Bobři po poslední prohře v prodloužení poskočili v tabulce skupiny Východ alespoň o jeden bod a s celkovým náskokem osmi bodů ji kralují. Zatímco se tak valašskomeziříčští mohou cítit chvíli v pohodě, Kopřivnice bojuje každým zápasem o to, aby se nakonec dostala mezi čtyři vyvolené, kteří postoupí do semifinále play-off. Následující vzájemný zápas těchto dvou týmů je naplánován na středu 19. 1. 2022 od 18:00 na zimním stadionu v Kopřivnici.

Tatrovka s aktuálně nejhorší formou ve skupině

Tím, čím se tým Moravskoslezského kraje nemůže chlubit je rozhodně špatná bilance z posledních 6 zápasů. Předtím sice Tatra třikrát zvítězila a brala plný počet bodů, z těch posledních utkání si ale z 18 možných odnesla pouhé 4 a to pro ni v současnosti znamená 6. místo s desetibodovou ztrátou na postupovou pozici pro play-off.

Střelecká opora týmu Jakub Mach (11+10) si stále drží podobnou formu jako v minulých ročnících. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Patrik Gola (8+13), sekundují mu Rostislav Vaněk (10+9), Petr Seidler (4+13) nebo Matěj Mach (8+8). Dá se říci, že je týmová produktivita rovnoměrně rozdělena pro velkou část kádru, i když jakési probuzení z podzimního spánku nyní zažívá již zmíněný Vaněk. Tomu se na začátku ročníku příliš nedařilo, v posledních svých 10 utkáních ale zaznamenal 17 bodů (9+8).

Jednou z hvězd kopřivnického kádru poslední doby je brankář Martin Holík. Ten zde odchytal celkem 5 zápasů s úspěšností 95,6 %. Do posledního utkání zde zasáhl 18. prosince, další zápas zde už ale nepřidá. Mladý gólman měl zde totiž vyřízeny střídavé starty z prvoligového Šumperka, který s ním ale 10. ledna ukončil spolupráci a Holík si tak našel nové působiště, pražskou Slavii. Poslední klání tak strážil svatyni Tatrovky Andreas Kubáň (10 utkání - 90,1 %), záda mu kryje Martin Šindelka (6 utkání - 83,5 %).

Naposledy se svěřenci kouče Kofroně představili na hodonínském ledě, zápas si ale za rámeček nedají. I když v zápase dvakrát vedli, Drtiči zvládli utkání v poslední části dotáhnout do prodloužení, ve kterém po 30 sekundách hry rozhodl střelec Tomáš Komínek. Kopřivnice si tak odvezla pouhý bod za prohru 6:5 pp. ,,Dvakrát jsme dnes vedli o dvě branky. Domácí si vždy ale dokázali pomocí přesilovkou a vrátit se zpět do utkání. Pak šli do vedení a i na to jsme dokázali reagovat a zápas jsme dotáhli do prodloužení. To nám bohužel nevyšlo podle představ. Škoda, že máme z dobře odehraného utkání jen bod," hodnotil zápas hlavní trenér Jaroslav Kofroň pro týmový web.

Sestava z posledního utkání: Kubáň (Kučera) – T. Fojtík, Štěpánek, Krzak, Mituchovič, Marek, Brodek, F. Fojtík, Vaněk, M. Mach, J. Mach, Seidler, Indrst, Suchý, Pindel, Sluštík.

Kopřivnický Patrik Gola.

Bobři se z Velmezu vrátili s jedním bodem, tabulku však s přehledem vedou

Naposledy Valaši nastoupili do zápasu ve Velkém Meziříčí. I přes to, že v utkání vedli 2:0, domácím se během chvíle hru otočit pro svůj prospěch. Svěřenci kouče Plška se poté ještě stačili vrátit do tempa, v prodloužení ale nakonec padli 5:4. V tabulce východní skupiny jim tak přibyl jeden bod, což aktuálně znamená náskok 8 bodů nad 2. Novým Jičínem. Bobři tak mohou být relativně v klidu, pomalými krůčky se přibližují také jisté účasti v play-off, ovšem sezóna ještě není u konce.

Po delší absenci naskočila do zápasů brankářská jednička minulých let Jiří Slovák, avšak hned v 1. periodě utkání s HHK si přihodil zranění a ve 36. minutě tak byl střídán Davidem Tkadlecem. Po zranění v domácím utkání s Opavou chyběl týmu střelec Jan Křivohlávek (14+14), jednozápasový trest si navíc odpykával Jakub Pořický (8+14). Na marodce je navíc stále Šimon Kuchařík nebo obránce David Vosátko.

S Bobry se koncem minulého týdne rozloučil útočník Tomáš Urbanec, který dal přednost svému zaměstnání.

Naopak po štaci v prvoligovém Přerově naskočil ve valašskomeziříčském dresu Jiří Goiš (9+21). Zubr měl v ten den vylosován zápas s Kadaní, který byl pro odstoupení Trhačů ze soutěže zrušen. Proto mohl zkušený forvard naskočit za Bobry i s dalšími přerovskými hráči Davidem Dobšou (2+4) a Tomášem Hanákem.

Sestava z posledního utkání: Slovák (34. Tkadlec) - Báchor (C), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Holiš, Kamas - Goiš, Vávra (A), Kozubík - Dobša, Andris, Finslerle - L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka.

V aktuálním ročníku svedl Valmez s Kopřivnicí celkem 4 utkání. Radovat se mohl ze dvou domácích výher, z venkovních měření sil odjížděli Bobři v obou případech poraženi. Naposledy se proti sobě oba týmy postavily v rámci 25. kola, v brance Valachů tehdy debutoval Lukáš Daneček. I díky němu nakonec mohli Plškovi svěřenci slavit vítězství 3:0.