem tečoval střelu od Stodůlky až za jeho záda.

Na druhou třetinu by Valaši nejraději zapomněli. Nejprve se na kluzišti zranil obránce Tomáš Holiš a do zápasu už nenastoupil. Uběhla 25. minuta a Marcel Juráň dostal rychlou nahrávku na střelu z první. Sachr se bohužel nestihl včas přesunout a bylo dorovnáno. Do vedení Horáky dostal Aleš Trnka, který dorážel z bezprostřední blízkosti před gólmanem.

O gól na 3:1 pro domácí se postaral Zdeněk Vedral. Ten dostal od Doležala nahrávku z prostoru mezi kruhy a z otočky propálil valašského brankáře Sachra. V 39. minutě vsítil bekhendem gól z předbrankoviště Tomáš Střecha.

Valaši už prohrávali 1:4, naději svému týmu ale vdechl Lukáš Finsterle, který minutu a půl před koncem třetiny snižoval. První formace se ve vlastním oslabení dostala do útoku, Tomáš Andris vybojoval kotouč v kruhu a nahrál na rozjetého Finsterleho, který šanci proměnil v gól.

Do poslední periody vstoupili Bobři odhodlaně s tím, že se zápasem zkusí ještě něco udělat. Tempo hry se zrychlovalo, až v 45. minutě znovu pálil Lukáš Finsterle. Ten se sám s pukem dostal z obranného pásma do útočného a střelou z pravého kruhu snížil na 3:4, opět v početní nevýhodě. O dorovnávající branku se znovu postarala první formace, gól do statistik si tentokrát připsal Tomáš Andris přesnou střelou tentokrát z kruhu levého kruhu.

O rozdílovou branku se postaral Tomáš Martinec. Richard Pětník napřed prověřil brankáře Slavíčka, jeho pokus sice gólman odrazil, na dorážku Martince byl už ale krátký.

V čase 58:19 si domácí vyžádali oddechový čas, po kterém ihned odvolali svého brankáře z brány. Čtyřicet vteřin před koncem nakonec z vlastní třetiny nahrál Jakub Ďurkáč na střed čekajícímu Finsterlemu a ten tak mohl nikým nestřežen dovršit svůj hattrick.