Jestřábi sebrali Bobrům všechny body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po týdenní pauze se Bobři sešli téměř v plné sestavě a do zápasu vstupovali s jasným cílem - získat tři body. Byl to ale Prostějov, kdo měl nakonec důvod k radosti. První i druhá třetina skončila nerozhodně. V té první museli dotahovat jednogólovou ztrátu Bobři, ve druhé chvíli ztráceli Jestřábi. O výsledku nakonec rozhodla třetí třetina. Na první gól prostějovských dokázali Bobři ještě odpovědět. Prostějov ale dalšími dvěma góly na hranici pravidel odskočil domácímu Valašskému Meziříčí a odvezl si tak všechny body. Bobři mohou litovat nevyužitých přesilových her, ve kterých měli velké problémy s přechodem přes střední pásmo.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 22. kolo, sobota 27.11.2010
Prostějov
3:5
(1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Tatarčík (Bokroš, Kostelňák), 24. Bokroš (Kostelňák), 47. Vašut (Bacul) - 3. Šimo (Šebek), 30. Duba (Paška, Halouska), 43. Kryl, 48. Stráněl (Bartošek, Kryl), 59. Duba (Zachar). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Rozhodčí: Smeták, Kikler, Bojda. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch) - Bacul L., Bacul R., Blažek, Bokroš, Dvořák, Kostelňák, Martiník, Matějný, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga Mir., Varga D., Vašut
Prostějov: Slovák (Vydržel) - Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Doseděl, Staněk, Šimo, Duba, Šebek, Žajgla, Smejkal, Čuřík, Bartošek, Zachar, Kryl, Stráněl

Zápas začal mezi oběma týmy opatrně. První přiležitost ke skórování měli v průběhu třetí minuty hry hosté. A také první střela skončila naneštěstí pro domácí hokejisty brankou. Útočník Šimo se nejlépe zorientoval před brankovištěm Vlachýnského a otevřel skóre utkání 0:1. Zanedlouho po inkasované brance prověřili pozornost hostujícího Slováka i domácí Bobři. Zákrok exjičínského brankáře byl však bezchybný. Hosté se však tlačili dále do svých šancí. Domácí vyhazovali až za cenu zakázaného uvolnění. Domácím se v této části hry nedařil přechod do útočného pásma a namísto ohrožení Slovákovy brány, ujel na druhé straně Čuřík, který v samostatném nájezdu trefil tyč Vlachýnského brány. Poté bylo na straně hostů několik nepřesností a především zakázané uvolněné znělo z úst hlasatele utkání téměř pravidelně. Domácí David Kostelňák v 9. minutě utkání neproměnil svou šanci, na druhé straně těsně minul prostějovský Lukáš Duba. Bobři však zlepšili svou hru a výsledkem jim bylo srovnání. Při signalizovaném vyloučení se puk dostal k Ondřejovi Tatarčíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě 1:1. Domácí Bobři zvýšili svou aktivitu a na ledě tomu bylo znát. Hostující Jestřábi však i přes vyrovnání stavu utkání nebezpečně dotírali na brankáře Vlachýnského. Velkou šanci na otočení skore měl v 19. minutě utkání Lukáš Bokroš, který se krásně vyhnul hostujícímu obránci, jeho střela jen těsně skončila vedle Slovkákovy svatyně. Ke konci pvní třetiny byl v rozmezí několika málo vteřin vyloučeni hostující Halouska a Duba. Domácí tedy načli druhou třetinu zkrácenou početní výhodou d vou hráčů v poli.

