Po výhře na domácím ledě s Novým Jičínem Valaši uspěli i v odvetě ve venkovním utkaní s Havlíčkovým Brodem. Valaši splnili svou úlohu na výbornou a nasázeli soupeři hned pět branek, zatímco soupeř nedokázal dosáhnout ani jedné. Svěřenci trenéra Weintritta tak vrátili Rebelům deset dní starou porážku a připsali si další veledůležité tři body.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, 33., sobota 19.1.2019, Zimní stadion Kotlina
Havlíčkův Brod
0:5
(0:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Martiník (Holiš, Pořický), 10. Vaněk (Seidler, Báchor), 49. Dvořák, 53. Paťava (Dvořák, Ostrčil), 55. Pořický (Holiš, Martiník). Rozhodčí: Pokorný - Horký, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 598. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:5.
Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš.
Valašské Meziříčí: Šurý (Slovák) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Martiník (A), Kuchařík – Andris, Paťava.

Zápas ani pořádně nezačal a hned se měnil ukazatel skóre. Bobři využili hned první přesilovou hru, a to ve čtvrté minutě. Holiš našel nahrávkou zpoza branky na svého spoluhráče Ondřeje Martiníka. Útočník Valašského Meziříčí střelou do horního růžku vymetl všechny pavouky v levém rohu. Domácí hráči se dlouho nemohli dostat před Šurého, jenž nemusel řešit žádnou těžkou situaci. V desáté minutě znovu udeřili hosté. Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Seidler, ale jeho pokus vyrazil Novák před sebe a k dorážce se dostal Rostislav Vaněk. Hráči soupeře stačilo jen málo času, aby včas zamířil mezi brankářovy betony. Hosté se dostali do další příležitosti v 17. minutě. Bruncův pokus vytěsnil Novák a k následné dorážce se již nikdo nedostal.

Bruslaři vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, když mohli hned na začátku snížit. Semrádův pokus vyrazil Šurý před sebe a k dorážce se dostal Milfait, jenž trefil pravou tyč. Domácí tým se dál dostával do šancí, ale s těmi si poradil brankář Bobrů. Soupeř si několikrát vytvořil tlak před Novákem, který musel ukázat svůj um. Maskovaný muž Havlíčkova Brodu si poradil s pokusy Paťavy a Martínka. Na Šurého to potom zkoušel z těžkého úhlu Michálek, ale ani jeho zakončení nebylo úspěšné. V závěru druhého dějství mohl snížit Voříšek. Člen druhé útočné formace nedokázal tváří v tvář uspět proti gólmanovi Bobrů, který se stihl včas přesunout.

Ve 43. minutě se mohli dostat Bruslaři do kontaktu, jenže Voříšek jen těsně minul prostor u levé tyče. Bruslaři byli i nadále aktivní, ale jejich pokusy skončily na připraveném Šurém, který si byl ve svém brankovišti jistý. Hosté se připomněli ve 49. minutě, kdy přidali třetí gól. Petr Dvořák táhl přečíslení tři na jednoho, které sám zakončil mezi betony Nováka. Bruslaři mohli korigovat stav v 52. minutě, kdy měli možnost trestného střílení. K tomu se postavil Vala, jenž si na Šurého nepřišel. Hned potom se trefili Bobři, když Dvořákův pokus dorazil do sítě Daniel Paťava. Hosté byli v laufu, čehož využili k dalšímu gólu. Valašské Meziříčí využilo přečíslení, na jehož konci byl Jakub Pořický. Ve zbytku utkání se stav utkání neměnil, i když oba týmy hrály přesilovky.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Utkání se nám od první minuty vůbec nepovedlo. Začalo to zbytečným vyloučením a hosté nás následně potrestali druhým gólem. Byli jsme bez pohybu, nedůrazní před brankou. Soupeř nás ve třetí třetině potrestal a nám se nic nedařilo. Chtěl bych se omluvit fanouškům za předvedený výkon, který nebyl hoden domácího mužstva. Doufám, že se to nebude opakovat.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Bylo důležité, že jsme za dvě třetiny měli jednoho vyloučeného. Hráli jsme v pěti, dodržovali jsme taktiku a do třetí třetiny jsme měli po dlouhé době dostatek sil díky tomu, že jsme hráli na čtyři útoky. Domácí to museli ve třetí třetině otevřít a my jsme toho párkrát využili. Závěrečné oslabení už jsme ubojovali a myslím si, že zaslouženě vyhráli.