Svěřence kouče Plška čeká další důležitý zápas v 2. lize. Tentokrát je ve hře to, jestli Bobři odskočí Ďáblům o další body v tabulce výš, nebo se naopak jejich soupeř prvnímu místu přiblíží. I proto budou valašskomeziříčští hokejisté potřebovat vaši podporu! Utkání je naplánováno na středu 12. 1. 2022 od 18:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.


Velezkušený Nový Jičín drží v závodě druhou příčku

Nejdelší výsledkovou krizi Ďáblové zaznamenali pouze v maximálním rozsahu tří zápasů, celkem nebrali plný počet bodů pouze v 10 případech, z toho si 3 neúspěchy odnesli ze vzájemných měření sil s Bobry. Dále ale Nový Jičín proplouvá sezónou bez větších problémů a v tabulce mu tak patří druhá pozice se ztrátou 6 bodů právě na Valašské Meziříčí. Několik kol byl dokonce na místě prvním, ovšem bylo to také díky většímu množství předehraných utkání. Ve chvíli, kdy se zápasy Bobrů a Ďáblů vyrovnaly, na nejvyšší příčce se od té doby umístili Valaši. Ti mají v papírových statistikách před svým středečním soupeřem o něco navrch, nijak to ale nestahuje velkou kvalitu novojičínského kádru, kterou se pro tuto sezónu pyšní.

Roman Maliník (9+17), Dominik Kafka (7+9), obránci Petr Kuboš st. (1+10) nebo Michael Foltýn (1+7), to je pouze výčet pár jmen ze soupisky, které v minulostí více či méně okusila českou nejvyšší soutěž. Tomáš Káňa (6+6), bratr mladšího Jana Káňi, útočníka Olomouce, navíc nastoupil do 6 zápasů v NHL, přes 80 jich odehrál v nižší AHL. Nejproduktivnějším hráčem je již jmenovaný Maliník, který je ale v porovnání s jinými muži východních týmů ve vzájemné tabulce až na 13. místě.

Brankář Daniel Šimonů (17 utkání - 92,3 %) působí u Ďáblů již třetí sezónu, předtím na jeden zápas nakoukl do Chance ligy i extraligy. Aktuálně se mezi třemi tyčemi pravidelně střídá s Petrem Galuškou (12 utkání - 87,7 %). Dvaadvacetiletý gólman nyní prožívá svůj první pořádný vstup do mužského hokeje ve své kariéře, dříve sice působil u kadaňských Trhačů a v Bílině, ovšem nikde nedostal tolik prostoru, jako právě teď.

Ďáblové mají za sebou nyní dvě vítězství, kdy nejdříve v lokálním derby porazili Kopřivnici 3:1, naposledy si poradili v oslabené sestavě s Hodonínem 3:2. ,,Dneska to pro nás bylo strašně těžké utkání, přijeli jsme v oslabené sestavě s 15 hráči a jenom se 4 obránci, dva útočníci museli jít dneska do obrany, ale to nás neomlouvá a zkušený tým si s tímhle musí poradit," zmínil hlavní kouč Kamil Gebauer po zápase pro týmový web.

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Galuška) – Holáň, Hruška, Foltýn, Kožený – Zdeněk, Gebauer, Maliník, Sluštík, Konečný, Štefka, Hilšer, Lehečka (C), Flok, Kafka, Kořenek.


Valaši se museli obejít bez několika opor, i tak vynulovali Kometu

Na poslední měření sil s brněnskou Kometou odjížděli Bobři bez velkých opor Jiřího Goiše (střídavé starty v Přerově), Tomáše Vávry (plánovaná absence) a Jana Křivohlávka (zranění). Týmu navíc již po delší dobu chybí Šimon Kuchařík a obránce David Vosátko, kteří jsou oba na marodce. Dobrou zprávou naopak je, že v pozici dvojky byl již připraven gólman Jiří Slovák! I s početnou absencí ale dokázali Plškovi svěřenci zvítězit 3:0. Po startech v 1. lize nastoupil do zápasu Jakub Apolenář, společně s ním v lajně David Dobša (2+3), oba si v klání připsali po jednom gólu, další si zapsal také Stanislav Báchor.

Skvělou formu nyní ukazuje brankář David Sachr. Ten si za poslední 2 zápasy drží statistiku úspěšnosti 96,5 %. Ze všech 12 zápasů má nyní průměr 1,93 inkasované branky na zápas, což z něj tak právem činí jednoho z nejlepších brankářů východní skupiny i celé 2. ligy!

Bobři si tuto sezónu na Nový Jičín věří, střetli se s ním již čtyřikrát, pokaždé vyzněl výsledek lépe pro Valachy. Ti na úvod ročníku přestříleli moravskoslezského soupeře 9:0, následně nasbírali body do tabulky za výhry 7:4, 1:0p a 7:5. Právě v posledním případě ale Ďáblové svému soupeři hodně zavařili, když se dokonce dvakrát dostali do vedení. Valaši manko sice nakonec stáhli, dorovnali a zvítězili, ovšem je to pro ně také známka toho, že ve středu je čeká opět náročný zápas.

Sestava z posledního utkání: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Kamas, Holiš - Dobša, Apolenář, Finsterle - Andris, Pořický (C), Weintritt - Kozubík, Vavřík, Stodůlka.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák | 12. 1. 2022

Drama s Novým Jičínem rozhodl v nájezdech Andris

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

 

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 42 157:95 85
2. NJI Nový Jičín 42 137:128 78
3. KOP Kopřivnice 42 142:121 65
4. OPA Opava 42 128:121 61
5. ZNS Žďár nad Sázavou 42 138:155 61
6. KMB Kometa Brno B 42 114:120 57
7. VEL Velké Meziříčí 41 133:159 54
8. HOD Hodonín 42 110:159 43
Kompletní tabulka