Domácí však svou přesilovou hru nevyužili. Vedení na stranu Bobrů zařídil až ve 24. minutě utkání Lukáš Bokroš, který se po skrumáži dostal k odraženému puku a dorazil puk za bezmocného Slováka 2:1. Bobři se po vstřelené brance hnali čím dál více do útoku. Na začátku 30. minuty se dočkali hosté vyrovnání. Lukáš Duba vystřelil takovou polostřelu na domácího brankáře a k údivu všech puk skončil za brankovou čárou domácího Vlachýnského 2:2. Ihned po inkasovaném gólu se o slovo přihlásil Ondřej Martiník, ovšem jeho střela ke gólu nevedla. Jak domácí, tak i hosté se snažili vymýšlet další útočné kombinace vedoucí k brance, ovšem nepřesnosti na obou stranách znemožňovali jít jedné či druhé straně do vedení. Hosté ke konci druhé třetině více dotírali na domácího brankáře Vlachýnského, ovšem ten svůj tým držel nad vodou. Do konce druhé části se však již stav utkání nezměnil, takže opět se rozcházeli soupeři za nerozhodnutého stavu.

Třetí třetina slibovala boj o důležité body a vítězství. Chybu v obraně Bobrů dokázal ve 43. minutě utkání využít Martin Kryl, který dostal hosty do jednobrankového vedení. 2:3. Následně byl vyloučen domácí Varga za hru vysokou holí a Jestřábi mohli domácímu týmu odskočit na rozdíl dvou branek. Hra domácích následně vypadala velice nepřesně a nepohledně. Prostějov, který vstřelil vedoucí branku byl na koni, domácí se naopak nemohli přes dobrou obranu a brankáře Slováka dostat zpět do hry. Následně jme mohli vidět další zakázané uvolnění, které zdobilo dnešní zápas.Ve 47. minutě utkání dokázali meziříčští Bobři vyrovnat stav utkání. Baculovu střelu dokázal ještě Slovák vyrazit, tam ovšem stál domácí kapitán Přemysl Vašut, který vsítil třetí branku Bobrů 3:3. Ovšem nepozornost se projevila u domácích zcela naplno. Uběhlo dvacet vteřin a hosté šli opět do vedení zásluhou Stráněla, který vstřelil čtvrtou branku Jestřábů.3:4. Hra poté pokračovala spoustou osobních soubojů. Bobři však dlouho nemohli najít recept na vyrovnání. Uhodilo tak na druhé straně. v 59. minutě utkání vstřelil pátou branku Jestřábů Duba, který tak dokonal odvetu a Jestřábi z Prostějova si odváží tolik důležité tři body. Naopak Bobři odchází s prázdnou a musí si na body počkat minimálně do dalšího zápasu.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Je to škoda, určitě nás ovlivnilo to, že Robin Bacul měl problém s bruslemi, ale na to se nevymlouváme. Rozhodl asi ten čtvrtý gól, z nejlepšího jsme se dostali, najednou hrrr do útoku a necháme si tam zbytečně vstřelit ten čtvrtý gól. Ale tak dřeli jsme, bojovali jsme, za to klukům nemůžu nic vyčíst. Chyběl tam dneska ovšem nápad, nějaká jiskra. Možná se projevilo to, že trénujeme v devíti, jedenácti lidech, máme hodně zraněných. Možná je tam křeč, jelikož se blíží závěr a to nás svazuje, že bychom tu šestku mohli možná uhrát, je třeba uvolnit asi atmosféru, uvolnit to a hrát spíše pro lidi a ať nás to baví a ne ať se stresujeme, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme. Dnešní zápas byl toho důkazem, hráli jsme jej jakoby v křeči. Těžko to takhle dotáhneme výš, je to škoda, myslím, že alespoň na bod jsme měli, ale rozhodli individuální chyby a nevyzrálost týmu v rozhodujících fázích a to rozhodlo. Jedeme ovšem dál, máme teďka dva soupeře venku, kteří bojují více-méně o záchranu, takže to určitě nebude jednoduché, ale já věřím, že se zase odrazíme zpátky do vyšších pater tabulky a uděláme divákům ještě pár radostí v této sezóně!

Petr Zachar (Prostějov):
Za tři body zvenku jsme samozřejmě vděční, i když góly, které jsme dali, nemůžeme označit za nijak krásné. Poslední dva byly možná sporné, ale rozhodčí je uznal a já můžu být jenom rád. Doufám, že nám toto vítězství pomůže, i když ho budeme muset doma potvrdit, jedna výhra nic neřeší.