Až do začátku třetí třetiny to vypadalo, že se branková mašina Bobrů zasekla. Svěřenci trenéra Plška ale předvedli ve třetí části utkání střelecký koncert a nadělili Velkému Meziříčí pět branek na cestu domů. Valaši tak dále prodlužují sérii výher a navíc znovu vyhrávají vysokým rozdílem ve skóre.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 10. kolo, sobota 23.10.2021, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Velké Meziříčí
5:1
(0:0, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 42. Vávra (Ďurkáč), 43. Finsterle (Vosátko, Křivohlávek), 48. Urbanec (Vávra), 49. Křivohlávek (Finsterle, Andris), 53. Weintritt (Vosátko) – 37. Malec (P. Vlašín, Juráň). Rozhodčí: Goňa – Vengřín, Hladík. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 316. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Ďurkáč, Báchor (C), Vosátko, J. Jenáček, Kamas, Martiník (A), Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Vavřík, Urbanec – Stodůlka, Weintritt, Kozubík.
Velké Meziříčí: Juda (Šťourač) – Svoboda, P. Vlašín (A), Báňa, Ambrož (C), Slabý, Kochánek – Barák, Rozmarín, M. Vlašín, T. Střecha, Juráň, V. Burian, Maštěra, Malec, Křenek, (A), F. Střecha.

Začátek třetiny se nesl v opatrném duchu, i když se domácím již po čtyřiceti sekundách hry naskytla možnost početní výhody. K žádné vyložené šanci se však Valaši nedostali. Za necelé tři minuty od úvodního vhození mohli být diváci svědky prvního velkého ohrožení kasy Velmezu ze strany Jana Křivohlávka, který se vydal sám na brankáře Judu, ten však změnu skóre nedopustil. Po deseti minutách se oba dva týmy více otrkaly a přidaly na tempu, které mělo za důsledek hned několik větších šancí na každé straně. Útočník horáckého klubu Filip Střecha se s podporou svých spoluhráčů vydal směrem ke Slovákově svatyni. Bohužel pro něj se nestihl přesunout včas a jeho možnost tak přerušila obranná zeď Valašského Meziříčí, která ihned obrátila hru na druhou stranu.

O bezesporu největší možnost prvního dějství se postaral Jiří Goiš. Ten stojící v mezikruží zamířil ke třem tyčím a tvrdě vystřelil, puk ale nepřehledně skončil kdesi u betonů gólmana Jud, ten další možné dorážky již nedovolil. Velké Meziříčí se snažilo hrát velmi opatrně a do útoku se posouvalo až tehdy, kdy si bylo opravdu jisté. Větší šance Bobrů po většinu času odvracelo vyhozením z obranné třetiny a k přímému atakování svatyně Valachů se dostávalo v porovná se svými soupeři pouze zřídka.

Druhá perioda již byla o něco zajímavější, co se týče šancí. Jednu z hlavních rolí sehrál opět hostující Filip Střecha, ten pro své spoluhráče nachystal hned několik šancí před Slovákem, žádný z hokejistů horáckého celku ale skórovat nestihl, neboť obrana Bobrů možnosti odvracela. Blížila se 36. minuta a Bobři se dopustili hned dvou faulů zároveň, což znamenalo přesilovou hru 5 na 3 pro Velmez. Již to vypadalo, že svěřenci Lukáše Plška zvládnou dvojnásobné přesílení ubránit, ovšem šest vteřin před návratem Jakuba Jenáčka s Davidem Vosátkem na led Bobři z hokejky Ondřeje Malece inkasovali. Po zbytek třetiny se ještě pokoušeli se stavem něco udělat, avšak Juda žádnou změnu skóre nedopustil. Posledním zápisem z druhé třetiny je současné vyloučení hokejistů Velmezu Malece a Mastěry, které se přesunulo do dalšího dějství a mělo vliv na další vývoj střetnutí.

Poslední dějství začalo valašskou přesilovkou 5 na 3, kterou se vteřinu před koncem podařilo využít zásluhou nejlepšího střelce týmu a celé skupiny Východ Tomáše Vávry a jeho střely z mezikruží. Svěřenci kouče Vejmelky se ještě ani nestačili vzpamatovat z vyrovnání a již mohli ze sítě vytahovat další puk. O gól se tentokrát postaral Lukáš Finsterle, další tahoun valašského celku. To se hokejistům HHK samozřejmě nelíbilo a tak zahájili řadu tvrdých ataků na kasu domácích, jejich sebevědomí jim však opět snížila další inkasovaná branka, tentokrát z hokejky Tomáše Urbance, který dal svým gólem jasně najevo, že nejlépe mu sedí samostatné akce na bránu. Po první letošní brance na ledě Nového Jičína, kterou vstřelil z trestného střílení dal svou druhou ze samostatného úniku. Nikým nehlídán se dostal z pravé strany tváří tvář brankáři Velmezu a bekhendovou kličkou nahodil puk nad jeho levý beton. Neuběhla ani minuta hry a na tabuli již svítilo skóre 4:1. Do pohodlného tříbrankového vedení dostal domácí Jan Křivohlávek, skórující již v šestém utkání v řadě potvrdil tak svou roli velké opory týmu. Tato branka dostala Bobry do klidu a svému soupeři dávali jasně najevo, že si utkání již nenechají dramatizovat. Poslední tečku udělal svým prvním gólem v modrobílem dresu mladý Filip Weintritt. Ten si v obraně Velmezu našel volnou cestu směrem ke třem tyčím a přesnou střelou proměnil.

Velké Meziříčí se už poté marně snažilo vyvinout tlak u domácí kasy, ten však Bobři sebejistě ustáli a mohli tak již popáté v řadě slavit vítězství. V tabulce tak aktuálně patří svěřencům trenéra Plška druhá příčka s 18 body, se ztrátou pouhé dva na vedoucí Nový Jičín, který nebodoval již podruhé v řadě a tak mohou Bobři ve středečním utkání zabojovat o první místo, kdy na domácím ledě přivítají nedalekou Kopřivnici.