Škola bruslení pro rodiče s dětmi

Škola bruslení je určena pro děti všech věkových kategorií, které se chtějí naučit bruslit nebo se stát malými hokejisty. Malé děti mohou na led doprovázet rodiče, větším dětem se věnují hokejoví trenéři, kteří je zábavnou formou naučí pohybovat se beze strachu na ledě.

Děti se bojí především pádu, proto s nimi trenéři začínají přímo „u ledu“, vyzkouší si polohu vleže na zádech, kde většina pádů končí, překulí se na bok, přejdou na všechny čtyři a učí se vstát. Děti jsou rozděleny do menších skupin a učí se základnímu pohybu na ledě prostřednictvím nejrůznějších her. K dispozici jsou také speciální hrazdičky sloužící jako opěrná pomůcka.

Na ledové ploše je vymezen prostor, kde probíhá souběžně se školou bruslení trénink malých hokejistů z přípravky.

Škola bruslení probíhá jednou týdně od září do března. Vstupné je dobrovolné.

Škola bruslení
Pondělí17:00 – 18:00

Co s sebou

 • brusle
 • jakákoliv helma
 • rukavice
 • láhev s pitím


Školička bruslení pro MŠ a ZŠ

Informace pro mateřské školy a základní školy

Obecné informace

V roce 2015 navázal klub HC Bobři Valašské Meziříčí spolupráci s mateřskými školkami, které tak mají možnost strávit hodinu týdně na ledové ploše pod vedením zkušených trenérů. Školička bruslení probíhá na stadionu v dopoledních hodinách. Konkrétní den je stanoven po domluvě s trenérem, dle možností rozpisu ledové plochy.

V předškolním věku je pro děti častý pohyb přirozenou součástí života, děti projevují nadšení při zkoušení různých druhů sportů, které se jim mateřské školky snaží zprostředkovat. Zde vychází náš klub mateřským školkám vstříc a nabízí jim možnost naučit se základům bruslení. Bruslení na ledě přispívá ke zdokonalování pohybových schopností, podporuje psychickou a fyzickou zdatnost. Dětem pomáhá začlenit se do kolektivu a rozvíjí jejich manipulační a koordinační dovednosti.

Potřebné vybavení

 • jakákoliv helma (možnost půjčení helmy, cena 10 Kč/lekce)
 • brusle (možnost půjčení bruslí, cena 35 Kč/lekce)
 • teplé zimní rukavice
 • nepromokavé kalhoty
 • chrániče na kolena
 • láhev s pitím

Výuka

Výuka je vedena zkušenými hokejovými trenéry, kteří již mají bohaté zkušenosti ze školy bruslení. Děti jsou dle svých dovedností rozděleny do více skupin. Nejprve se naučí na bruslích chodit, přenášet váhu, padat a vstávat. Výuka probíhá zábavnou formou s využitím pomůcek jako jsou kužely, tenisové míčky, lana, k dispozici jsou také podpůrné hrazdičky.

Pokyny pro pedagogický dozor

Učitelky se s dětmi dostaví na zimní stadion v dostatečném časovém předstihu, aby byly děti včas připraveny. Přezouvání do bruslí a další přípravy probíhají v příslušné šatně. Učitelky mohou doprovázet děti na ledové ploše a účastnit se výuky nebo jsou k dispozici na střídačce a zajišťují dozor dětí vyskytujících se mimo ledovou plochu (doprovod na wc, odpočinek na střídačce).

Cena

Cena jedné lekce o délce 60 minut je 75 Kč. Kurz bývá zpravidla v rozsahu 10 lekcí, které probíhají jednou týdně a záčátek je obvykle v 8:30, v 9:00 nebo dle domluvy.

Informace pro rodiče

Obecné informace

Lední hokej je český národní sport, se kterým stojí za to seznámit se osobně. Bruslení jako takové představuje pro děti nevšední zábavu a pomáhá jim zlepšit si koordinaci a získat obratnost.

Výuka Vašich dětí pod vedením trenéra skýtá jisté výhody. Děti projevují vůči cizím lidem respekt a chovají se poněkud odlišně než v přítomnosti svých rodičů, což může výuku jen usnadnit. Dále má trenér odborné znalosti a zejména dlouholeté zkušenosti, jak postupovat při výuce a rozpozná možnosti a schopnosti jednotlivých dětí, čemuž průběžně hodinu přizpůsobuje.

Praktické informace

Rodiče obstarají dětem potřebné vybavení:

 • jakákoliv helma (možnost půjčení helmy, cena 10 Kč/lekce)
 • brusle (možnost půjčení bruslí, cena 35 Kč/lekce)
 • teplé zimní rukavice
 • nepromokavé kalhoty
 • chrániče na kolena
 • láhev s pitím (případně zajišťuje školka)

Dopravu na stadion si zajišťují mateřské školky. Trenér zavede školku do šatny, kde učitelky obují dětem brusle a nasadí helmy. Poté se všichni přemístí k ledové ploše, kde si vyslechnou bezpečnostní pokyny trenérů. Po vstupu na led rozdělí trenéři děti do více skupin a následujících 60 minut probíhá zábavnou formou výuka základních dovedností na bruslích, proložená hrami a přestávkami na dodržení pitného režimu.

Další možnosti bruslení

Pokud bude Vaše dítě nadšené a bude Vám chtít předvést své nové dovednosti, můžete společně navštívit zimní stadion v době veřejného bruslení. Rozpis ledové plochy je k dispozici na našem webu. Máte-li zájem podporovat Vaše dítě v této sportovní aktivitě, můžete s ním navštěvovat školu bruslení. Po zvládnutí základních dovedností na bruslích mohou děti přejít do hokejové přípravky.

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | ne 26.3.2023

5:0

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 40 226:63 111
2. HVY Vyškov 40 179:136 74
3. KOP Kopřivnice 40 156:155 72
4. HAV Havířov 40 143:127 64
5. HBR Havlíčkův Brod 40 163:170 61
6. VAL Valašské Meziříčí 40 130:146 60
7. HOM Hodonín 40 109:133 52
8. NJI Nový Jičín 40 132:139 51
9. OPA Opava 40 127:150 51
10. ZNS Žďár nad Sázavou 40 112:192 35
11. VEL Velké Meziříčí 40 92:158 29
Kompletní tabulka