Třetí zápas série ovládla Kopřivnice

Bobři vedli v sérii s Kopřivnicí už 2:0 na zápasy a mohli tak ve středu na venkovním ledě celou sérii ukončit. To se jim ovšem nepovedlo, když si domácí dokázali góly na začátcích třetin udělat náskok o dvě branky. I přes vytrvalou snahu se hráčům Valašského Meziříčí podařilo skórovat jen jednou a zápas tak skončil 2:1. Domácí Tatrovka si tímto připsala první bod do série.
2. liga - Východní konference 2022/23, OF3, středa 15.3.2023, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Suchý (Pindel, Velecký), 21. Pargáč (Suchý, Bartošák) - 51. Finsterle (Kozubík, Holiš). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1269. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Dluhoš, Marek (A), Hlaváč, Ficek, Bartošák, Petrek – Indrst, Urban, Pargáč, Brodek, J. Mach, Velecký, Kleniar, Suchý, Pindel (A), Sluštík (C), M. Mach.
Valašské Meziříčí: Sachr (Ševců) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Kamas - Kozubík, Martiník, Finsterle, Křivohlávek (C), Andris, Pokorný, Vavřík, Martinec, Bachánek, Kuchařík.

První perioda nezačala pro Bobry vůbec dobře, když hned po minutě hry inkasovali z hole Dominika Suchého, který propálil puk volným místečkem mezi Sachrovým tělem a tyčí brány.

Valachům se obecně první třetina moc nevydařila, Tatrovka vsetínského gólmana ve službách Valmezu prověřila hned dalšími patnácti střelami. Malé světýlko naděje ke srovnání vysvitlo u několika slibnách akcí Tomáše Martince. Dobře chytající gólman Baldik na něj ale ve všech případech stačil.

Ještě v poslední minutě úvodní části fauloval Tomáš Andris, a jeho trest se tak přenesl do druhé třetiny.

Hned na začátku kopřivničtí udeřili podruhé, když Andrisovi zařídil propustku z trestné svým gólem Jiří Pargáč. Ten využil menšího zmatku před valašskou svatyní a před ležícím Sachrem se mu podařilo dobít puk až do sítě.

V prostřední části i v té poslední poslala Tatrovka na branku dohromady jen deset střel, jejím cílem bylo hlavně ubránit svůj náskok. Valaši se i přesto snažili dostat přes dobře postavené hradby soupeře, avšak neúspěšně. Baldik sice čelil hned několika nebezpečným střelám, všechny však bez větších problému zneškodnil.

Bobři jeli do Kopřivnice s jasným cílem, který se jim ale pomalu rozplýval. Do třetí třetiny nastoupili s dvougólovým mankem a velkou touhou vstřelit svou první branku v utkání.

To se jim nakonec povedlo až v početná výhodě. V 50. minutě totiž fauloval pro Kopřivnici nepostradatelný Matěj Mach a po minutě a 35 vteřinách se podařilo Bobrům snížit. Lukáš Finsterle dostal od Davida Kozubíka přesný pas z otočky před brankou, a ten tak mohl bez problému zakončit do odkryté sítě.

V závěru to ještě Valaši zkoušeli v šesti při hře bez brankáře, ani to jim ale nakonec nepohlo k tomu, aby skóre vyrovali.

Kopřivnice tak snížila stav série na 1:2 na zápasy a ta se tak nyní stěhuje na Bobří hráz, kde budou znovu Valašskomeziříčští chtít využít svého mečbolu.