Oku lahodící hokej byl v rámci 7. kola k vidění ve Valašském Meziříčí, kde zavítala brněnská Kometa. Hosté se již v páté minutě utkání ujali vedení, Bobři však v dalším průběhu zápasu kontrovali hned čtyřmi odpověďmi a s jistým Sachrem v brankovišti si dokráčeli k tříbodovému vítězství.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 7. kolo, sobota 9.10.2021, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kometa B
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Křivohlávek (Finsterle), 36. Apolenář (Kuchařík), 49. Vávra (Podešva), 60. Apolenář (Kajaba) – 5. Havlát (Brabenec). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 5:7, navíc Pořický (VAL) trest ve hře (zásah do hlavy nebo krku). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 366. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Ďurkáč, Báchor (A), Martiník, Vosátko, Holiš, Kamas - Goiš, Vávra (A), Podešva - Pořický (C), Křivohlávek, Finsterle - Kajaba, Andris, Apolenář - Kozubík, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka.
Kometa B: Slavíček (Šembera) – Trnka, Kučera (A), Malec (A), Studený, Švejda, Jeřábek, Kališ – Havlát, Branenec (C), Meluzín – Škvně, Kadlic, Krejčířík – Vašíček, Pigl, Popelka – Halász, Mokrohajský, Krejčí.

Úvod první periody patřil hostům z Brna, kteří se díky skvělému presinku a vysokému tempu hry ujali otěží utkání hned na jeho začátku. Valaši se taky dostali ke svým šancím, nicméně k prvnímu gólovému vyústění vedla blesková šance hostí – Robert Havlát zamířil po zmatcích v obraně domácích naprosto přesně k levé tyči Sachrovy svatyně a i díky šťastnému odrazu o tyč nedal svižnou střelou zápěstím domácímu brankáři šanci zasáhnout – 0:1.

View this post on Instagram Příspěvek sdílený HC Bobři Valašské Meziříčí (@hcbobri)

Bobři se postupně dostávali do tempa a zejména, jako již tradičně, největší problémy soupeři způsobovali první formace svěřenců trenéra Plška. Ti zejména okolo 12. minuty zatopili obraně Komety, nicméně v několika dobrých příležitostech nedokázali najít pro černou gumu cestu za záda Slavíčka. Kometa i ve zbytku třetiny i přes oslabení ve svém týmu zatápěla Bobrům zejména skvělým bruslením, druhou branku však ani ona nedokázala ve zbývajícím času první třetiny vytěžit.

I druhá perioda započala velmi aktivně z obou stran. Svěřenci trenéra Plška vyrovnávali velmi dobré bruslaře z Brna a začali být i před brankářem více a více nebezpeční. Dobré šance Bobrů vyvrcholily během ani ne jedné minuty mezi 35. a 36. minutou, kdy se prosadili díky aktivní práci před brankovištěm nejprve Jan Křivohlávek – 1:1, posléze jej doplnil o pár sekund později Jakub Apolenář – 2:1.

Kometa samozřejmě neskládala zbraně a ihned zkraje třetí třetiny vlétla na led s odhodláním zvrátit průběh utkání na svou stranu. Direkt ale hostům v podobě dvoubrankového vedení pro Valachy udeřil Tomáš Vávra, který i díky skvělé práce Goiše v brankovišti a své šikovnosti dostal z bezprostřední blízkosti kotouč za brankáře hostí potřetí v zápase – 3:1. Brno se i nadále nevzdávalo a v závěru navíc vyzkoušelo hru bez brankáře, tu ale potrestal v samostatném úniku Jakub Apolenář, který svým druhým gólem v duelu korunoval triumf Bobrů – 4:1.

Jan Konečný (HC Kometa Brno B): Do utkání jsme dobře vstoupili, vedli jsme 1:0. Pak jsme ale dostali gól v oslabení a prakticky jsme přestali hrát. Ve třetí třetině jsme chtěli výsledek otočit, ale nevyšlo to. V závěru jsme ještě zkoušeli power-play... Musíme se připravit na další zápas a hrát celou dobu, nikoliv jen dvacet minut.