Po dvou vítězstvích odešli svěřenci trenéra Doboše z utkání bez bodového zisku. Modrobílým vůbec nevyšla první perioda utkání, po které s Bruslaři prohrávali už o čtyři branky. V dalším průběhu duelu se již Bobrům nepodařilo vývoj zápasu zvrátit a nechali tak odjet soupeře se všemi třemi body. V dalším kole svedou Bobři souboj o páté místo s Kopřivnicí na jejím ledě.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, 38. kolo, sobota 8.2.2020, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
3:6
(0:4, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 34. Vávra (Vaněk, Běhal), 50. Seidler (Vaněk, Weintritt), 53. Klímek (Romančík) – 6. Michálek (Semrád, Voříšek), 9. Kadlec (Kuchta), 12. Michálek (Přidal, Vala), 13. Voříšek (Cachnín, Mikeš), 36. Kuchta (Síla), 46. Třetina (Přidal, Michálek). Rozhodčí: Blaha – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Weintritt, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka, Baroš – Slovák, Seidler (A), Martiník (C), Vaněk, Kuchařík, Vávra, Klímek, Pořízek, Romančík, Daněk (A), Andris, Kočica.
Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Kliment, Semrád, Kulhánek, Dudycha, Vala (A), Dvořák – Síla, Cachník, Přidal, Mikeš, Voříšek (A), Michálek, Kuchta, Třetina (C), Ludvík, Kadlec.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): "Celý týden jsme se poctivě připravovali na tento zápas, protože to byla zřejmě poslední šance, jak zabojovat o druhé místo. Bohužel celá týdenní práce byla k ničemu, když jsme po sedmi minutách hry byli vyloučeni za vyhození puku a hru v šesti. Havlíčkův Brod se dostal do pohody a po první třetině bylo po zápase. V naší hře je někdy velký chaos, který budeme muset minimalizovat, pokud chceme mít dlouhou sezónu. Hráči si nemohou dělat co chtějí. Od příštího zápasu stanovíme jasná pravidla a kdo je nebude dodržovat, tak nebude hrát."