Devět utkání v řadě dokázali Bobři bodovat. Dlouho bodovou sérii jim přerušila Kopřivnice, na jejímž ledě, stejně jako v případě Velkého Meziříčí, nedokázali Valaši ani potřetí v sezóně zvítězit. V pátek a sobotu čeká svěřence trenéra Plška dvojzápas se Žďárem nad Sázavou.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 32. kolo, středa 19.1.2022, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
Valašské Meziříčí
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Krzak (Sluštík, T. Fojtík), 26. Sluštík (Suchý, Slavík), 31. Suchý (M. Mach), 54. Pargáč (M. Mach). Rozhodčí: Hradílek - Hladík, Veselý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 442. Střely na branku: 46:39. Průběh utkání: 4:0.
Kopřivnice: Kubáň (Kučera) - Štěpánek, Mituchovič, Slavík, Krzak, Marek (A), T. Fojtík - Pokorný, Suchý, M. Mach, Indrst, Pargáč, Pindel, Vaněk, Sluštík (C).
Valašské Meziříčí: Daneček (Tkadlec) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Kamas, Holiš, Mošnička - Finsterle, Bachánek, Kozubík - Andris, Pořický (C), Weinritt - Kuchařík, Vavřík, D. Stodůlka - L. Stodůlka, Hrdý.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Autor: Jan Kozák

Do utkání vstoupili Valaši dobře, již po čtyřiceti sekundách ohrozili domácí bránu první větší šancí. Ovšem poté mírně povolili, což byla také velká příležitost pro kopřivnické hráče. Ti chvíli svého soupeře tlačili v obranném pásmu, a i když Bobři zprvu pokusy odráželi, rozestavení domácích u jejich svatyně nezabránili. Ondřej Sluštík u modré vystřelil až k Danečkovi, který puk sice ještě vyrazil, na dorážku Krzaka ale nedosáhl. Tatra se tak po necelých čtyř minutách hry radovala z první branky.

Řadu větších příležitostí měli Valaši až ke konci periody. Debutující Adam Bachánek ujel čtyřem hráčům soupeře a skrz dalšího vyslal pas na pravou stranu brankáře Kubáňe. Tam již čekal napřáhnutý Finsterle strážce kopřivnické svatyně se ale stihl včas přesunou a skryl puk ve své náruči. Po chvíli stálo štěstí opět na kopřivnické straně, když se do odkryté sítě netrefil Filip Weintritt.

Vstup do druhé třetiny měli svěřenci kouče Plška o něco vlažnější, špatně se dostávali dopředu a nedařilo se jim pořádně sehrát. V čase 25:11 byl vyloučen Lukáš Finsterle, moc dlouhou na trestné si ale nepobyl. Již po 17 vteřinách využil přesilové hry Ondřej Sluštík, který se za valašskomeziříčského gólmana prosadil z bezprostřední blízkosti.

Bobři poté jakoby zamrzli, moc se nehrnuli do útoku, pouze vzdorovali napadání soupeře. Kopřivnický Marek Slavík navíc při hře srazil do kolen navrátilce do sestavy Šimona Kuchaříka, ten se tak nemohl vrátit a ani jinak zasáhnout do hry. Valaši se tak vmžiku ocitli ve čtyřech a pod náporem potřetí v klání inkasovali, tentokrát z hole Dominika Suchého.

V závěrečné části předváděly oba týmy hru s ohledem k aktuálnímu skóre. Tatrovka byla více na koni, drze pokoušela a dovolila si i trochu riskovat. Na druhé straně hosté, ti chvílemi marně snažili ukořistit kotouč na svou stranu. Brankář Kubáň měl navíc svůj skvělý den a chytil každou větší šanci.

Nezbývalo už mnoho času, Bobři se sice ještě dokázali na chvíli dostat do tempa, ovšem po prohraném vhazování u vlastní brány se jejich síť prohnula už počtvrté. Jiří Pargáč rychle zužitkoval nahrávku od Matěje Macha a ve městě velkých nákladních automobilů už tak bylo rozhodnuto.

OHLASY TRENÉRŮ

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí):

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

4. kolo | st 5.10.2022

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

5. kolo | so 8.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 4 21:6 12
2. KOP Kopřivnice 4 25:11 12
3. HVY Vyškov 3 18:2 9
4. HAV Havířov 4 9:9 6
5. HBR Havlíčkův Brod 4 16:17 6
6. ZNS Žďár nad Sázavou 4 9:16 6
7. OPA Opava 4 11:16 5
8. VAL Valašské Meziříčí 3 7:8 4
9. NJI Nový Jičín 3 4:12 0
10. HOM Hodonín 3 6:15 0
11. VEL Velké Meziříčí 4 4:18 0
Kompletní tabulka