Druhé venkovní utkání v řadě, tentokrát se vezou domů body. V průběhu druhé periody se svěřenci kouče Plška dostali do pohodového vedení 3:0, havlíčkobrodští ale vzápětí odpověděli a snížili na rozdíl jedné branky. Valašská výprava ale znovu odskočila a výsledek si pohlídala, z Havlíčkova Brodu veze výhru 4:3.
2. liga - Východní konference 2022/23, 11. kolo, sobota 29.10.2022, Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod
Havlíčkův Brod
3:4
(0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. Moučka (Kopic, Kliment), 32. Voříšek (Holenda, Valášek), 54. Valášek (Leder) – 4. Holiš (Ďurkáč, Andris), 22. Finsterle (Ďurkáč, Křivohlávek), 29. Kozubík (Hanák, Bachánek), 48. Křivohlávek (Andris, Finsterle). Rozhodčí: Maťašovský - Kreprlík, Viskot. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2 V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Havlíčkův Brod: Novák (Chaloupek) – Čermák, Leder, Kliment (A), Zych, Krejčí, Grauer, Kerber – Holenda, Voříšek, Valášek – Kopic, Moučka, Dušek – Kuchta (C), D. Košťál, Tecl – Vacík.
Valašské Meziříčí: Pavlíček (Slovák) - Báchor (A), Liss, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Kamas, Sviták - Pětník, Vávra (A), Štefka - Andris, Křivohlávek (C), Finsterle - Kuchařík, Vavřík, Stodůlka - Martinec, Bachánek, Kozubík.

Milan Kraučuk (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): Na dnešní utkání s Valašským Meziříčím jsme se připravovali, věděli jsme ale, že se vše nezmění mávnutím kouzelným proutkem. Myslím si, že jsme ve druhé polovině zápasu naskočili na vlnu vítězných utkání. Po zlepšeném výkonu jsme ale prohráli o gól. Soupeř dnes vyhrál trochu se štěstím, ve druhé třetině jsme mohli jít do kabin za stavu 3:3. Ve třetí třetině jsme byli třikrát nebo čtyřikrát sami před bránou. Šance jsme nevyužili, a to nás stálo vítězství. Klukům jsme ale poděkovali za zlepšený výkon. Chtěli bychom poděkovat divákům za podporu. Takový je sport, zatím není nic ztraceného. Čeká nás ještě mraky zápasů, musíme pracovat dál a věřit, že se vrátí vítězná vlna.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): První třetina byla jakž takž, druhá byla naprostá katastrofa. Díky gólmanovi a štěstí jsme všechno přežili, navíc jsme vedli o gól. Po druhé třetině jsme si něco řekli, proházeli jsme lajny. Třetí třetina byla dobrá, ale chybí nám agresivita, být lepší v předbrankovém prostoru a jediné pozitivum jsou tři body a výkon gólmana. Je to druhá liga, mančafty jsou vyrovnané, jsme rádi za tři body a jdeme dál.