Bobři zajížděli v rámci 38. kola na led tabulkového protivníka z Nového Jičína. V důležitém boji o udržení kontaktu se svým sokem potřebovali bezpodmínečně zvítězit. To se jim povedlo po bojovném výkonu za všechny tři body a stáhli tak náskok Ďáblů na rozdíl sedmi bodů s tím, že mají ještě zápas k dobru.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 38. kolo, sobota 20.1.2018
2:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Uhlár (Kocián, J. Sonnek), 45. Slovák II. (Tomeček, Foltýn) – 4. Brunec (Báchor, Váňa), 25. D. Varga (Daněk, Kývala), 46. Báchor (Dvořák, Pořický), 60. Brunec (Váňa, Dvořák). Rozhodčí: Šudoma - Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Nový Jičín: J. Slovák I. (23. V. Sonnek) - Adamík, Már, Hruška, Foltýn, Tomeček, Janiczek - Palacký, Krupa, Pecha, Hilšer, Gebauer, Kocián, Zedník, J. Sonnek, J. Slovák II., Uhlár
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) - Hajda, Báchor, Mikel, Baroš, Mar. Varga, Váňa - Brunec, Studený, Pořický, Kuchařík, Kývala, D. Varga, Martiník, Daněk, Dalajka

Začátek utkání byl lehce opožděn díky stavu ledové plochy, kterou hlavní rozhodčí posoudil jako nepřizpůsobenou ke hře. Po lehce odmlce ale mohla obě mužstva nastoupit na ledovou plochu a duelu nebránilo nic v jeho vypuknutí. Hned po téměř třech odehraných minutách dostali možnost první přesilové hry hostující Bobři a nabídnuté šance se zhostili dokonale. Tomáš Brunec se dostal ke kotouči a za pomoci svého instinktu zabijáka poslal černou gumu až za záda Slováka - 0:1. O pět minut později se do dobré šance dostával před Plškem Adamík, sám sebe ale v útočném pásmu zamotal a nakonec z jeho slibně se rozvíjející akce nic nebylo.

V dalším průběhu první periody se začali více hrnout do útočného snažení hráči Nového Jičína. Jejich pokusy ovšem velmi často míjely Plškovu svatyni, a když už ji trefily, chytal je pozorný brankář Plšek. Závěr prvního dějství navíc začala doprovázet řada nepřesností a velké množství přerušení hry. V asi největší příležitosti se hosté ocitly minutu před koncem. Palacký dostal přesnou přihrávku do jízdy a ujížděl směrem na Plška, jeho rána ale skončila mimo. Do konce první části se už skóre neměnilo, a tak se odcházelo do šaten za jednobrankového vedení Valachů.

Úvod druhého dějství nevyšel Valašskému Meziříčí vůbec podle přestav. Po 75 odehraných sekundách srovnali domácí stav duelu zásluhou Adama Uhlára, který měl po spolupráci se svou útočnou formací už jednoduchou úlohu, a to dopravit kotouč do prázdné branky za bezmocného Plška - 1:1. Bobři ovšem příliš dlouho neotáleli a po třech minutách si vzali vedení zpět na svou stranu. David Varga jel sám na Sonnka a příliš dlouho se nerozmýšlel, co s kotoučem provede. Krásnou ranou zápěstím trefil přesně růžek Sonnkovi svatyně - 1:2.

I nadále zůstávali lehce aktivnějším týmem hostující Bobři. I přes několik dobrých šancí zejména z hokejek Váni a Daňka ale nedokázali navýšit své vedení. Nový Jičín se jen těžce dostával do kloudné kombinace nebo větší střelecké příležitosti. I když Valašské Meziříčí nenavýšilo rozdíl ve vedení, udrželo alespoň jednobrankový rozdíl, se kterým mohlo odcházet po druhé třetině i do šaten.

Po třech odehraných minutách ve třetině třetí se dostal do gólové šance Uhlár, který už si položil Plška na led, jeho pokus směřující do prázdné klece ale stihl ještě zablokovat jeden z obránců Valachů. Nový Jičín si ale štěstí vybral o minutu později. V útočné akci se na poslední chvíli nabídl svým spoluhráčům z útoku Jiří Slovák II. a osamocen poslal nechytatelně kotouč za Plškova záda - 2:2. O minutu později bylo ale zase všechno jinak. Stanislav Báchora po vyhraném buly protlačil díky svému důrazu až do svatyně Sonnka – 2:3.

Nový Jičín neměl na co čekat a začal se více a více hrnout do útoku. Valašské Meziříčí se naopak s přibývajícím časem více bránilo. Bobrům se navíc dařilo efektivně bránit novojičínské nájezdy a nepouštět tak Ďábly do větších gólových šancí. Zejména v posledních třech minutách už začínali hrát domácí stylem všechno nebo nic, a jejich snažení bylo v závěru na poslední dvě minuty umocněno vyloučením Kývaly. Ďáblům se tak nabídla skvělá příležitost ke srovnání stavu zápasu. Po půlminutě odehrané přesilovky navíc odjel na střídačky Sonnek a novojičínští hráli v šesti proti čtyřem. O pár sekund později byl ale vyloučen domácí Uhlár a stav hráčů na ledě byl tak opět vyrovnán. Tomáš Brunec ještě v poslední minutě pojistil výhru Bobrů trefou do prázdné branky ze středu kluziště - 2:4.