Valaši ve Žďáru vítězní. 3 body stvrdil kapitán Pořický

Poslední výjezd Bobrů v rámci základní části skončil vítězstvím za tři body. Valašské Meziříčí šlo brzy do vedení zásluhou Apolenáře, na jeho přesný zásah dokázali navázat ještě Křivohlávek a Pořický. Ve středu čeká Valachy poslední zápas základní části, na domácím ledě přivítají opavský Slezan.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 40. kolo, sobota 19.2.2022, Zimní stadion Na Bouchalkách, Žďár nad Sázavou
Žďár nad Sázavou
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Wasserbauer (D. Čermák, Půža) - 1. Apolenář (Křivohlávek, Ďurkáč), 11. Křivohlávek (Andris, Apolenář), 53. Pořický (Finsterle, Gabrhelík). Rozhodčí: Maťašovský - Maloušek, Štěřba. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Žďár nad Sázavou: Sláma (11. Čáp) - J. Čermák, Váňa, Lojek, Pleva (C), Pražák, Půža - D. Čermák, Štola, Adam, Malenovský, Wasserbauer, Prokš (A), Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš (A), Martínek.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Kuchařík, Hanák, Holiš - Finsterle, Vávra, Pořický (C) - Apolenář, Křivohlávek, Andris - Kozubík, Dobša, Vavřík - D. Stodůlka.

Do utkání vlétli Bobři velice dobře, již po 45 vteřinách se prosadil Jakub Apolenář. Ten nahodil puk na Slámův levý beton, kotouč se od něj odrazil a zapadl za jeho záda. Oba týmy se prezentovaly rychlým napadáním, Žďár ale chvílemi více tlačil a hrál jako o život, vzhledem k jeho nepohodlném postavení v tabulce hlavně o play-off.

Valaši úvodní část stříleli méně, ovšem efektivněji. Jejich šance byly nebezpečnější, Žďárští se sice dokázali dostat do útočné třetiny, moc se jim ale nedařilo více ohrozit Sachrovu svatyni. Brankář Sláma se snažil oponovat útoku Bobrů, po necelých jedenácti minutách hry ale střídal. Výměnu na ledě za Jana Čápa mu zařídil druhou brankou Jan Křivohlávek střelou z mezikruží.

Bobři hráli lehce, jednoduše, dařilo se jim dále napadat. Za to Plameny hrály ve větší křeči, až 3 minuty před zazněním sirény dorazil puk za brankovou čáru Jan Wasserbauer.

Jan Křivohlávek, střelec rozdílové branky Bobrů.

V počátku druhé periody se hosté dostávali do tempa hůře. Po chvíli rozehrání byli ale znovu více aktivnější v útočném pásmu. Velkou šanci nabídli Žďáru až po půli střetnutí, kdy jeden z Plamenů orazítkoval tyč.

Začátek závěrečné části patřil více domácím. Ti se mermomocí snažili dostat kotouč alespoň na chvíli blíže Sachrovi, ve vlastním oslabení jej dostali do pozoru svým samostatným únikem ve dvou. Mladý brankář ale všechny ataky ustál, těžší střely lapil ve své lapačce.

Plameny si stále moc dobře uvědomovaly, že prohra by jim výrazně ztížila postup do vyřazovacích bojů, proto velmi rychle obracely hru a hnaly se dopředu se snahou snížit. Bobři se ale nenechali a necelých 8 minut před koncem navýšili na 3:1. Jakub Pořický dostal rychlý pas mezi kruhy od Lukáše Finsterleho a vyslal tvrdou střelu nad Čápovo rameno.

Poslední dvouminutovku to ještě domácí zkoušeli v šesti, když poslali svého gólmana na střídačku. V početní výhodě už Bobry k puku moc nepustili, ti přesto postavili zeď ve svém obranném pásmu a utkání už nijak zdramatizovat nenechali. Ze Žďáru nad Sázavou si tak odváží výhru a již jasné, že budou ve své skupině první s rozdílem minimálně 3 bodů. Pro porovnání, v ročníku 09/10 bojovali o své prvenství do posledního zápasu.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Utekl nám začátek zápasu, hned v první minutě jsme dostali první gól, v desáté minutě druhý. S takovým manšaftem jako je Valašské Meziříčí, které si to hodně dobře pohlídá vzadu, uzavře to tam, se nám to potom těžko otáčelo. Podařilo se nám dát kontaktní branku na 2:1, to bylo ještě dobré. Potom jsme ji ještě pár šancí vytvořili, ale bohužel jsme zase v naší rozehrávce udělali hrubku, soupeř nás za to potrestal třetím gólem a i když jsme to potom zkoušeli v šesti, tak jsme už nijak nesnížili. Rozhodla zkušenost soupeře, Bobři hráli výborně do defenzivy, my jsme se potom stěží prosazovali, měli horší koncovku.